FeedBack Programı

Başlatan egcodes, 02 Ocak 2013 - 22:38:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egcodes

Merhabalar

5 aydır üzerinde çalıştığım ve 2 gün önce bitirdiğim bir proje var. Size bunun sunumunu yapmak istiyorum.

Programın ismi: FeedBack (www.feedbackprogram.com)
Version: 2.0
Amacı: Meslektaşlar arası iletişim ağını sağlamak, iş yaşamını kontrol etmek, kısacası çalışanlar arası bir ağ
Üyelik: Üye olabilmek için çalıştığınız veya okuduğunuz(üniversite domain @itu.edu.tr ) yerin domain'e ait bir mail adresinizin olması gerek. Yoksa programı kullanamazsınız. Bu şekilde üyelik sisteminin olmasının sebebi, çalışanlar arası bir ağ yapısının olmasını istememden. Programı yapma amacım budur.

Program Neden Özgür Değil?
Programın ne olduğundan bahsetmeden önce programın kaynak kodunun neden kapalı olduğundan bahsetmem gerek.

Program server ile bağlantı halindedir. Diğer kullanıclarda aynı şekilde. Kısacası tüm programlar biribiri ile server üzerinden haberleşir. Bu yüzden server'a bağlantı sağlanırken bir takım yetkilendirme kodları mevcuttur program içinde. Eğer açık kaynak yaparsam kötü niyetli kişiler tarafından server'a çok rahatlıkla girilebilir ve herkesin hesap bilgileri ortaya çıkar ki bunu söylemek bile başlı başına bir risk ama neden açık kaynak değil diye soru gelecektir mutlaka, bu yüzden açıklamak gerek diye düşündüm.

Şunu da belirteyim bu yetkilendirme olayının bir çözümünü bulamadım ama bulursam özgür yazılım yapmak için bir dakika bile düşünmem. Program ücretsiz bu arada.

Programda Neler Var?
Proje, çalışanların iş yaşamlarını kontrol edebilmek için yaptığım bir program.
İş ilanları, duyurular,link paylaşımı ve anlık iletişim (programdaki ismi feed gönderme) gibi özellikler mevcuttur.

Daha fazla ayrıntı programın web sitesinde mevcuttur. Ayrıca Screenshot'larıda vardır.

Şunu da belirteyim programın Linux versiyonları Ubuntu 12.04 ve üstündeki sürümlerinde çalışmaktadır. Diğerlerinde çalışmama sebebi glibc kütüphanesinin 2.14'de eski olması. Bunun çözümünüde belki ilerleyen zamanlar bulurum.

Her türlü geri bildirim için şimdiden teşekkürler.
Web Site: www.feedbackprogram.com
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

sudusleri

Güzel bir yazılıma benziyor. Tebrikler.. Test edeceğim...
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

egcodes

Teşekkürler. FeedBack'inizi bekliyorum :)

Jey@Nfer

Hocam çok güzel fikir çok güzel bir program açık kaynak olsaydı kesinlikle kodları incelemek isterdim :)
şu güvenlik kısmı hassas olan yerleri silip yayınlayın bari şimdilik :)
elinize sağlık !
Hırs , azim , tevekkül ...

www.mehmetvahit.net

sudusleri

@egcodes,
sanırım proxy altındayken server a bağlanma hatası veriyor. işyerinde bağlanamıyorum. evde bağlanabiliyorum.
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

egcodes

@jey@Nfer merhaba. Teşekkürler. Program arayüz kodları hariç 9600 satır şu an :). Hepsini yayınlayamam belki ama programda merek ettiğin kısımları söylersen o kısımlarla ilgili kodları yollarım sana.

@sudusleri merhaba. Yani sonuç olarak proxy altındaki makina internete erişebiliyorsa programında çalışması gerek, iş yerinde nasıl bir proxy sisteminiz var açıkcası merak ettim. Çünkü program iş yerleri için yapıldı zaten. Eğer çalışmıyorsa bir problem var demektir :). Cevap verebilirsen sevinirim.