[Çözüldü] xUbuntu ve Ubuntu Farklılıkları

Başlatan auroraborealis, 27 Aralık 2012 - 20:47:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

auroraborealis

Kendi çapımda araştırma sonucunda Ubuntuya geçmeye karar verdim. Donanımın her ne kadar iyi olsa da performans meraklısı biriyim. xUbuntu performansı ve düşük güç tüketimi ile gözüme çarptı. Bu noktada merak ettiğim; Ubuntu ile xUbuntu arasında ki tek fark masaütü ortamları mı? Başka hiçbir farklılıkları yok mu? (Paket halinde gelen uygulamlar dışında, gedit yerine leafpad gibi).

furkankalkan

Bana Ubuntunun kendisi bağımlılık şişirilmiş gibi geliyor. Bu yüzden daha az uygulama içeren  ve Xubuntu dan daha hızlı bir sürüm olan Lubuntu kullanıyorum.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

@dewilman, bağımlılık şişirilmiş derken gereksiz yere değil, son kullanıcı birçok şeye dokunmasın diye hazır bulundurmak adına diyelim.

@auroraborealis, evet aralarındaki farklılık masaüstü ortamları ve beraberinde gelen öntanımlı uygulamalardır senin de belirttiğin üzere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

auroraborealis

@dewilman Lubuntu'ya baktım masaüstü tasarımını pek beğenmedim. xUbuntu'nun performası hem de tasarımı hoşuma gitti.

@heartsmagic teşekkür ederim cevabın için.

gelturi

@auroraborealis ubuntu da seçenek oldukça çok, ubuntu yüklersin bilgisayarına üzerine xubuntu lubuntu kubuntu  gibi masa üstü farklı sistemi sadece ubuntu nun üzerine masa üstü yöneticisini yükleyerek kullanabilirisin ve kararını verirsin hangi masa üstü sana göre ... en güzel tavsiye senin tecrüben kadar olamaz .