[Çözüldü] Ubuntu Server Svn dump dosyası aktarmak

Başlatan Mericakay, 31 Aralık 2012 - 11:46:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mericakay

Merhaba arkadaşlar,
şimdi bilgisayarımın C: klasöründe bulunan bir svn_dump dosyasını ubuntu server a aktarmak istiyorum
aşağıdaki adımları izledim

Alıntı YapTo backup your svn repository, you just type below command:

1
svnadmin dump [REPO_PATH] > [DUMP_FILE_PATH]
Replace [REPO_PATH] with your repository path and [DUMP_FILE_PATH] with your dump file path in your machine.

To backup only your latest revision, first you need to find out the latest revision number from your repository. To do that just run below command:

1
svnadmin verify [REPO_PATH]
It will list out the revision number and the most bottom will be your latest revision number. That will be referenced by [LATEST_REVISION_NUM] from now on. Run below command to backup only the latest revision from [REPO_PATH].

Then run below command to backup the latest revision from your repository:
1
svnadmin dump -r [LATEST_REVISION_NUM] [REPO_PATH] > [DUMP_FILE_PATH]
To restore your repository from a dump file, run following command:
1
svnadmin load [REPO_PATH] < [DUMP_FILE_PATH]

///////////////////////////Aşağıdaki Hata ile karşılaştım ////////////////////////////////

svnadmin: Valid UTF-8 data (hex: 5c 6f 64 ...)
followed by invalid UTF-8 sequence diyor

Hatanın çözümünü bilen varmı yada farklı bir yol tavsiye edecek olan yapmak istediğim svn backup ı diğer svn e atmak svn aktarma işlemi için

teşekkürler...

ct

http://arjuna.deltoso.net/articles/subversion-messy-encoding-valid-utf-8-data-followed-by-invalid-utf-8-sequence/

Yukarıdaki tam çözüm olur mu bilmiyorum ancak sorun windows işletim sisteminde oluşturulmuş dosya isimlerinin formatından dolayı olabilirmiş. Bir de şu var ama tarihi eski:

http://www.svnforum.org/threads/31854-svn-causes-quot-invalid-UTF-8-sequence-quot-error

Mericakay

Teşekkür ederim hocam bu karakter sorununu hallediyor fakat hala dump dosyasını atamadım
şimdi bir yöntem deneyeceğim önce dosyayı sunucunun içerisinde home dosyasına kopyalayım oradan çağırmaya çalışacağım

if

@Mericakay, yine hata mı veriyor yoksa?

Mericakay

Hocam ben flashdisk i mount ettim fakat içerisindeki dosyayı kopyalayamadım bir türlü onu yapabilirsem eğer oranın yolunu verince çalışacak

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2013 - 10:25:58

bu sorunuda WinSCP kullanarak çözdüm fakat ben yinede linux kodlarıyla nasıl yaparım öğrenmek istiyorum bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim

if

@Mericakay, bu işlemleri Ubuntu üzerinden yapıyorsunuz değil mi?

scp kullanıcı_adı@sunucu:/nerede/bu/aktarılacak/dosya ~/yerelde/bir/yer

heartsmagic

@if'in sorduğu üzere karakter sorunundan sonraki hata neydi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mericakay

teşekkür ederim hocam
şimdi ben dump dosyasını açtım aktardım fakat uu id gibi bir şey var şöyle ki 192.168.1.1/svn gibi yazınca benim belirlediğim klasörden çalışsın diyoruz buda örneğin opt/svn/örnek içini göstersin gibi.
Dil paketi sorununu halledince dump aktarmak için geçerli dosya yolu yok  gibi diyordu tam hatırlayamadım hatayı

if

Alıntı Yapuu id gibi bir şey var şöyle ki 192.168.1.1/svn gibi yazınca benim belirlediğim klasörden çalışsın diyoruz buda örneğin opt/svn/örnek içini göstersin gibi.

Bu kısmın sorununuzla nasıl bir bağlantısı var? Dosya yolunu yanlış vermiş olabilir misiniz?

Mericakay

Bu şimdi ben dump dosyasını açarken  svnadmin load burası dump dosyasının açılacak olan dosya < burası dump dosyasının bulunduğu yer.

bu kod ile aktarımı yaptım ama bu açılmış  olan doya 192.168.1.100/opt/svn burada ben svn chekout dediğim zaman bu dosyaya erişemiyor

dolayısıyla dump dosyasını açtım ama ulaşamıyorum

heartsmagic

"dump" dosyası yolu şöyle yani: 192.168.1.100/opt/svn
SVN'ye özel böyle bir yol gösterimi yoksa bu şekilde olacağını sanmıyorum zaten. Senin dosyan uzak bir makinede mi?

Mericakay

Hocam sorunu çözdüm

Şimdi benim yaptığım işlemleri sırayla anlatayım
1) windows serverda çalışan svn in backup aldım dump dosyası olarak
2) ubuntu server içerisinde bir dizine bunu WinSCP yardımıyla kopyaladım ( flashdisk mount ederek kopyalama yapmak istedim fakat yapamadım bu konuda yardımcı olacak varsa öğrenmek isterim )
3) bu dump dosyasını tmp/svn diye bir yere çıkarttım svnadmin load [REPO_PATH] < [DUMP_FILE_PATH] bu komut ile yaptım aktadırm ( bu kısımda sıkıntım dosyalar svn içerisinden değilde bağımsız bir dosya içerisinde çalışsın istedim bunu yapamadım )
4) svn içerisinde main diye bir klasör oluşturup svnadmin load [REPO_PATH] < [DUMP_FILE_PATH] buradaki yolu değiştirerek çalıştırdım ve istediğim gibi çalışıyor şu anda

- Şimdi svn kullanıcı rolleri belirlemeye çalışacağım bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim

heartsmagic

Roller konusunda önce forumda bir arama yapar eğer hiç konu yoksa yeni bir konu açabilirsin. Böylece başlıklarımızın düzeni bozulmaz.

Parmak bellekle aktarımı sunucuya yapacaksan kendisini elle bağlaman gerekiyordu muhtemelen. Zira sunucuda doğrudan bağlanmaz. Elle bölüm bağlama konularını inceleyebilirsin o konuda da, çok farkı yok bellekler için de.

Eğer bu sorun çözüldüyse: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0
Etiket gelmiş, teşekkürler.