[Çözüldü] KDE 3.x sorunlarım

Başlatan btermeli, 27 Eylül 2008 - 14:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Mint KDE masaustunde birkac sorunum var, yardımcı olabilirseniz sevinirim;

1) Yonetici menusune gectiginde sectigim fontları degil kendi 12 lik koca fontlarını kullanıyor,
2) Masaustunde baglandıgım sabit disklerimi, cop kutumu goremiyorum, ekleme yolunu da bulamadım,
3)yaptıgım hicbir degisiklik yeniden baslatmadan uygulanmıyor,font,tema vb. (ctl+alt+backspace dahil)
4) panellerde birseyin ustune gittigim de cıkan kocaman tanımlama penceresi, nasıl kuculturum?

tesekkurler...
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

btermeli

atomkarinca

İlki için sanırım "qtconfig" programını kullanabilirsin. KDE 4'te vardı, 3.5'ta var mı bilmiyorum ama denemeye değer.

ufuk_k

1. Yönetici olunduğunda, sistem yöneticinin ev dizinindeki, yani root dizinindeki masaüstü konfigurasyon dosyalarını kullanır. Bu nedenle ayarların değişmesi normal. Bunun için yönetici accountu ile giriş yapıp ya da yönetici ev dizinindeki konfigurasyon dosyalarını elle düzenlemek gerek.

2. KDE 3 masaüstünün aygıt simgelerini masaüstünde göstermekle ilgili hep problemleri olmuştur. Çöp kutusu ile ilgili de bir bug olabilir. Sorunu araştırmak gerek.

3. Bu da bir bug ya da hatalı bir konfigurasyon olduğunu gösteriyor.

4. Panel ayarlarından önizleme gibi seçeneklere göz atabilirsiniz.

KDE 3 masaüstü artık pek fazla güncellenmiyor. Bu yüzden yeterli destek yok. Sanırım KDE 4 masaüstüne ve programların buna port edilmesine çalışıyor yoğunlukla. Size önerim kullanıcı dizinindeki .kde gizli dizinini yedeklemeniz ve daha sonra silip ayarları sıfırlayarak tekrar sisteme giriş yapmanız. Bunun dışında önerim KDE 4 kullanmanız olacaktır.

btermeli

yanitlar icin cok tesekkurler...