[Çözüldü] Google Chrome'da profiliniz açılamıyor hatası alıyorum

Başlatan ozknokty, 20 Ocak 2013 - 23:16:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozknokty

Tüm uzantılarımı kaldırdım, uygulamalarımı ve izinlerini kontrol ettim. Chrome yardım sayfasına göz attım, hesaptan çıkış yaptım tekrar girdim, farklı bir hesapla giriş yaptım. Chrome://flags'ten ayarlarıma baktım herhangi bir şey etkin mi diye orada da bir sıkıntı göremedim. Sorun nedir, ne diyor bu hata mesajında bana Chrome? Neyi yetkilendirmem gerekiyor? Kaldırıp tekrar yükledim sorun devam etti, Chromium'amı geçsem acaba, ne diyorsunuz bu konuya?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kalkan1973

Yanlış ve gerekli bir eklenti kaldırmış olabilirsiniz.
Evde İşte her yerde Linux

ozknokty

Yanlış veya gerekli eklentiden kastın nedir? Chrome'u çoğunlukla eklentisiz kullanıyordum zaten, yeni sekme sayfasında ki uygulamaları kullanırım genellikle.

guopx

Bende de benzer bir hata vermişti chrome.
Parolalar ve anahtarlar ile ilgili birşeydi. Yanlış hatırlamıyorsam unity seçkeden parolalar ve anahtarları açın görünüm menüsünden 'anahtarlıga göre' seçimine tik koyun, sol panelde bir giriş klasörü olacak ona sağ tıklayıp parola değiştir deyin Root parolasını girin sonra gelen pencereyi boş bırakın 'parolalar şifrelenmeden depolansın mı diye soracak evet deyin. Eğer çözülmezse giriş klasörünü silip deneyebilirsiniz
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

matrax_41

.config veya .cache dizinlerinin içindeki google-chrome dizinine erişim sağlayamıyor chrome. O dizinlerdeki erişim izinlerine bakın.

tefoski

- " Sistem ayarları - kullanıcı hesapları " seçkesiyle ,
- otomatik girişi kapatırsanız,sorun ÇÖZÜLEBİLİR ...
BirDost

heartsmagic

Etrafta farklı işletim sistemleri için aynı sorundan bahsedilmiş. Ön tanımlı profili falan silebiliriz, yedekleyebiliriz ancak ondan önce şunu bir dene. Chrome kapalı olsun:

rm -rf ~/.config/google-chrome/Default/Web\ Data*

Ardından açıp denersin. Tabi muhtemelen bu silme işlemi forumlardaki kayıtlı parolalarının falan unutulmasına neden olacaktır. Tekrar girmek durumunda kalabilirsin yani.

Not: Konu başlıklarını sorunla daha ilgili şekilde seçersen seviniriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozknokty

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Ocak 2013 - 14:47:08
Etrafta farklı işletim sistemleri için aynı sorundan bahsedilmiş. Ön tanımlı profili falan silebiliriz, yedekleyebiliriz ancak ondan önce şunu bir dene. Chrome kapalı olsun:

rm -rf ~/.config/google-chrome/Default/Web\ Data*

Ardından açıp denersin. Tabi muhtemelen bu silme işlemi forumlardaki kayıtlı parolalarının falan unutulmasına neden olacaktır. Tekrar girmek durumunda kalabilirsin yani.

Not: Konu başlıklarını sorunla daha ilgili şekilde seçersen seviniriz.

Fark ettim konu başlıklarım değişmiş  :D üzerinde çalışırım. Yazdığınız kodu uçbirimden çalıştırdım Chrome kapalı iken, bir şey değişmedi? İşlemi nasıl gerçekleştirmem gerekiyor?

heartsmagic

mv ~/.config/google-chrome ~/.config/google-chrome.yedek

Yaptığın işlemlere ait çıktıları da görürsek güzel olur.

arkhon

Af buyrun bu konu başlığını kim çözüldü diye etiketlemiş ve madem böyle etiketlemiş acaba çözüm neymiş?

heartsmagic

Alıntı Yap« Son Düzenleme: 27 Ocak 2013 - 22:53:58 Gönderen: ozknokty »
Tabi bunu bizler de fark etmemişiz zira kendisi geri bildirimde bulunmamış. @ozknokty, hangi yöntemle çözüldü sorun acaba?

ozkanarpa

Bir süredir Chrome u her açtığımda bu uyarı penceresi karşıma çıkmaya başlamıştı. Pencerede şu yazıyor:

Profiliniz doğru açılamıyor.

Bazı özellikler kullanılamayabilir. Lütfen profilin bulunduğundan ve içeriğini okuma ve yazma izniniz olduğundan emin olun.

Bu problemi çözmek için aşağıdaki işlemi uyguladım ve problem halloldu. Tabi ki bunu yapmak ya da yapmamak sizin tercihiniz, /home/ içinde olduğunuzu varsayarak:

mv .config/google-chrome/Default/Web\ Data .config/google-chrome/Default/Web\ Data.BCKP

İlgili klasördeki ilgili dosyayı farklı isimde kaydettim. Hem olası bir problemde geri dönmemi de sağlayacak bir komut bu.Bu işlemden sonra chrome u yeniden başlatıyoruz ve Voila! Problem gitmiş oluyor.  Chrome ilgili klasörde yeni bir Web Data dosyası oluşturuyor.

mv .config/google-chrome/Default/Web\ Data.BCKP .config/google-chrome/Default/Web\ Data

Komutu şeklinde yeniden çalıştırdığınızda dosya geri yükleniyor ve chrome eski problemli haline dönüyor.
Gayrımeşru Muhabbetin Neticesi, Merhametsiz Bir Azap Çekmektir.