"Starting MTA..." Sorunu--GDM ve KDM giriş ekranı gelmiyor!

Başlatan Rinn3g4N, 01 Ocak 2013 - 12:28:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rinn3g4N

Debian Wheezy kullanıyorum gnome3 ile birlikte,fakat dün kde masaüstü deneyesim geldi ve debian paketlerinden kde-full paketini terminalden indirdim.Kde-full kuruluma başlamadan önce 500 mb civari bir temizleme yaptı ve bu temizlenenlerin içinde gdm3 giriş ekranıda vardı ama ben sorun olmaz diye düşündüm(kdm kurar kendisi diye).Fakat kurulumlar tamamlandıktan sonra res attıgımda şifre giriş ekranı gelmiyor."dirmgr" ve onun altında "Starting MTA..." yazıyor.
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın.
Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

burk

Açılış sırasında ctrl + esc tuşları ile tty ekranına ulaşabiliyor musunuz?

kalkan1973

Debian kurulum CD sini tak. Başlatma seçeneklerinde RESCUE MODE yi seç Sanki yeni kurulum yapar gibi başta birkaç adım ilerle Karşına gelene seçeneklerde KABUK ÇALIŞTIR kısmında Debian hangi diske kuruluysa
Örnek /dev/sda2

/dev/sda2 de kabuk çalıştır seçeneğini seç.

Uçbirim ekranı gelir. Burada

apt-get install gdm3

yaz.

Kurulum bitince

exit

Sistemi yeniden başlat

Açılırken CD yi çıkar.
Evde İşte her yerde Linux

Rinn3g4N

Alıntı yapılan: burk - 01 Ocak 2013 - 22:59:57
Açılış sırasında ctrl + esc tuşları ile tty ekranına ulaşabiliyor musunuz?

Hayır tty ekranına ulaşamıyorum.

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 01 Ocak 2013 - 23:21:01
Debian kurulum CD sini tak. Başlatma seçeneklerinde RESCUE MODE yi seç Sanki yeni kurulum yapar gibi başta birkaç adım ilerle Karşına gelene seçeneklerde KABUK ÇALIŞTIR kısmında Debian hangi diske kuruluysa
Örnek /dev/sda2

/dev/sda2 de kabuk çalıştır seçeneğini seç.

Uçbirim ekranı gelir. Burada

apt-get install gdm3

yaz.

Kurulum bitince

exit

Sistemi yeniden başlat

Açılırken CD yi çıkar.

Musatafa dediklerini simdi denedim fakat kabuk çalıştırda seçim yapılmıyor yada ben bulamadım.Debianın kurulu oldugu parttanda emin degilim fakat /dev/sda1,2,3 + hda da denedim ve sda'larda permission denied(erişim reddedildi) diyor.su komutuda işe yaramıyor :(

heartsmagic

"Starting mta" denilen şey sistemin açılmasını etkilemiyor sanırım, kısacası hata başka bir şey olmalı. Ekranda en son gördüğün şey bu ileti mi?
ctrl+alt+f2 veya f3 veya f4 ile uçbirime düşemiyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Rinn3g4N

heartsmagic

Hani Debian bölümüne kim taşıdı ben mi o gece bir başkası mı bilemiyorum fakat kim yapmışsa önce ellerine sağlık. Madem bize ayar vermeye çalışmışsın, o ayarı geri iade edelim zira insanda da sabır bir yere kadar.

Forum adabını bilmeyen @Rinn3g4N "kardeşim", bu forumda ücra köşe diye bir yer yoktur. Forumla ilgilenen herkes okumadığı konuları güzelce süzer, cevabını biliyorsa aktarır. Bu birinci maddemiz.

Bizler "Aman aman yeni üyemiz oldu, bakın yeni konu açtılar, bakın yeni yeni başlıklarımız oldu" diye gece ekran başında bekleyen ipsiz, sapsız, yaşı henüz ergen sınıflandırmasında olan zevat değiliz. Genelimiz iş, güç sahibi, bazılarımız çoluk çocuk sahibi insanlarız. Kısacası sana birileri gece gece ileti yazıyorsa bu şişme forum yapıp, üzerine reklam çakıp, ardından da yaşıtları arasında hava atması içinde olan insanların değil, cidden ama cidden karşı tarafa yardım etmek isteyenlerin uğraşıdır. Kaldı ki kaç forum biliyorsun "foruma konu açılsın diye bekleyen" ancak üyelikleri elle onaylayan? Kısacası bizim meselemiz üyedir, konudur falan değil. Üstteki yazılanları tekrar tekrar okur, ardından bizim maksadımızı ondan sonra eleştirirsin. Bu ikinci maddemiz.

Madem Ubuntu ve Debian aynı dağıtım, neden Ubuntu yoluna ayrı ayrı devam ediyor? Madem hataları vs. aynı olacak, sebepleri örtüşecek aralarındaki ayrım nedir? Madem Debian kullanıyorsun ya bu forumun Debian bölümüne konu açarsın ya da kendi mecrasında derdine derman bulmaya çalışırsın. Bu üçüncü maddemiz.

Son maddemiz de birilerine ayar vermek istiyorsan önce onları iyi tanımalısın. Yoksa gün gelir "Neden ayar vermeye çalışmışım" diye üzülmek, pişman olmak istemezsin. Zira ayar vermek, kalp kırmak kolay "olgunluk göstermek", karşı tarafı anlamak zordur. Bak meselâ ben seni anlayamamış, olgunluk gösterememişim. Yazdıklarım seni hoşnut etti mi?

Not: Yaşı ergen sınıfına giren fakat yaptıkları birçok olgundan daha olgun olan tüm genç kardeşlerimden de özür diliyorum.

Rinn3g4N

heartsmagic

Anlaşıldı, bir s*dk yarıştırmak isteyen arkadaşla daha karşı karşıyayız. Peki, benim/senin olgunluğunu falan bir kenara bırakalım zira sen o taraftan söz söylemeyle akıllanmayacak gibisin.

Forumlarda başlıklar tık sayısına göre mi derecelendiriliyormuş? Hay Allah, bilmiyordum. Bu da bilmediğim şeyler arasında. Bence sen önce forumlarda işler nasıl yürür, kim nereye cevap verir bir daha gözlemleyiver. Yok başka yerlerde oluyorsa da burayı ayrı gözlemleyiver. Gözlemlemeyi düşünmüyorsan da bir önceki yazdığım duruma itimat et, etmeyeceksen de bir zahmet "başlıklardaki tık sayısı" gibi saçma ölçütlerle cevap verme.

Ubuntu alt yapı olarak Debian'ı kullanıyor doğrudur bak ne güzel biliyorsun. Gentoo, Arch? Sen Gentoo'ya dpkg'yi bir monte et, sonra gel buraya ben gerekli cevabı sana yine veririm.

Evet benim de çooook bilmediğim şey vardır doğrudur ama emin ol senin söylediklerin bunlar arasında değil. Neden bu forumun değerli üyeleri senin başlığına cevap vermiyor? Bence bunu ben değil sen düşünmelisin. Fakat emin ol Debian ya da bir başka bölümde olduğu için değil. 

Tekrar edeyim, başlığı taşıyan ben miyim onu bile hatırlamıyorum ancak tekrar ellerine sağlık diyerek olayı sağlamlaştırayım.

burk

Taşıma işi sanki bir kabahatmiş gibi çok üstelendiği için şu iş-güç arasında erinmeden tarihi baz alarak taşıma kaydını araştırdım, ben taşımış olmayı umardım lâkin değerli dostum @if taşımış, eline sağlık @if :)

if

Rinn3g4N

:o

heartsmagic

Alıntı yapılan: Rinn3g4N - 01 Ocak 2013 - 12:28:06
Yardımlarnızı bekliyorum. ;D

... Bence biz değil sen takılıyor gibisin? Şapkanı önüne koydun mu değerli arkadaşım, yoksa hâlâ kafanda mı duruyor? Madem başlık köhne yerlerde değil ortada dursun istiyordun ki böyle bir ayrım yok, iki üç gündür üstlere çıkıyor neden gelip senin şu başlıkta bize ayar vermeye çalıştığın, laf geçirme gayretine girdiğin iletinden sonra yardım etmemişler?

Kısacası takıl sen, hayatta da böyle takılmaya devam etme ama zira takıla takıla bir yere varmak cidden zordur.

Güzel güzel ileti içeriklerini de temizlemişsin, bir olgunluk örneği daha... Normal şartlar altında uyarıyoruz üyelerimizi ileti içeriklerini temizlediklerinde, zira görülebileceği üzere kendi kendisine konuşan garip insanlar gibi görünüyoruz. Fakat seni uyarmak bile koşa küre çekmek gibi olacak, zira gururundan ya da dediğim gibi toyluğundan ötürü ne geri adım atabiliyorsun, ne de yanlış olduğunu kabul edebiliyorsun.

Madem iletilerini temizleyecektin, madem böyle son iletindeki gibi ağzına mühür vuracaktın neden içindeki o "gereksiz nefreti", gereksiz bir şekilde kustun? Bunu anladığın gün emin ol buradaki herkes sana tekrar hoş geldin der. Fakat yolun aynı yol olacaksa emin ol seninle aynı yöne gitmemiz mümkün değil.

burk

Demek ki bu tip üyeler sorun çıkartmaya başladıklarında cevapta mutlaka alıntı yapmak gerekiyormuş :)

heartsmagic

İnsanlarla konuları tatlıya bağlayabildikten sonra gerisi boş...

Genelde foruma kaç kişi gelmiş, kaç kişi gitmiş pek umurumuzda olmaz. Üyelik sayısı, kalabalık olma, "tık" alma falan söylediğimiz üzere bizim amacımızın içinde olan şeyler değil. Amacımız, az insan bile gelse yardım istediğinde yardımcı olabilmek. Tabi zaman bulduğumuz sürece. Fakat bu başlıkta "sanki forum 1000 tık alıyor gibi tutup başlığımı taşımışsınız ücrâ köşelere" denilince bir bakayım dedim. Evet, cidden 1000 gösterim yokmuş, ancak yarısını başarabilmişiz!