Ubuntu Ana Sayfasında ki Sayaç

Başlatan bigbang, 01 Ocak 2013 - 16:27:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

Arakadaşlar bugün teknoblog sitesinde gördüm bu haberi.Bilgisi olan var mı acaba?

Ubuntu'nun ana sayfasına yerleştirilmiş bir sayaç 2 Ocak tarihinde duyurusu gerçekleştirilecek bir yenilik için geri sayımını sürdürüyor. Yazıyı hazırladığımız sırada geriye yaklaşık 28 saatlik bir zaman kalmıştı. Bu demek oluyor ki, yarın akşam saatlerinde Ubuntu'nun bu yeniliğinin ne olduğunu görme fırsatı bulacağız. Sayacın dışında bir de "Çok yakın, ona neredeyse dokunabilirsiniz." şeklinde çevirebileceğimiz bir slogan bulunuyor. Bu da akıllara Linux versiyonuna dokunmatik ekran desteğinin geleceğini akıllara getiriyor.
Canonical'ın gelecek nesil Ubuntu sürümleriyle ilgili olarak verdiği ipuçlarına bakılacak olursak karşımıza çıkacak şey çok da şaşırtmayabilir. Canonical kurucusu Mark Shuttleworth geçtiğimiz ay Slashdot sitesine verdiği bir röportajda farklı cihazlarda çalışabilecek bir işletim sisteminin işaretini vermişti. 2014 yılı içinde çıkacak Ubuntu 14.04 sürümünün mobil cihaz ve tablet desteği sunmasının planlandığı iddia ediliyordu.
Geçen yılın başlarında da şirket Android için Ubuntu adında bir proje duyurmuştu. Söz konusu proje bir Android telefonu yerleştirme istasyonuna veya monitöre bağlandığında gerçek anlamda bir masaüstü deneyimi sunması için tasarlanmıştı. Öte yandan Ubuntu'nun kendisi de gelişimini sürdürüyor. 12.0.4 LTS sürümüyle birlikte menü komutlarına erişimi kolaylaştıracak yepyeni bir HUD arayüzü eklenmiş, ayrıca işletim sisteminin uygulama mağazasında da bazı düzeltmeler yapılmıştı.
Yukarıda belirttiğimiz gibi Ubuntu'nun geri sayımı yarın akşam TSİ 8′de sonlanıyor. Karşımıza neyin çıkacağını hep birlikte göreceğiz.
http://www.teknoblog.com/yazilim/ubuntu-geri-sayim-2-ocak.html

İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

grayloop

11.04'ü bir arkadaşımın dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarına kurmuştum. Dokunmatik kullanımı gayet rahat ve problemsizdi. Bu daha farklı bir şey olabilir mi?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

matrax_41

Bu tanıtım daha çok mobil odaklı sanırım.

omerrr

Bence de mobil bir arayüz ile karşımıza çıkabilir bu sefer ubuntu. Aslını söylemek gerekirse başka bir şey ile de çıkarsa zaten fazla ilgi de uyandirmaz

acer

Cep Telefonu veya tablet olabilir mi?