12.10 ve 13.04 sürümü için ATI 2xxx-4xxx grafik kartı sürücü kurulumu

Başlatan heartsmagic, 17 Ocak 2013 - 22:21:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tosun

apt-cache policy fglrx-legacy
fglrx-legacy:
  Kurulu: 2:8.97.100.7-makson1~raring3
  Aday:   2:8.97.100.7-makson1~raring3
  Sürüm çizelgesi:
*** 2:8.97.100.7-makson1~raring3 0
        500 http://ppa.launchpad.net/makson96/fglrx/ubuntu/ raring/main i386 Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'format-junkie-team-release-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'gwendal-lebihan-dev-hexchat-stable-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'osmoma-audio-recorder-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'danielrichter2007-grub-customizer-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'webupd8team-y-ppa-manager-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yannubuntu-boot-repair-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'ricotz-docky-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'conscioususer-polly-unstable-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'samrog131-ppa-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'nilarimogard-webupd8-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'tiheum-equinox-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'format-junkie-team-release-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'gwendal-lebihan-dev-hexchat-stable-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'osmoma-audio-recorder-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'danielrichter2007-grub-customizer-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'webupd8team-y-ppa-manager-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'yannubuntu-boot-repair-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'ricotz-docky-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'conscioususer-polly-unstable-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'samrog131-ppa-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'nilarimogard-webupd8-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'tiheum-equinox-raring.list.save' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2013 - 06:34:13

flgrxinfo: komut bulunamadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2013 - 06:35:04

3.8.0-31-generic

13.04 kullanıyorum sorun yok ama catalyst acılmıyor
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

tosun

─ $ ▶ fglrxinfo
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4600 Series
OpenGL version string: 3.3.11672 Compatibility Profile Context

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ekim 2013 - 21:47:33

$ ▶ LC_ALL=C amdcccle
bu kod ile catalyst control center açıldı.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

heartsmagic

Evet sürücüler sorunsuz görünüyor ve çekirdek sürümü yukarıda. Peki benim 12.04.3 üzerinde beceremediğim şey neydi acaba? Kaldı ki birilerinin güncel çekirdek yorumu da makul görünmüştü gözüme :)

Hem bu PPA'dan hem de bulduğum güncel ve eski sürücülerden inşa yoluyla denedim kurulumları. Her üç yöntemde de sürücüler sağlıklı şekilde çalışmadılar.

Şu ATI konusu benim için muamma olarak kalmaya devam edecek anlaşılan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tosun

yerimi bilmiyorum ama;ati sürücüleri hazır kurulu iken sistemi 13.10'a yükseltsem sorun olur mu?

guopx

@tosun
Sorun olacaktır çünkü fglrx-legacy deposunun 13.10 desteği yok.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

tosun

heartsmagic

Aslında deponun desteği olmasa bile paketler kurulu kalacağı için o yönde sorun olmayacaktır. Fakat, çekirdek sürümü, X sürümü gibi meseleler çok can alıcı bence burada.

tosun

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Ekim 2013 - 10:39:33
Aslında deponun desteği olmasa bile paketler kurulu kalacağı için o yönde sorun olmayacaktır. Fakat, çekirdek sürümü, X sürümü gibi meseleler çok can alıcı bence burada.
evet paketler kurulu kaldı.fakat depoda olmadığı için kabul etmiyor.13.04'geri döndüm

arche

Alıntı yapılan: guopx - 21 Ekim 2013 - 19:02:44
@tosun
ya dün bende 13.10 64 bit kurdum silmiştim bayadır kullamıyordum. Ekran kartını kurayım dedim hata alıyorum update ederken
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx bu komutu uygulayıp
sudo apt-get update dediğimde
W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/makson96/fglrx/ubuntu/dists/saucy/main/binary-amd64/Packages  404  Not Found

W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/makson96/fglrx/ubuntu/dists/saucy/main/binary-i386/Packages  404  Not Found

E: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

hata alıyorum kuramadım ne yapmak gerekir bunun için
..The Truth is out There..

speakerXXL

Alıntı yapılan: arche - 06 Aralık 2013 - 10:14:17
@tosun
ya dün bende 13.10 64 bit kurdum silmiştim bayadır kullamıyordum. Ekran kartını kurayım dedim hata alıyorum update ederken
W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/makson96/fglrx/ubuntu/dists/saucy/main/binary-amd64/Packages  404  Not Found

W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/makson96/fglrx/ubuntu/dists/saucy/main/binary-i386/Packages  404  Not Found

E: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Bu sürücü Ubuntu 13.10'a kurulamıyor. Aşağıdaki komutlar ile sisteminizdeki hatayı düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*makson*
sudo apt-get update

arche

Alıntı yapılan: speakerXXL - 06 Aralık 2013 - 10:52:13
Alıntı yapılan: arche - 06 Aralık 2013 - 10:14:17
@tosun

Bu sürücü Ubuntu 13.10'a kurulamıyor. Aşağıdaki komutlar ile sisteminizdeki hatayı düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*makson*
sudo apt-get update

yani hiçbir şekilde yükleyemem ne zaman ekleneceği de meçhul sanırım. o zaan en iyisi 13.04 e dönmek ama daha öncede bir sürü sorun yaşadım diye silmiştim ama yine de en kararlısı o sanki
..The Truth is out There..

heartsmagic

Ne zaman değil, eklenip eklenmeyeceği bile meçhul. ATI desteği kestiği için gönüllü insanlar paketliyordu bu eski sürücüleri. Fakat gün geçtikçe aradaki uyumsuzluklar artıyor. Bu nedenle bir daha paketlenip paketlenmeyecekleri bilinmiyor. İlla yeni sürüm kullanacağım diyorsan sahipli sürücüleri kurmadan da devam edebilirsin, tabi sorun yaşamıyorsan.

FıratikUS

İlk cevapta ki durum Ubuntu 14.10 içinde hala geçerli mi acaba ?
(Şimdi doğru yere yazdım)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

if

Alıntı YapNot: Güncel sürümler için ATI/AMD bu kart serilerine desteğini tamamen kesmiştir. Lütfen ATI sürücülerini kurmaya çalışmayın. Sistemle beraber gelen açık kaynaklı sürücüler şu an tek seçenektir.