VCD'den dönüşüm yapmak

Başlatan janparey, 16 Ocak 2013 - 16:54:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

selamlar arkadaşlar.elimde bir yığın vcd var bunları, .mkv .webm .mpeg formatlarına doğrudan çevirebileceğim bir program arıyorum. vcdimager yükledim ve sorunsuz mpg formatına çeviriyor fakat herbir dosya yaklaşık 700mb ben ise yerden tasarruf etmek istiyorum aynı zamanda.önerilerinizi bekliyorum

grayloop

hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

janparey

hocam aristada nedenini bilmemekle beraber sorun yaşıyorum.vcd'den dönüşüm yapmıyor.hata verip kapanıyor.sadece bu değil,önceki başka tür dönüşümlerinde de hata ile karşılaşmıştım arista ile

kalkan1973

K3B İLE RİP VİDEO CD kısmınden MPEG olarak çıkarın ve WİNFF ile WMV - ZUNE formatına çevirin 3 kat ve üzeri yer tasarruf edersiniz.
Evde İşte her yerde Linux

plymouth

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 16 Ocak 2013 - 21:37:22
K3B İLE RİP VİDEO CD kısmınden MPEG olarak çıkarın ve WİNFF ile WMV - ZUNE formatına çevirin 3 kat ve üzeri yer tasarruf edersiniz.

Bunu sevdim. Teşekkürler.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

janparey

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 16 Ocak 2013 - 21:37:22
bu işi halletmek için winff arista vcdimager acidrip yüklemediğim program kalmadı.dediğiniz mantıklı fakat elimde dönüştürlmesi gereken 30-40 adet vcd var  :'(

kalkan1973

Ben k3b ve winff yardımıyla HATIM seti ve daha birçok VCD dönüştürdüm. 50 den fazla...
Evde İşte her yerde Linux

if

@can_66, ne oluyor da dönüştüremiyorsunuz?

janparey

Alıntı yapılan: if - 17 Ocak 2013 - 14:27:59
@can_66, ne oluyor da dönüştüremiyorsunuz?
bunu doğrudan yapacak bir program bulamıyorum.örnek vermek gerekirse; diyelim elimde 60-70 cd'lik bir müzik arşivim var ve bunu doğrudan mp3 formatına çevirmek yerine önce flac sonra mp3 çevirmek zorunda kalmak gibi bir şey

if

mp3 formatını seçemiyor musunuz? Hangi formata çevrileceğini seçebilmeniz gerek.

janparey

Alıntı yapılan: if - 17 Ocak 2013 - 15:04:56
mp3 formatını seçemiyor musunuz? Hangi formata çevrileceğini seçebilmeniz gerek.
yok hocam onu örnek olarak vermiştim.benim durumumda yukarıda anlattığım gibi vcdxrip ile mpg formatında 650mb lık dosyalar üretiyor.ancak bu durum yer sıkıntısı yaratıyor ve mkv gibi alan tasarrufu yapabilceğim bir formata dönüştürmem lazım.40-50 tane vcd için düşünürsek bu 2 kere çevirme olayı 1 haftamı alır.ben ise bu işlemi kestirmeden vcd den mkv ye yapacak programı arıyorum.

if

VCD'deki video dosyaları .dat uzantılı mı?

janparey

Alıntı yapılan: if - 17 Ocak 2013 - 15:20:52
VCD'deki video dosyaları .dat uzantılı mı?
evet ama kopya korumalı galiba kopyalanamıyor.sadece dönüşüm yapılabiliyor.

if

Direk çevirecek bir uygulama bulamadım ben. Bu işlerle uğraşan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

matrax_41

Hiç denemedim ama acidrip bu işi yapıyordu sanırım. Bir de k9copy, thoggen dvd ripper var bulduklarım.

alierkanimrek

ffmpeg komutuyla pek çok kodlama ile istenilen kalitede dönüştürme yapabilirsiniz WinFF ise bunun için iyi bir arayüz sağlıyor, H264-mpe4 veya webm kodlamaları olması lazım arayüzde. MKV Sadece taşıyıcı bir biçim, içinde 16 farklı kodlama kullanılabiliyor, yani mkv diye aramanıza gerek yok, dosya uzantısının yani taşıyıcının önemi yok veri kodlaması önemli. VLC İle dosyayı açıp menüdeki Kod çözücü bilgileri ile veri kodlamalarını görebilirsiniz, özellikle aradığınız bir kodlama varsa ona göre araştırmak lazım.