[Çözüldü] Sağ Tık Menüsüne Eylem Atamak

Başlatan oguzhano, 22 Ocak 2013 - 12:27:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzhano

Merhaba arkadaşlar,
Ben bu zamana kadar sürekli Win uygulamaları ile haşır neşirdim taki linux mimarisinin uygulamalarını yüksek stres altında görünceye dek :D
Küçük küçük linux üzerinde neler yapabilirim ve bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünüyorum forumdada bunun ile ilgili bir çok dökümanı inceliyorum.
Linux açık kaynak kod diye bir çok kişiden ve forumdan okuyoruz.  Geliştirilebilir, öznelleştirilebilir, ............ vb. ama nasıl ? Peki şimdi asıl problemime geleyim.
Şuan çalıştığım iş yerinde belirli Win serverların IP lerini içeren bir web uygulaması var. Biz bu adreslere Radmin programı ile bağlanıyoruz. Ancak adres sayısı 500 'ün üzerinde.
Belli bir rota var ama yoğunluk esnasında muazzam derecede sıkıntı veriyor. Ben yaklaşık 2 haftadır iş yerimde Ubuntu kullanıyorum.
Şu zamana kadar hiç bir ciddi sıkıntı çekmedim ve Ubuntu 'da oldukça eğleniyorum. Arkadaşlarımın demesi şu ki;
madem herşeye müdahale edilebiliyor, fare ile adres üzerine sağ tıklandığında direk radmin 'e kopyalayıp açsın. (Bu arada Radmin isimli uzak masaüstü programını Wine ile kullanıyorum)
Ben bunu nasıl yaptığınızı öğrenmek istemiyorum. Nasıl yapabileceğim hakkında nereden, ne şekilde başlamalıyım bunu öğrenmek istiyorum. İngilizce seviyemde orta düzey diyelim okuduğum
bir cümlede yuvarlaya yuvarlaya anafikre ulaşabiliyorum :)
Düşünceleriniz için teşekkürler,
Hoşçakalın.

egcodes

Sanırım mouse kontrolü nasıl olur onu istiyorsun. Şöyle bir mesaj var. Programın nasıl kullanıldığından da bahsedilmiş mesajda.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37353.msg452869#msg452869
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

oguzhano

egcodes fikir için teşekkürler ancak bu benim soruna çözüm değil sanırım.
Fare ile sağ tıkladığımızda gelen menü 'nün içerisine "Radmin ile aç" gibi birşeyin eklenmesini arıyorum.

egcodes

Anladım.

Acaba adrese sağ tıklanmış halde bir screenshot ekleyebilir misin?

Daha iyi yardımcı olabiliriz.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

burk

@oguzhano öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Sizin isteğiniz sistem özelleştirmesi konusuyla alakalı ve özelde sağ tıklama ile açılan menüye bir eylem atamak istiyorsunuz. Bunun için şu anlatımı deneyebilirsiniz. Eğer daha detaya inmeye ihtiyaç duyarsanız benim yüzeysel aramamı da kullanabilirsiniz; http://goo.gl/IR6Ir

Ayrıca forumda da anlatımlar bulabilirsiniz.

oguzhano

@burk harikasın :)
Tam olarak istediğim buydu gerisini kendim halledebilirim.
Yardımlarınız için teşekkürler,
Hoşçakalın.

burk

Rica ederim @oguzhano, başlığı da konuyu daha iyi anlatması açısından değiştirdim.