Bayanlar için Linux projem..

Başlatan UBUNTUNA, 25 Eylül 2008 - 23:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UBUNTUNA

Linux dünyasında bayan popülasyonunun düşük olduğu hepimizin bildiği bi olay.. Bu yüzden daha önce birkaç proje başlatılmış oldugunu duymuştum fakat nette aradığımda * bir şey bulamadım.. Bulmam lazımdı çünkü bir kız arkadaşımın bilgisayarına Linux kurdum ve gördüğünde hayran kalması gerekiyordu.. Tabii compiz fusion kurmamak olmaz fakat aynı zamanda yetmez de.. Bu düşünceler beni mac4lin projesi gibi (onun çeyreği olamazda) bayanlar için linux yani ecnebi dilinde Linux for Girls..

Aşağıya birkaç Ekran Görüntüsü koyuyorum beğenirseniz kullandığım icon tema falan paylaşırım.. İconlar sağdan soldan derlemedir.. Hazır olarak yok yani ama tabii daha çok eksik.. Yalnız hepbirlikte geliştirebiliriz.. Herkes bulduğu bir pembe uygulama iconu eklerse hepsi daha hızlı gelişir.. Görüşmek üzere..

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/6757/ekrangrntsss4.th.png[/img][IMG]http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/1199/ekrangrnts1io5.th.png[/img][IMG]http://img510.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Arkadaşlar buyrun indirme linki içerisinde icon tema,emerald tema,audacious tema ve gtk teması var.. Yeni bir pembe parca bulan arkadaslarda(örneğin amsnye ait pembe bir skin) paylaşırlarsa tüm kullanan arkadaşlarımızın yararına olur..

http://rapidshare.com/files/148588611/Linux_4_Girls.tar.gz.html

Kuramayan arkadaş olursa bu topicte bildirsin her turlu yardım edebiliriz..
-----------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar tüm çatlak seslere rağmen eklemeye devam ediyorum buyrun amsn için pembe cicili bir skin,ayrıca ikonlarda wlm iconları..
Screenshot için :  http://www.amsn-project.net/getURL.php?id=167
Download için  :  http://www.amsn-project.net/getURL.php?id=168

Eren

Güzel olmuş ancak her bayan pembe sevmez. :)

UBUNTUNA

maxspacemax

munirekinci

Orhan Gencebay da projenin bir parçası mı? :)

erokay

hehehe evet güzel, belki her bayan pembe sevmez ama büyük bir çoğunluğu sever :)
Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır!!!

UBUNTUNA

:D yok ya alakası yok gozden kacmıs..

atomkarinca

Daha sonra Ubuntu Women oluşumuna katılmalarını da tavsiye edebiliriz, böyle bir oluşumun olduğunun bilinmesi cesaret verecektir.

UBUNTUNA

haklısın @atomkarinca daha büyük projeler cesaret ve ilham verici..

OKAN

Her dağıtımı pembe yapalım. Kızlar da linux kullansın. ;D ;D ;D

Semih

A.Semih Türk

Sypro

Şeyda görmesin, topic'i talan edebilir. Her bayan pembe sevmez hatta bazıları nefret bile eder. Ayrıca evet, Ubuntu Women güzel bir topluluk olsa da büyük çoğunluğu feminist olduğundan o da pek tavsiye edilesi değil :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

UBUNTUNA

Alıntı yapılan: pavaisna - 26 Eylül 2008 - 00:52:20
Her dağıtımı pembe yapalım. Kızlar da linux kullansın. ;D ;D ;D
Bazı arkadaşlar yanlış anladı heralde.. Bayanların Linux kullanıp kullanmaması çok umursadığım bişey değil.. Sadece Linux'un daha çok kişiye hitap etmesi demek olduğundan güzel olabilir.. Neden bütün dağıtımlar pembe olsun ki sadece kızlar kullanacak Linuxu diye * bir şey demedim.. Eğer bayanlara linuxu tercih ettirmek konusunda pembe renk kullanmaktan daha iyi bir teklifi olan varsa alabiliriz..

Bu arada Semih kardeşim teşekkür ederim.Zaten senin beğeneceğini biliyordum görsellikten anladığın için ;)

Sypro

Alıntı yapılan: by_tunahan - 26 Eylül 2008 - 06:13:02
Eğer bayanlara linuxu tercih ettirmek konusunda pembe renk kullanmaktan daha iyi bir teklifi olan varsa alabiliriz..

Kesinlikle pembe iyi bir fikir değil, görünümden çok içerik ve kolaylık önemli. Yoksa zaten pembe yapacak olan yapar.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

UBUNTUNA

Kolaylığı zaten Linux bize sağlıyo.. O zaman ben bütün uygulamaları özellikle amsn yi falan yeniden kodlamaya başlayım.. Görsellik çok önemlidir.. Vistaya geçen herkes sizce kolaylığı mı düşündü görselliği mi?? Veya şöyle diyim neden bugun birçok kişi Compizi gördüğü için Linux istiyor.. Bunların hepsi bağlantılı şeyler.. Elbette pembe tek başına yeterli değil ama bence olması gereken bir hareket.. Ayrıca yapmak isteyen herkes sypro değil ki yapabilsin pembeyi.. Millet daha wallpaper değiştiremiyo..

Eren

Ubuntu Women Edition (Ubuntu WE) diye bir sürüm çıkartalım o zaman :D

UBUNTUNA

Hah bu bütün dağıtımlar pembe olsun diyen arkadaştan sonra ilaç gibi geldi..

erginemr

Bence de çok güzel olmuş. Ubuntu'yu bayanlara sevdirme fikrinizi de çok beğendim.

Eğer bunları bir tema paketi altında toplayıp burada paylaşabilirseniz, ilk indireceklerden olurum. Bizim hanıma Linux'u sevdirmem lazım. ;)

mbt28

Pembe kötü ya, bu kadarı bir bayanı bile bayar. Öntanımlı görünüm gayet güzel ve kullanışlı bence.

Sypro

Bayanlara fabrika üretimi gibi bakmak gayet yanlış, sanki hepsi pembe seviyormuş gibi. Her neyse, başka bir şey yazmak istemiyorum. Projenizde başarılar.

bebek

Pembe mi linux mü? Yok öyle bir şey. Pembe diye renk mi olurmuş... Gönderdiğiniz tema bayanlara mı yönelik yoksa 6-12 yaş kız çocuklarına mı hitap ediyor ben anlayamadım. Bana sevgilim ya da herhangi bir arkadaşım böyle bir temayı içeren herhangi bir dağıtım yüklese bilgisayarıma bırakın dağıtımı bilgisayarı bile kafasında parçalarım. Proje bu şekilde gidicekse unutun gitsin, sevdirmek yerine nefret ettirirsiniz. Resmen dalga geçer gibi olmuş. Boşversenize ya.

ns

Alıntı yapılan: bebek - 26 Eylül 2008 - 12:30:36
Pembe mi linux mü? Yok öyle bir şey. Pembe diye renk mi olurmuş... Gönderdiğiniz tema bayanlara mı yönelik yoksa 6-12 yaş kız çocuklarına mı hitap ediyor ben anlayamadım. Bana sevgilim ya da herhangi bir arkadaşım böyle bir temayı içeren herhangi bir dağıtım yüklese bilgisayarıma bırakın dağıtımı bilgisayarı bile kafasında parçalarım. Proje bu şekilde gidicekse unutun gitsin, sevdirmek yerine nefret ettirirsiniz. Resmen dalga geçer gibi olmuş. Boşversenize ya.
Alıntı yapılan: Sypro - 26 Eylül 2008 - 04:08:13
Şeyda görmesin, topic'i talan edebilir. Her bayan pembe sevmez hatta bazıları nefret bile eder. Ayrıca evet, Ubuntu Women güzel bir topluluk olsa da büyük çoğunluğu feminist olduğundan o da pek tavsiye edilesi değil :)

sanırım @bebek şeyda oluyor:D 
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

erginemr

@Sypro ve Bebek,

Sizin pembe sevmemeniz hiç bir bayanın pembe sevmediği anlamına gelmez. Zevkler ve renkler tartışılmaz, ama pembe renk bayanlarla, mavi renk erkeklerle özdeşleşmiştir. Çevremdeki (eşim ve kız kardeşim dahil) en az 5-6 bayan pembe rengi seviyor, ve kırmızı kalpler ve pembe renk hakim bir masaüstü görseler eminim ki beğenirlerdi.

xhektor

bu fikrede bende katılıyorum. bayanların büyük kısmı pembe sever. bende eşime linux'u  bu şekilde sevdirmeyi bir denerim. kızım zaten pembe renge bayılıyor. giyisilerinden bunu anlamak mümkün. belki bu şekilde linux'u daha çok açar. yanlız bu konuyu açan arkadaş paketleri nereden indirecegimizi yazmamış..

erokay

Alıntı yapılan: erokay - 26 Eylül 2008 - 00:06:02
hehehe evet güzel, belki her bayan pembe sevmez ama büyük bir çoğunluğu sever :)

başta da söylediğim gibi tüm bayanları aynı kefeye koyamazsınız belki ama büyük bir çoğunluğu pembeden hoşlanır, bu yalın bir gerçek :)
Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır!!!