Ubuntu 12.04 Kablolu Bağlantı Sorunu

Başlatan geek, 29 Aralık 2012 - 03:04:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

geek

Merhabalar,Atheros AR8161 modelli ethernet kartına sahibim. İnternete wireless üzerinden bağlanabiliyorum fakat kablolu bağlantıyı sağlayamıyorum. Gerekli sürücüyü yüklememe rağmen ifconfig bilgilerinde eth0 çıkmıyor. Ve son olarak da forumda buna benzer açılmış konularda yazan sürücü yüklemesinin son aşaması olan sudo modprobe alx komutunda ben şöyle bir çıktı alıyorum:
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/psmouse.modprobe, it will be ignored in a future release.
FATAL: Module alx not found.

linuX for freedom

heartsmagic

@geek, biz hem emin olmak adına kart bilgilerin hem de diğer başlıklarda gördüğün şeyleri uygularken aldığın tüm çıktılar lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

geek

özür dilerim konuyu takip edemediğimden dolayı,maalesef sorunu çözemedim unity arayüzünü kaybetmiştim,unity arayüzünü reset işlemini yapmama rağmen eski haline dönmedi gnome arayüzünü kullanmaya devam ediyordum.Birkaç ayarı bozmamdan dolayı da tekrardan 12.04 ü yükledim.
linuX for freedom

burk

@geek son durum olarak yeniden sistemi yüklediniz ve aynı sorun mu yaşanıyor? Eğer öyleyse lütfen; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0