[Çözüldü] Intel(R) HD Graphics kurulumu

Başlatan maxwell, 09 Ocak 2013 - 15:18:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxwell

Card name: Intel(R) HD Graphics
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) HD Graphics (Pentium)

bütün ekran kartları sudo apt-get install mesa-utils
    komutu ile mi kuruluyor? Yoksa hepsi farklı farklı mı? Ben hangisini kullanmalıyım?

burk

lspci | grep VGA
glxinfo | grep render
lspci
nedir?

heartsmagic

Intel için harici sürümü kurulumu yapılmıyor normal şartlar altında.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxwell

lspci | grep VGA

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 18)

glxinfo | grep render

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ironlake Mobile x86/MMX/SSE2
    GL_NV_conditional_render, GL_ARB_ES2_compatibility,

lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 18)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 18)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 06)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 06)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 06)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 06)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 6 (rev 06)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a6)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Mobile 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 06)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 4 port SATA AHCI Controller (rev 06)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 06)
00:1f.6 Signal processing controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset Thermal Subsystem (rev 06)
02:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
05:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8131 Gigabit Ethernet (rev c0)
3f:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 05)
3f:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 05)
3f:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Link 0 (rev 05)
3f:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 05)
3f:02.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 05)
3f:02.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 05)

Doğru yüklemiş miyim?  Kablosu ağ sorunum hala devam ediyor ayrıca en son aşamayı yazdım konuda. Çok teşekkür ediyorum size, sayenizde baya ilerledim.

heartsmagic

Şu an doğru görünüyor her şey ancak Intel sürücüsünü nasıl yükledin sen?

maxwell

sudo apt-get install mesa-utils    sadece bu komutu uyguladım. Şansa mı yüklenmiş :)

heartsmagic

Hayır, o paket sürücü değil dediğim gibi sürücüler zaten yüklü geliyor. Senin bu kurduğun farklı bir paket.

maxwell

bu paketini kurduktan sonra ekran kartı yüklendi.

heartsmagic

Ekran kartı yüklenmedi, sadece görünen bilgileri düzeldi. Intel sürücüleri yüklüdür fakat ekrana bilgi basılmıyor o konuda, bu paket onu düzeltiyor ki aslında asıl vazifesi de o değil.

burk

Ayrıca bu konuyu açacak bir şikayet oluşturuyor mu ekran kartı? :)

maxwell

Sorunum şu aslında :)     o komut bana çok alakasız gelmişti. Öğrenmek istedim, ve gerçekten sürücü ile alakalı olmadığını öğrendim. Burası çözüldü yani :)   

Kablosuz ağ problemim daha doğrusu beni uğraştıran :)