Kasma sorunu

Başlatan onuryorukoglu, 29 Aralık 2012 - 02:17:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onuryorukoglu

Arkadaşlar merhaba. Okulda yaklaşık 10 bilgisayara Ubuntu 12.10 kurdum ama bazılarında şöyle bir sorun var. Aşırı kasıyor bilgisayar. Mesela terminal yazmak istediğimde, ben yazıyorum tüm harfleri sonra daha anca t geliyor, iki saniye sonra e, üç saniye sonra r, sonra m, ........ Aynı şekilde bir pencere açılırken veya kapanırken de kasıyor. Sanki her şey ağır çekimdeymiş gibi işliyor, umarım anlatabilmişimdir. Ben sorunun ekran kartıyla alakalı olduğunu düşündüm ama tabi emin değilim, siz tecrübeli arkadaşlar bunu daha iyi bilirsiniz. Ekran kartı modeli yanlış hatırlamıyor isem Via Chrome gibi bir şey idi Şimdiden herkese teşekkürler arkadaşlar.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

VIA Chrome'sa zor cidden zira sürücü ne varsa onu kullanıyorduk sanırım. Farklı bir masaüstü ile denedin mi peki durumu. Örneğin LXDE veya XFCE gibi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

onuryorukoglu

Onları denemedim hocam, denesem etkiler mi ? Bir de Via Chrome driver'ı bulamazmıyız diyorsun ?

heartsmagic

@empax'ın verdiği bağlantı etki etmesi için değil, bizlerin bilgi edinmesi için. Kısacası o komutlar bilgi alma amaçlı. Çıktıları buraya geçersen sırayla değerlendiririz durumu. Yanlış hatırlamıyorsam VIA Chrome sürücü çıkartmıyor bizim taraf için. Elde ne varsa açık kaynak olarak onu kullanıyoruz.

onuryorukoglu

Hocam bilgisayarlar yanımda değilki onları şu an söyleyemem. Peki Via Chrome sürücü çıkartmıyor ise, yapabileceğim en iyi şey nedir ? En iyi verimi nasıl alabilirim ?

heartsmagic

Ubuntu yerine Lubuntu, Xubuntu gibi farklı masaüstlerini barındırdan dağıtımlar deneyebilirsin. Ubuntu yerine Min ve üzerinde farklı masaüstleri deneyebilirsin.
Kurulumu hiç değiştirmeden kullandığın Ubuntu üzerine LXDE veya XFCE veya diğer hafif masaüstlerini kurup gözlemleyebilirsin durumu.

onuryorukoglu

Tamamdır hocam teşekkür ederim, umarım işe yarar deneyeceğim en kısa zamanda.

if

@onuryorukoglu, son durum nedir?