Ubuntu Network Sorunu

Başlatan 0ttomania, 23 Ocak 2013 - 18:47:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0ttomania

2 adet kurulu Ubuntu 12.04.1 lts masa ustu pc var bunlarin arasinda veri alisverisi yapmak istiyorum.ethernet girislerinde cross kablo ile bunu yapmak istiyorum.
nasil yapilir arkadaslar allah rizasi icin bir yardim.resimli olarak anlatabilicek yada bir *bağlantı versenizde olur.cunku en ufak bir bilgim yok bu sistemler hakkinda o nedenle detayli bir bilgiye ihtiyacim var.mesele sunu tikle suraya git sunu soyle yap gibi.bu sorunu yasayan diger arkadaslarda var onlarda bir cozum ariyor lutfen rica ediyorum bir yardim arkadaslar.kandiliniz mubarek olsun bu arada

ct

Modeme ikisini de bağlayıp makinelerin IP almalarını sağladıktan sonra ssh gibi programlarla veya kendi yazacağınız istemci/sunucu yazılımla bunu yapabilirsiniz. Bu daha kolay bir yöntem gibi geldi bana.

Şurada crossover işleminin şemasını vermiş ancak ağınız bulunmadığında ve eski sistemlerde kullanıldığını söylüyor. Gerçekten ihtiyacınız bu mu?

http://www.makeuseof.com/tag/ethernet-crossover-cable/

cat5/cat5e kablosu kullanılmış genelde.

heartsmagic

İki makine bağlandıktan sonra birçok yolu var @ct'nin de söylediği gibi. SCP, FTP, SFTP, NFS gibi. SSH sunucusu kurmak çok kolay, depolardan openssh-server kuruluyor sadece. Daha sonra Dosya yöneticisi üzerinden "Sunucuya bağlan" diyerek bağlanılacak makinenin IP adresi verilerek bu iş kotarılabilir. Karşı taraftaki kullanıcı adı ve parolanın bilindiğini var sayıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.