Bilgisayarınızda Ubuntu yanına Windows da kurulu mu?

Başlatan eren, 25 Eylül 2008 - 17:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu?

Evet
598 (61.8%)
Hayır
329 (34%)
Sanal olarak kurulu
41 (4.2%)

Toplam Oy Verenler: 625

dilsever

Pardus 2009.1 + xp var.
Ne yazık ki görüntülü konuşma ve "e-okul" işleri yüzünden xp açıyorum.

barış

Windows'tan tiksiniyorum,
Pardus 2008 sürümünde batırmıştı zaten 2009 sürümünde düzeltir diye bekliyordum ama daha çok batırmışlar :D

Sadece Ubuntu :D

utdmr

Not: Artık Akbank Web Şubesi'ni Chrome'un desteklemesinden sonra Windows'un tek bir amacı kalmadı :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

s7e7v7e7n

Ubuntu ve Windows birlikte kullanıyorum, ubuntu ya daha iyi hakim olabilmek icin Virtualbox üzerinde metin2 oyununu sorunsuz çalıştırıp rahat oynayabilirse yigenim ozaman windows la pek bir alakamız kalmıyor :)
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

ceddiguzel

Şu oyunlar meselesi bir hallolabilse yerkürede var olan kullanıcıların yüzde sekseninin windows ile işi yok

ceddiguzel

eskiden olsa evet ama şimdi çalışmıyor
Torrent sorun çıkarıyor

ata326

Ubuntu 9.0.4 ve Windows xp var. XP yi oyunlardan vazgeçemediğim için kullanıyorum... :D
Saygılarımla,
İbrahim (17)

gelturi

ilk önceleri doğal olarak win kullanıyordum pardusu tanıdım kurulum sorunlarım nedeniyle alternatif aradım ubuntuyla tanıştım uzun bir süredirde ubuntu ve pardus kullanıyorum ama tercihim herzaman pardus kusura bakmayın destekliyeceğiz ki birleşeceğiz büyüyeceğiz  büyüdükçede sanıyorumki win e kafa tutan işletim sistemlerinin başında gelecek pardus dür tabi bu benim görüşüm... 8)

plusnettr

Ubuntu,Xubuntu,Sabily(Ubuntu Muslim Edition),Ubuntu Ultimate Edition sürümlerini Sun VirtualBox yazılımına kurdum. İstediğim birisini canım çektiğinde açıyorum ve tam ekran yapıyorum bir an olsun XP kullanmıyormuş hissi veriyor XPyi bağımlılıklardan dolayı kullanıyorum. Onun haricinde VMware ile Ubuntu Server sürümleri kurulu bilgisayarda ve Pardus yani Linux tamamen Sanal Bilgisayara kurulmuş durumda

Kısa bir not: VirtualBox üzerinde Ubuntu Compfiz özelliklerini tam anlamı ile kullanabiliyorsunuz yeterki sanal ekran kartının boyutunu 128MB'e kadar dayayıp 3D desteğini açın ama bunu kullanabilmek için ana bilgisayarın en aşağı 2GB RAM özelliklerine yada iyi bir ekran kartına ihtiyacı var
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

xrhymer

Anketten gördüğüm kadarıyla Linux'a tamamen göçememişiz.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

Gökhany

Malesef evet. Bilgisayarımda bir windows işletim sistemi var. Bunun sebebi ise okulda kullandığım bazı çizim programları.
İşletim sistemlerine ve programlara binlerce dolar ödemeyin.
Kırık yazılımlarla ve antivirüs programlarıyla değerli vaktinizi boşuna harcamayın. 
Ubuntu'yu deneyin. İhtiyacınız olan herşey Ubuntu'da mevcut.
Güvenli ve sorunsuz internetin keyfini çıkarın.

Fidel

Ben ve benimle birlikte ubuntu'ya geçen 7-8 kişinin bilgisayarında Windows'tan eser yok.  ;)

Alquimista

Alıntı yapılan: xrhymer - 10 Şubat 2010 - 23:11:22
Anketten gördüğüm kadarıyla Linux'a tamamen göçememişiz.

Tercihen kimsenin Windowz kullandığını sanmıyorum, bir çok kişi belirtiği gibi mecburiyetten kullanmak durumunda kalıyor.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

screenshot

Laptopumla evdeysem çoğunlukla ubuntu ve arch işteysem mecburen çoğunlukla windows7 kullanıyorum.
Adobe CS3 ve CS4 serisi, 3dmax, CorelDraw, Ares programları ve Usb donanımlar nedeni ile windowsa muhtacım.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

XRumer

Windows'ta yaptığım her şeyi Linux'ta yapabiliyorum. Hatta fazlasını bile yapabiliyorum. Bir tek oyun meselesi var işte. Tamam Wine ile bazı oyunlar çaışıyor ama "bazı" oyunlar çalışıyor. Ayrıca Wine ile kurulan bir oyun normal bir kuruluma göre yetersiz kalıyor. Yakında yeni bir laptop alacağım, bayağı da yüksek kapasiteli bir şey alacağım. Mecburen çift işletim sistemi kullanacağım. Çünkü Linux'ta yapıp Windows'da yapamadığım çok şey olduğu gibi Windows'ta yapıp Linux'ta yapamayacağım şeyler de var.

Hadi oyun meselesini hallettik diyelim, oyun oynamayı bıraktım, ya da konsola geçtim diyelim. Fakat bir de Msn'de kameralı görüşme meselesi var. aMsn ve Emesene kameralı görüşmeyi destekliyor ama kaliteli değil. Ayrıca Windows Live Messenger'ı öyle bir tasarlamışlar ki amsn veya emesene gibi başka yazılımlarla kamera açıyorsan karşındaki da aynısını kullanacak, Windows Live Messenger kullanırsa karşıdaki o zaman olmuyor. oldu mu da çok zor oluyor, ayrıca verimi de düşük.

Aslında Msn protokolü son derece dandik bir protokol. Ne bileyim Skype, Gtalk veya başka bir şey olsa harika. Onlar hem kaliteli hem de Linux'ta güzel çalışıyor. Fakat gelin görün ki bütün herkes Msn kullandığı için, eş dost orada olduğu için Msn'ye mahkumuz. Bildiğim kadarıyla Türkiye Msn kullanımında dünya sıralamasında bayağı yukarıdaymış.

Ne Microsoft kölesi ülkeymişiz arkadaş. Windows'la yapılan her şey Linux'ta daha iyi yapılsa, Linux 1.000.000 kat daha iyi olsa da bizim millet Windows'dan şaşmam diyor. Özelikle de Windows XP. Msn'den başka protokolü de kullanmam, e-posta adresim de hotmail'den başka olamaz. Video işleri için Windows Movie Maker'dan şaşmam, web tarayıcı konusunda da Internet Explorer'dan şaşmazlar. Son zamanlarda diğer tarayıcılar bir nebze ilgi görüyor bu ülkede. Tek güzel haber bu herhalde. Openoffice 1.000.000 kere daha iyi olsa da ben çuvalla parayı Microsoft Office'e vereceğim. Yakında arama motorumuz da Bing olur herhalde. Kısacası bizim milletin mantığı bu. Bence Türkiye, Microsoft'a en sadık ülke.

agunZagun

Masaustunde kayit vs. yaptigim icin sadece Windows kurulu. Zaten sistem pek iyi degil, iyice iskence yapmayayim iki isletim sistemiyle. Ama kisisel bilgisayarim olan netbookum orjinal Windows 7 ile gelmisti, acimadan tum hard diske Ubuntu Netbook Remix kurdum. :D

AcemiUser

Window kullanıyordum.Ubuntuyu yeni kurdum şu an 2 işletim sistemi var.Yakında windowsu kaldırırım diye tahmin ediyorum :)

SpY

s.a
bence hemen kaldır windowsu birsürü hata mesajı serial key crack cart curt mavi ekranlar aman birsürü ıvır zıvır windowsu kullanan nasıl kullanır hala anlamış değilim 100 $ verip dandik bir işletim sistemine okadar parayı verip ardındanda rezil olmaz akıl işi değil görüşümce :) şuan 30 gb hdd olan laptopumda tam 4 linux var

Ubuntu+BacktracK+Wifiway+pardus  gerçi pardus biryığın problem dolu ama idare eder

uzun lafın kısası takılıp kalmayın yiğidim kur Linuxu özgürlüğün tadını çıkar  :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: SpY - 25 Nisan 2010 - 14:33:29
s.a
bence hemen kaldır windowsu birsürü hata mesajı serial key ***** cart curt mavi ekranlar aman birsürü ıvır zıvır windowsu kullanan nasıl kullanır hala anlamış değilim 100 $ verip dandik bir işletim sistemine okadar parayı verip ardındanda rezil olmaz akıl işi değil görüşümce :) şuan 30 gb hdd olan laptopumda tam 4 linux var

Ubuntu+BacktracK+Wifiway+pardus  gerçi pardus biryığın problem dolu ama idare eder

uzun lafın kısası takılıp kalmayın yiğidim kur Linuxu özgürlüğün tadını çıkar  :)
Maalesef insan mecbur kalıyor :) Okul yüzünden, işi yüzünden vs.

Ozmo

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 25 Nisan 2010 - 14:46:45
Alıntı yapılan: SpY - 25 Nisan 2010 - 14:33:29
s.a
bence hemen kaldır windowsu birsürü hata mesajı serial key ***** cart curt mavi ekranlar aman birsürü ıvır zıvır windowsu kullanan nasıl kullanır hala anlamış değilim 100 $ verip dandik bir işletim sistemine okadar parayı verip ardındanda rezil olmaz akıl işi değil görüşümce :) şuan 30 gb hdd olan laptopumda tam 4 linux var

Maalesef insan mecbur kalıyor :) Okul yüzünden, işi yüzünden vs.

sadece sanalda yüklü :)

SpY

valla üstad sanal manal bilmem herkesin görüşüne saygımız var ama şahsım windowsa uyuz oluyom ne yalan söliyim :) tek eksiğim kaliteli bir pc  elimdeki laptop centrino 1.5 :):)

ALLAH kısmet ederde güzel bir makina alırsam değmeyin keyfime P2 makinaya mandrake 9.1 kurduğum yılları unutmadım :) bunada şükür insan yeterki hevesle azimle istesin yeter

biz Linuxu makinasızkende sevdik :)))))

hamdi

hayır kurulu değil fakat olmasını isterdim (lisansım yok), biraz pahalı oldugu için almıyorum bazı programlar için gerekli (cad programları gibi)

vedia

iş yerinde mecburen xp kurulu..kullanılan ticari program windows tabanlı..
ubuntu winede denedim çalışmıyor..
iş pc ye diğer bir işletim sistemi olarak ubuntu kurdum pardusa baktım bir aralar.evdeki masaüstünde sadece win 7 var ben fazla bakmadıgım için evdeki masaüstüne baska sistemde kurmak istemiyorum ama laptobumda üzrind ekurulu olan vista ve ubuntu var.mandriva ve suseyide bugün indiirp virtualboxtan deniyecem bugünlerde.ama bana ubuntu biraz daha rahat gibi geldi özellikler bilgi paylaşımı olarak yanındada pardusu hep düşünüyorum yerli olmasıyla bakalım hayırlısı inş linux konusundada biraz bilgi sahibi oluruz..

asicok

Evet firefox kabul etmiyor Milli Eğitim Bakanlığı ilise ondan dolayı windows kullanıyorum ama linux kitaplığından çalışıyorum artık kendi sorunları kendim hallidicem o zaman windows bilgisayardan tamamen gidecek.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

Quemoy

Yüzde 90 Ubuntu kullanıyorum..
Windoz ayda bir iki kere kullanıyorum oda lazım olursa..
Eniştemin laptopuna win'i silip yerine ubuntu kurdum :D