AMD Catalyst Control Center'ı Kurdum Ama...

Başlatan alipolat99, 23 Aralık 2012 - 11:25:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alipolat99

Kurdum ama çalışmıyor düzgün çalışmıyor falan diyor aticonfig falan diyor . Esas sorun ise ekran dakikada bir böyle 1 sn daha az süre ekran böyle beyaz oluyor ama çok kısa süre  Acaba sorun nedir . Ekran kartım AMD 7670M 2 gb .

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

Ayrıca bizlere hataların tamamını geç lütfen. Çıktıları da kod etiketi içinde verirsin forum üzerinde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alipolat99

Masaüstü tamamen gitti şimdi. Tekrardan kuracağım :S

if

@alipolat99, ne yaptınızda gitti masaüstü?

alipolat99

@if wikide bir kaynak vardı sudo startx falan yaptım gitti şimdi tekrardan ubuntu kurdum . Gerek yok kurmayacağım pc kötü oluyor :(

if

lspci -knn | grep -A3 VGA
dpkg -l | grep fglrx
ne diyor?

alipolat99

~$ lspci -knn | grep -A3 VGA
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Thames XT/GL [Radeon HD 7600M Series] [1002:6840]
Subsystem: Toshiba America Info Systems Device [1179:fb22]
Kernel driver in use: radeon
Kernel modules: radeon

@if bu yazıyor

if

@alipolat99, ekran kartı için hangi sürücüyü kurmaya çalıştınız ve yararlandığınız kaynak neresiydi?

alipolat99

if

sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
sudo rm -rf /etc/ati
komutlarıyla kurulumdan kalan bir şey varsa temizleyip açık kaynak sürücüyü kuralım önce.

alipolat99

ali@ali:~$ sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
[sudo] password for ali:
Sorry, try again.
[sudo] password for ali:
sh: 0: Can't open /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
ali@ali:~$ sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
ali@ali:~$ sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
ali@ali:~$ sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
ali@ali:~$ sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
ali@ali:~$ sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
mv: `/etc/X11/xorg.conf' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ali@ali:~$ sudo rm -rf /etc/ati
ali@ali:~$ sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
mv: `/etc/X11/xorg.conf' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ali@ali:~$
hiç bir şey anlamadım ki ben .

heartsmagic

@alipolat99, varsa açık olan bir yazılım merkezi, kurduysan Synaptic kapatıp @if'in önerilerini tekrar dene. Yazılım Merkezi gibi uygulamalar açıkken apt-get gibi bir aracı kullanamıyoruz sistemin sağladığı önlem gereği.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if