[Çözüldü] c:/ deki windowsu ubuntu altında çalıştıran program varmı

Başlatan hayal.et, 12 Ocak 2013 - 14:34:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hayal.et

arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler bilgisayarımda iki tane hdd mevcut birisinde ubuntu diğerinde de windows 7 yüklü sorum şu aynı virtual box gibi hddeki windowsu ubuntu üzerinde çalıştırmamın bir yolu varmıdır ve teknik olarak mümkünmüdür.

kalkan1973

Benim bildiğim ya virtualbox ile ya da açılırken GRUB ekranında seçiliyor.
Evde İşte her yerde Linux

siberoloji

İşletim Sistemi adı üzerinde bilgisayarın kaynaklarını işletmede aracılık eden bir sistemdir. Aynı anda 2 işletim sistemi harddiskin aynı yerine yazmak isterse bu 1-0 mantığına uymaz. İki farklı işletim sisteminin de arka planda çalışan servisleri bulunur ve ikisi de aynı anda sistem kaynaklarını kullanmak ister. Bu sebeple Vbox gibi programlara ihtiyaç duyulur.

Aslında senin istediğin 1 bilgisayarda 2 bilgisayar gibi bir şey oluyor. Anlatabildiysem ne mutlu bana çünkü bu forumdaki ilk mesajım. :)

burk

@hayal.et cevaplar gelmiş, ben de isteğinizin mümkün olmadığı görüşündeyim.

hayal.et

him bana sanki yapilabilir gibi gelmişti. virtual box benzeri bir programla sanal donanim ses ekran karti vs yapilabilir mevcut sabit diskteki isletim sistemi calistirilabilir diye düşünmüştum teknik olarak zor galiba...

burk

@hayal.et virtualbox üzerinden elbette olur, siz Ubuntu üzerinden Window'u çalıştırmaktan bahsedince Wubi'nin Windows için olanını kastettiğinizi sandım.

hayal.et

soyledigim yanlis anlasilmis yada yanlis ifade etmisim bilgisayarimda ikitane sabit disk var 500 gb ve 120 gb birinde linux birisinde windows yuklu acarken hangi sistemi istersem aciyorum burda sikinti olmuyor benim tek istedigim virtual box benzeri bir programla ubuntu acikken ubuntu icinde mevcut yuklu windowsu çalıştırmak

Kadir Can

Bu haliyle malesef mümkün değil. Alternatif yöntemler kullanılabilir belki, mesela Windows'taki dosyalarınızın yedeklerini vs. alıp Ubuntu üzerinde Virtualbox kullanarak aynı sistemi kullanabilirsiniz.

burk

@hayal.et demek ki sizi başta doğru anlamışım. Sonuç olarak istediğiniz işlemi ancak sanallaştırma yazılımları ile gerçekleştirebilirsiniz, VirtualBox'a alternatif olarak bir de VMware programını  önereyim; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35167.0

Ayrıca kafanızdaki sorunlar giderildiyse; cozuldukonusu

hayal.et