VMware Workstation 9 Sürümüne BackTrack 5r3 Password Sorunu !!!

Başlatan Sehzade43, 07 Ocak 2013 - 00:19:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sehzade43

İyi günler arkadaşlar. Kusura bakmayın başka yere açmış olabilirim konuyu. Hatta yanlış foruma da. Şimdiden affetin. İlk defa linux kullanayım dedim onada sorunlar bıktırdı. VMware Workstation programı ile sanal işletim sistemi kurmak istedim. Bt 5 i kurduk dan sonra restart edip tekrar başlattım. Fakat "Login giriyor sonra password geldimi klavye yazmıyor. Neden böle bir şey oluyor. Buyrun bir kaç ekran görüntüsü;

cagriemer

Sifrenizi yazarken ekrana karakterler basilmaz. Sifrenizi dogru olarak yazin ve enter tusuna basin, giris yapacaktir.

Sehzade43

Dediğiniz gibi de yapıyorum. Fakat buradan geçmiyor nedense isterseniz videoda çekebilirim ?

cagriemer

Peki sifrenizi girip enter tusuna bastiktan sonra ne hata veriyor?

Sehzade43

2. resimdeki gibi time out hatası veriyor yazamıyorum. 60 saniye geçiyor kısacası

cagriemer

Klavyenizin sanallastirma yaziliminiz tarafindan yakalandigina emin misiniz? Gerci obur turlu olsa kullanici adi da yazamazdiniz. Kullanici adi root yaziyorsunuz, enter'a basiyorsunuz size sifre soruyor. Buraya toor yazip tekrar enter'a basiyorsunuz ve hicbir islem yapmiyor. Dogru mu anliyorum?

Sehzade43

Evet hocam dediğiniz gibi. Şuan virtual box'u indirdim ona install ediyorum. bunda da aynı hatayı verirse sorun ya benim klavyede ya da 64 bit kullandığım için olabilir ?

cagriemer

Bunun 32-64 bit sorunu oldugunu zannetmiyorum. Dediginiz gibi VirtualBox ile denemekte de fayda var.

Sehzade43

Programı şuan yükleme yapıyor. Yarın bilgilendirme yaparım sağol şimdiden

Sehzade43

Kusura bakma geç oldu. Finaller başlıyor da onlara çalışmaya çalışıyorum :) Virtual Box'a kurması uzun sürdü ve kurarken yanlışlıkla bilgisayarın kablosu çekildi. İşlem tamamlanmadı. Bende Vm de tekrar kurdum bu sefer password  sorunu gitti. Ama başka sorun ortaya çıktı. Bt'yi install ettikden sonra interneti kullanamıyordum. Ayar yapmama rağmen gelmiyordu. Bende alternatif olarak "BackBox 3.0" sürümü olan başka bir pentest sistemi indirdim. Ubuntu mimarisi kullanıyor. Linux hakkında fazla bilgim yok. yanlış da biliyor olabilirim. Her şey için çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı.

cagriemer