64 bit Java ve performans sorunu

Başlatan kobzeci, 15 Ocak 2013 - 21:36:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kobzeci

Merhaba,

Kubuntu 64 bit üzerinde LibreOffice 3.6.2.2 kullanıyorum. Sorun şu ki sistemde yüklü java eklentisi ile;

Java tabanlı Zemberek veya Çizelge oluşturma sihirbazı açıldığında sistemde çok yüksek işlemci ve bellek kullanımı işle uygulamada yanıt vermeme sorunu yaşıyorum.

Benzer sorun yaşayan veya hata kaydı bile var mı?

heartsmagic

Benzer sorun var, Zemberek başlıklarının birinde konuştuk bu konuyu. Hata kaydı ise göremedim Zemberek tarafında. Başlık Java ile ilgili ancak sorun Zemberek ile ilgili. Zemberek devrede değilken dosyalarda yavaşlama oluyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kobzeci

Zemberek devrede yokken bir yavaşlama yok.

Windows tarafında Java JRE 7 sürümünde çalışmıyordu Zemberek. 6 sürüm ile sorun olacağını düşünmüyorum ama nasıl sürüm değiştirileceğini bulamadım.

Zemberek ile ilgili sıkıntı çok, aktif bir gelişimi yok, 3 sürümünü bekliyoruz ama o da 1 ay gibi bir sürede tes aşamasına gelecekmiş.

heartsmagic

Açıkçası ben Java6'yı denememiştim. Eğer denerim diyorsan:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30013.0

Oradaki 6 sürümünü anlatan maddede PPA'yı elle ekleme yöntemini seçebilirsin. Sorun çözülürse ben de dönüş yapabilirim Java6'ya zira ihtiyacım oluyor Zembereğe Sen bakmamış olursan akşama ben bakmaya çalışırım, tabi unutmazsam.

Bu arada Zembereğin yeni sürümü deneme safhasına gelse bile sevindim ben. Gelişmeleri nereden takip ediyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.