KDE Masaüstü Yöneticisi Güncel Sürüm Duyuruları ( 5.5.1 )

Başlatan KemalALKIN, 22 Aralık 2011 - 11:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

aurora

İlk iletide ki ekran görüntüsünde yer aldığı şekilde nasıl görebilirim?

if

Rbbt

"Uygulamalar > Sistem > KInfoCenter" ile de KDE sürümünü öğrenebilirsiniz.
What happens when I become main source of a pain!!!

aurora

Evet şimdi buldum, teşekkür ederim.

kded --version

kodunun çıktısı;

aurora@aurora-K53SV:~$ kded --version
No command 'kded' found, did you mean:
Command 'kded4' from package 'kdelibs-bin' (main)
Command 'kde4' from package 'kde-runtime' (main)
Command 'ksed' from package 'keysafe' (universe)
kded: command not found

şeklinde oluyor. 12.04 üzerinde KDE'yi

sudo apt-get install kde-full

koduyla kurmuştum. Acaba bundan kaynaklı bir durum mudur? Ayrıca KDE ilgili hiç güncelleme gelmiyor. KDE başka bir yerden mi güncelleniyor? (Güncelleştirme yöneticisi dışında)

if

aurora

if

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

KemalALKIN

Bir kaç gün önce 4.8.2 ile kubuntu 12.04 kullandım jet gibiydi hatta derimki ubuntu 12.04 den daha az hata uyarısı verdi.
4.8.3 çıkmış acaba o nasıl :D.
www.tckemal.ist

kerub

Bazı yerlerde KDE 4.8.3 için "ppa repository" olarak ppa:kubuntu-ppa diyor, kimisinde ppa:kubuntu-ppa/ppa diyor, kimisinde de ppa:kubuntu-ppa/backports diyor. Fark eder mi acaba?
Saygılarımla, sevgilerimle...

heartsmagic

Fark eder. backports'un precise yani 12.04 desteği yok örneğin. Haliyle içerdiği paket sürümleri de farklı olacaktır bu PPA'ların. Temel bileşenlerde (masaüstleri gibi) ek PPA kullanmak sancılı olabilir. Eğer illa kullanılacaksa kararlı olanlara yönelmeliyiz bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Beyler zaten en son denediğimde kubuntu 12.04 kurarken kurulumda en güncel kde indirip kuruyor bana :).
Not: Güncelleme ve ek paketleri işaretleyiniz başta.
www.tckemal.ist

kerub

Şu komutlarla başarılı bir şekilde kuruldu. (Yalnız bu ppa sadece 12.04 için geçerliymiş. Bilginize...)

sudo apt-add-repository ppa:kubuntu-ppa/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

ppa ile kurduktan sonra yarın birgün KDE 4.8.3 kubuntunun resmi havuzuna düşerse bu ppa'yı kaldırmak gerek değil mi? Yani çakışma felan olur mu diye?
Saygılarımla, sevgilerimle...

heartsmagic

PPA'yı kaldırsan bile paketleri duracaktır. Ana depodaki paketler kurulu olanları geçmediği sürece sisteminde kalırlar. İşte bu nedenle bence masaüstüne ait temel paketler PPA'larla değiştirilmemeliler. En azından sorun çıktığında düzeltecek vaktiniz olmalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

KDE 4.8.4 Kararlı Sürüm Yayınlandı!

Ayrıntılar:
http://kde.org/announcements/announce-4.8.4.php

Güncel KDE:
ppa:kubuntu-ppa/ppa
ppa:kubuntu-ppa/backports

Girilmesi Gereken Komut:
sudo add-apt-repository ppa:adresi

Ekledikten Sonra Geçerli Olması Ve Paket Listesini Alması İçin Gereken Komut:
sudo apt-get update

Güncellemek İçin:
Güncelleştirme yöneticiniz üzerinden veya paket yöneticiniz ile güncelleştirmeleri alabilirsiniz. Sonra ise sisteminizi yeniden başlatın.

Not: Komutları Uçbirim isimdeki programlar ile girin.
www.tckemal.ist

KemalALKIN

www.tckemal.ist

krwlng

Gidişata bakarak tahminen KDE 5.0 2013 gelmeden çıkabilir, "Daha az QT daha fazla Plasma" mantığı ile geliştirilen KDE 5.0 görsel olarak biraz daha ilgi çekici olacağa benziyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

tosun

bilgisayarımda hem xfce 4.10 (xubuntu),hem de kde 4.8.4 (kubuntu) kurulu.hatta kubuntuyu sonradan xubuntu üzerine kurdum.belki inanmayacaksınız ama işlemci ve ram tüketimi neredeyse aynı
herkese tavsiye ederim  kubuntu 4.8.4 deneyin vazgeçemeyeceksiniz. kde yi  hiç bu kadar hızlı görmemiştim.   ;)
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

libre-x

superjax

Kubuntu 10.10 dan beri Kde kullanıyorum çok yol aldı adamlar

Kadir Can

Acaba bizim portlara girmiş midir ki?Anlaşılan yine uzun bir güncelleme bizi bekliyor. :)
KDE'nin zaten Nepomuk'tan başka sorunu yok.Nepomuk'u kapatırsanız KDE gayet hızlı çalışıyor.
Bu arada mükemmel KDE deneyimi için Mageia deneyebilirsiniz.

tosun

Alıntı yapılan: Kadir Can - 06 Temmuz 2012 - 20:31:02
Acaba bizim portlara girmiş midir ki?Anlaşılan yine uzun bir güncelleme bizi bekliyor. :)
KDE'nin zaten Nepomuk'tan başka sorunu yok.Nepomuk'u kapatırsanız KDE gayet hızlı çalışıyor.
Bu arada mükemmel KDE deneyimi için Mageia deneyebilirsiniz.

mageia 1 denedim fakat ati ekran kartı sorunundan dolayı kaldırdım.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

SrdrKcmz

Biraz dişinizi sıkın PcLinuxOs'un yeni sürümü çıkıcak. Onu denersiniz. Şu anda Trial versiyonu çıktı yakında stabil olarak çıkar.

http://ftp.heanet.ie/pub/pclinuxos/live-cd/