iwconfig komutu ve kararlılık hakkında yardım.

Başlatan Mx0Ub, 14 Ocak 2013 - 22:29:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mx0Ub

Merhabalar

Elimde alfa awus 036h var.Kararlı değildi.
Denemedim sürücü kalmadı ancak çözümü sonunda buldum.
Bu şekilde 30 dk bir kesiliyor.
Ben bunu daha kararlı hale getirmek istiyorum.
İnternette farklı değerler verilmiş aşağıda vereceğim komutlar hakkında

iw reg set BO                                                      -Bu kısım neyi anlatıyor ?
iwconfig wlan1 txpower 30                              -Bur da değerin düşük olması daha karalı hale getirir mi ?
iwconfig wlan1 rate 1M auto                           -Bur da 1M olması çok kararlı olmasını sağlıyor neden ?
iwconfig wlan1 frag 300                                  - Bur da frag değerinin yüksek olması mı daha iyi olur ?
iwconfig wlan1 rts off                                        -Bur da rtsnin kapalı mı yoksa yüksek bir değer mi olmalı

Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

auroraborealis

iwconfig ve alt değerleri için burada detaylı açıklama var: http://manpages.ubuntu.com/manpages/lucid/man8/iwconfig.8.html

Söz konusu cihazı bende kullanıyorum, konuyu takipteyim eğer olumlu sonuç alınırsa bende kullanacağım.

Ancak awus036h ve awus036nhr ürünleriyle bende çok sıkıntı çektim. Hele ki NHR Windows ortamında da sıkıntı çıkartıyor. Keşke dedirtiyor. :)

Mx0Ub

İngilizcem yeterli değil anlayamıyorum.
Yukarıdaki komutlarla idare ediyorum.
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

auroraborealis

Konu hakkında bende araştırma yapmaya başladım. Eğer bir sonuca varırsam burada paylaşacağım.