Southcast Media Server

Başlatan davuthan, 27 Eylül 2008 - 09:55:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

davuthan

Arkadaşlar Shoutcast Media Server'ı makinama kurmak istiyorum ancak bir türlü yapamadım, Shoutcast'in sitesi banlanmış giremiyordum, bir şekilde girdim siteye, bu seferde Ubuntu ya da Debian'la ilgili bi paket bulamadım FreeBSD için var. Bir de Linux için bunlardan FreeBSD 5x olanını indirdim home klasörünün içine açtım ve klasörün ismini radyo olarak değiştirdim, daha sonra radyo klasörüne uçbirimden eriştim, komut olarak ./sc_serv girmeme rağmen sc_serv çalışmıyor bunun nedeni nedir ? ya da Ubuntu üstüne Shoutcast server kurabileceğim bir paket önerebilirmisiniz? veya başka bir yolu varmı ? yardımcı olursanız çok sevineceğim kolay gelsin.
www.davuthanyaman.com ~ Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

erokay

Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır!!!

davuthan

Dostum verdiğin adreste ne yapıldığını tam olarak anlamadım biraz açıklarmısın?
www.davuthanyaman.com ~ Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

erokay

Alıntı yapılan: davuthan - 27 Eylül 2008 - 12:10:35
Dostum verdiğin adreste ne yapıldığını tam olarak anlamadım biraz açıklarmısın?

bende çok acemiyim, belki senden daha acemiyimdir :) sadece yazdığın programla ilgili arama yaptım internette ve o adreste nasıl kurulacağını anlatıyor sanırım. belki yardımı olur diye verdim linki.
Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır!!!

t-a-n-e-r

Alıntı yapılan: davuthan - 27 Eylül 2008 - 09:55:26
Arkadaşlar Shoutcast Media Server'ı makinama kurmak istiyorum ancak bir türlü yapamadım, Shoutcast'in sitesi banlanmış giremiyordum, bir şekilde girdim siteye, bu seferde Ubuntu ya da Debian'la ilgili bi paket bulamadım FreeBSD için var. Bir de Linux için bunlardan FreeBSD 5x olanını indirdim home klasörünün içine açtım ve klasörün ismini radyo olarak değiştirdim, daha sonra radyo klasörüne uçbirimden eriştim, komut olarak ./sc_serv girmeme rağmen sc_serv çalışmıyor bunun nedeni nedir ? ya da Ubuntu üstüne Shoutcast server kurabileceğim bir paket önerebilirmisiniz? veya başka bir yolu varmı ? yardımcı olursanız çok sevineceğim kolay gelsin.
shout cast serverı kendı makınama kurup normal olarak calıstırdım yalnız sızın ındırdıgınız dosyada sorun var sanırım
lınux server ıcın olan paketı ındırıp klasore acıyorsunuz
klasorun ısmı aynı kalmıs veya degıstırmıssınız fazla bır onemı yok
daha sonrasında sc_serv.conf dosyasını acıyorsunuz ıcındekı ip port ve password ayarlarını yapıyor kaydedıp cıkıyorsunuz
sonra uc bırımden sudo su komutunu uygulayıp makınanızın sıfresını gırıyorsunuz
daha sonra confa gırdıgınız dızınde ./sc_serv yazıyorsunuz rakamlar saymaya basladıgında  konsolu carpı ısaretınden kapatıyorsun sorunsuz sekılde calısıyor. daha detaylı bılgı vermemı ıstersenız gnome kurulu laptobumda kurulumu sıze kaydedıp yollıya bılırım...
kolay gelsın