Acer Aspire One'da SDHC karttan başlatmak

Başlatan Assasinko35, 04 Ocak 2013 - 22:15:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Assasinko35

Acer Aspire One'nın sol alt tarafında SD/SDHC kartları için "storage expansion" diye bir bölüm var. Ancak başlatma(boot) seçeneklerinde burdan başlatma seçeneği yok. Bu bi şekilde tanımlanabilir mi? Yok tanımlanamazsa kendi dahili hafıza kartına gömerek programları bu karta kurup kullanabilme gibi  birşey yapılabilir mi?

Niyetim ya SDHC karttan Ubuntu'yu kullanmak olmuyorsa da 8GB olan dahili SSD hafızama sadece Ubuntuyu kurup, VLC Player, Adobe, Chrome gibi programları da hafıza kartından kullanmak.

if

Assasinko35

:D bu linki yazdıktan sonra buldum, ayrıca şurdan da faydalanıyorum: http://www.osnews.com/story/20743Eeebuntu_2_0_SD_Card_Installation_on_the_Aspire_One

Ancak;
sudo update-initramfs -u

bu kodu uyguladıktan sonra, "/boot/grub/menu.lst" dosyasında uuid değerlerine bakmak istiyorum. Ama güncellemeden sonra benim "/boot/grub" dizinimin içinde "menu.lst" yok. Değerleri kopyala-yapıştır yapamıyorum bu yüzden.

bytan

Bir kaç yıldır grub2 kullanıldığı için aradığın dosya grub.cfg dosyası.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST