[Çözüldü] Ubuntu'da Müzik İndirmek?

Başlatan ozknokty, 06 Ocak 2013 - 15:19:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozknokty

Windows kullandığım zamanlar da, Free Studio'nun; "Youtube To Convert MP3" yazılımını kullanarak YouTube'tan yüksek kalitede ve yüksek hızda istediğim gibi müzik indirebiliyordum. Fakat Wine ile çalıştırmayı başaramadım Linux'ta ve Ubuntu'da bu tarz kullanabileceğim iyi bir müzik indirme veya mp3'e çevirme özelliğine sahip bir yazılım bulabilir miyim? Yazılım merkezin de olduğunu sanmıyorum.

ersinkandemir

"youtube-dl" isimli programı kullanabilirsiniz.

youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 --title [youtube_adresi]

Şeklinde YouTube videolarını indirip MP3 formatına çeviriyor.
Where there's a shell, there's a way.

ozknokty

Bu bir tarayıcı eklentisi mi yoksa direk masaüstünden mi çalışıyor arayüzü? Ve güvenilir bir uygulamadır değil mi?

matrax_41

ozknokty

Mobile Media Converter yazılımını kullanmayı denedim ama 12.10 desteklemiyor sanırım. Ayrıca video2mp3.net gibi sitelerden düşük kalitede indirebiliyorum. ClipGrab'a bağış yapmadan nasıl indirmem mümkün acaba, zaten kredi kartı falan kullanmıyorum.

matrax_41

Alıntı yapılan: ozknokty - 06 Ocak 2013 - 15:39:38
Mobile Media Converter yazılımını kullanmayı denedim ama 12.10 desteklemiyor sanırım. Ayrıca video2mp3.net gibi sitelerden düşük kalitede indirebiliyorum. ClipGrab'a bağış yapmadan nasıl indirmem mümkün acaba, zaten kredi kartı falan kullanmıyorum.

Açılışta bağış ekranı açılıyor sadece. Bağış yapman şart değil kullanmak için.

bigbang

Downverter var. Youtube üzerinden çekebilirsin videoları. Kullanımı da gayet basit. Ben sürekli bunu kullanıyorum. Tavsiye ederim.
http://www.downverter.com/
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

ozknokty

Alıntı yapılan: bigbang - 06 Ocak 2013 - 15:49:19
Downverter var. Youtube üzerinden çekebilirsin videoları. Kullanımı da gayet basit. Ben sürekli bunu kullanıyorum. Tavsiye ederim.
http://www.downverter.com/

Downverter'ı indirdim kurdum ama tıklattığım da çalışmıyor arkadaşım. ClibGrab'ın da Windows için olan versiyonunu indiriyorum ama Linux içinki ni indir dediğim de inmiyor. Siz de görünüyorsa bana direk indirme linkini gönderebilir misiniz ClibGrab'ın? Çalışmadığı için Downverter'ı silebilirim, yazılım merkezin de görünmüyor uçbirimden hangi kod sayesinde kaldırabilirim bu programı?

matrax_41

PPA üzerinden yükleyebilirsin.

sudo apt-add-repository ppa:clipgrab-team/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install clipgrab

bigbang

Downverter bende sorunsuz çalışıyor birde forumda olması depo ekleyerek yüklemeyi deneyin. Diğer dediğiniz clipgrab içinse "Linux için ClipGrab indirin " yazan yere sağ tıkla ve bağlantıyı farklı kaydet de. O şekilde iniyor. Ama tar.bz galiba dosya uzantısı onunda kurulumu forumda olması lazım.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

ozknokty

Alıntı yapılan: matrax_41 - 06 Ocak 2013 - 16:06:39
PPA üzerinden yükleyebilirsin.

sudo apt-add-repository ppa:clipgrab-team/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install clipgrab

Teşekkürler yükleyip çalıştırdım. Downverter'ı sistemden nasıl kaldıracağım, bazı programları yükleyip sistemden kaldıramıyorum. Neden böyle bir sıkıntı var Linux'ta?

matrax_41

Öyle bir sıkıntı yok. sudo apt-get remove --purge downverter komutu ile kaldırabiliyor olman lazım.

ozknokty

Alıntı yapılan: matrax_41 - 06 Ocak 2013 - 16:13:48
Öyle bir sıkıntı yok. sudo apt-get remove --purge downverter komutu ile kaldırabiliyor olman lazım.

Peki komutu ile kaldırabilen yazılımların komutlarını nereden öğreneceğim web adreslerinden mi? Her kaldıramadığım uygulama için forum da bir konu açmanın bir manası yok. Ayrıca verdiğiniz komutu çalıştırdım fakat kaldırılmadı sanırım.

matrax_41

Her paketi bu komutla silebilirsin. Downverter yerine kaldırmak istediğin paketi yazacaksın sadece.

ozknokty

Anladım teşekkür ederim peki sürüm notunu falan da yazmak gerekiyor mu örneğin, downverter3.2 gibi? Çünkü tam olarak kaldırılmadı bu program hala ana seçkede simgesi duruyor.

matrax_41

İstisnalar hariç gerekmiyor.

bigbang

32 Bit sistermler için downverter
sudo add-apt-repository ppa:upubuntu-com/multimedia
sudo apt-get update
sudo apt-get install downverter

64 Bit sistemler için downverter.

sudo apt-get update
sudo apt-get install downverter-64

Ben böyle yapmıştım kurulumu,bir sorun çıkarmıyor bu şekilde yapınca.

ozknokty

Alıntı yapılan: bigbang - 06 Ocak 2013 - 16:36:03
32 Bit sistermler için downverter
sudo apt-get update
sudo apt-get install downverter

64 Bit sistemler için downverter.

sudo apt-get update
sudo apt-get install downverter-64

Bne böyle yapmıştım kurulumu,bir sorun çıkarmıyor bu şekilde yapınca.

Aa evet kuruldu böyle ppa üzerinde artık kurucam bir çok programı ancak ClipGrab daha iyi gibime geldi çok teşekkür ederim. İşime yaradı arkadaşlar söyledikleriniz.

monthy_python

Alıntı yapılan: ozknokty - 06 Ocak 2013 - 15:19:51
Windows kullandığım zamanlar da, Free Studio'nun; "Youtube To Convert MP3" yazılımını kullanarak YouTube'tan yüksek kalitede ve yüksek hızda istediğim gibi müzik indirebiliyordum. Fakat Wine ile çalıştırmayı başaramadım Linux'ta ve Ubuntu'da bu tarz kullanabileceğim iyi bir müzik indirme veya mp3'e çevirme özelliğine sahip bir yazılım bulabilir miyim? Yazılım merkezin de olduğunu sanmıyorum.

Ben firefox'ta "video download helper" denen eklentiyi kullanıyorum bu iş için.

kaydedilen medya hangi format/çözünürlükteyse, aynısında indiriyor.
adı "video D.H." ama muzik, mp3, swf farketmiyor. tavsiye ederim bu programı.

mp3'e çevirme özelliği için başka programlar var. bu eklenti orjinal format neyse onu indiriyor.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ozknokty - 06 Ocak 2013 - 16:15:02
Peki komutu ile kaldırabilen yazılımların komutlarını nereden öğreneceğim web adreslerinden mi? Her kaldıramadığım uygulama için forum da bir konu açmanın bir manası yok. Ayrıca verdiğiniz komutu çalıştırdım fakat kaldırılmadı sanırım.

Ön tanımlı depolardan, PPA'lardan ve .deb paketlerinden kurduğun her uygulamayı Yazılım Merkezi üzerinden kaldırabilirsin. Normal şartlar altında kalkması lazım uygulamaların. Seçke'den kalkmıyorsa oturumu kapatıp açtığında duruma bakarsın.

Biliyorum konu kapalı fakat not düşmek istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.