15 yaşında keşif yaptı

Başlatan hasan4983, 05 Ocak 2013 - 20:12:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasan4983

Yayınlanacak bölümü bilemediğim için böyle ortaya bir yere attım kusura bakmayın...

Haberin bağlantısı : http://www.trthaber.com/haber/bilim-teknik/15-yasinda-kesif-yapti-69728.html

Fransa'daki Strazburg lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Neil Ibata, astrofizik konusundaki bir araştırmaya imza atanlardan oldu.

Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, araştırmayı yapanlardan Rodrigo Ibata, oğlu Neil'i Strasbourg'daki Astronomi Merkezi'nde Python programlama dilinde staja başlattı.

Andromeda galaksisi çevresindeki cüce galaksi diskinin döngüsünü, babasına projesinde destek veren Neil keşfetti.

Bu katkısıyla Neil, İngiliz bilim dergisi Nature'de yayımlanan araştırmaya imza atan babası ve 15 kadar astronom ile fizik uzmanının arasında yer aldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2013 - 20:15:14

Adamlar stajı python ile yapıyorlar bizde Milli Eğitim müfredatında Microsoft dışına çıkılmıyor ne hikmetse....

burk

Esasında zorlama bir konu olmuş, açık kaynak kodla ilgili çok da ilginç bir haber yok ortada.

monthy_python

@burk bence haksızlık etmişsiniz.
açık kaynak kodla (var mı python'u kapatabilen??) ilgili gerçekten ilginç bir haber bence.

decent

Başlık haber kaynağındaki gibi değiştirilmiştir ve konu uygun bölüme taşınmıştır.

ComputerSec

Python ayrı bir dil önem verilmeli düşüncesindeyim haber için teşekkür ederim
ComputerSec.Net | Python,Pentest,Backtrack Özgün Blog

hadon

:)  :)  :)

burk

Strasbourg'daki Astronomi Merkezi'nde Python programlama dilinin kullanıldığı bir bölüm bana çok ilginç gelmedi @monthy_python, gerisi çocuğun başarısı bence :) Ayrıca şununla ne demek istediniz?
Alıntı Yap(var mı python'u kapatabilen??)

monthy_python

Alıntı yapılan: burk - 07 Ocak 2013 - 01:35:35
Strasbourg'daki Astronomi Merkezi'nde Python programlama dilinin kullanıldığı bir bölüm bana çok ilginç gelmedi @monthy_python, gerisi çocuğun başarısı bence :) Ayrıca şununla ne demek istediniz?
Alıntı Yap(var mı python'u kapatabilen??)

Şunu demek istedim; demişsininiz ya "açık kaynak kodla ilgili ilginç bir şey yok" diye...
istihza forumunda "python'la yazdığım kodu (C'de olduğu gibi) nasıl gizlerim" diye bir başlık vardı. işte, "exe yaparsın, falanca modülü kullanırsın" vs. çeşitli yanıtlar geldi. ama sonuçta anlaşıldı ki, hepsinin geriye çevrilme (kodu görme) imkanı varmış.
C'de falan yapıldığı gibi gizlenemiyormuş yani python'la yazılan kod. hoşuma da gitti dilin bu özelliği benim. 'açık/kapalı kaynak kod nedir, ne işe yarar' konularında düşünmeme, fikir geliştirmeme sebep olan kişidir Guido Von Rossum beyefendi :)

Bunlara binaen demiştim "var mı python'u kapatabilen" diye. yani, çocuğun (yaşı dolayısıyla) yaptığı şey ilginç; e kodu da python'la oluşturmuşsa açık kaynak koddur... gibi bir düşünceyleyle yani :)

burk

Ancak benim haberden anladığıma göre bu desteği Python ile yapmış değil.