Bilgisayarınızda Ubuntu yanına Windows da kurulu mu?

Başlatan eren, 25 Eylül 2008 - 17:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu?

Evet
598 (61.8%)
Hayır
329 (34%)
Sanal olarak kurulu
41 (4.2%)

Toplam Oy Verenler: 625

xwes

Alıntı yapılan: dr.birol - 09 Haziran 2009 - 03:27:18
Gönül tamamen ubuntu diyor ama işte laptopumun evde tek olması ve ailecek internette ve msnde görüşmeler olması ubuntu ve vistayı beraber kullandırtıyor.İnşallah şu amsn de görüntülü konuşma desteği vermeye başlarlar ve sürücü desteği daha da artar.Bazı ekran kartlarını tanımıyor.
İlerde tek bir tek ubuntu olacak inş...

surekli ayni kişiler ile goruşuluyorsa herkesi skype'a geçirerek çok kaliteli sesli ve goruntulu konuşabilirsiniz. En azindan "palyatif" bir çozum :)

Linuxman.

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Eylül 2008 - 04:21:36
Linux kullanmak Windows düşmanı olmayı gerektirmeyeceğinden (microsoft değil, windows) "Evet" kurulu. Ubuntu üzerinde acı çekeceğime istediğim programı çalıştırmak için, geçer windowsta çatır çatır çalıştırırım. İşimi bitirir yine Ubuntu'ya dönerim. Amaçlanan işi en kısa sürede bitirmek ise hedef, bunun için hangi sistemin daha uygun olduğu önemli benim için, gerekirse windowsa geçerim, gerekirse mac os kurarım.

;) Bende sizin gibi düşünüyorum.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

dr.birol

Alıntı yapılan: xwes - 09 Haziran 2009 - 09:54:27
surekli ayni kişiler ile goruşuluyorsa herkesi skype'a geçirerek çok kaliteli sesli ve goruntulu konuşabilirsiniz. En azindan "palyatif" bir çozum :)
Keşke öyle olabilse :)
İşin içine babamın arkadaşları,teyzemler halamlar ve kız arkadaşım girince istenildiği gibi olmuyor.
Kimisi pek bilgisayardan anlamıyor.Kimisine diyemiyorsun skype diye (babamın arkadaşları kısmı bu konuyu kapsıyor  :)  )
Durum öyle olunca elden bişey gelmiyor.
Ama bilgisayar tamamıyla bana kalınca elveda microsoft demeyi planlıyorum.
Hatta arkadaşlarıma linuxu ekstra kurmalarını tavsiye ediyorum.2 arkadaşa windows yanına bizzat kurdum.Bi arkadaşa cd çekip verdim.Cd üzerinden çalıştırdım gösterdim.En garipsediği nokta ise cd üzerinden çalıştırıp c: ve d: deki bilgilerine ulaştığımda oldu.Windowsuna bişey olursa seni linux kurtarır dedim.C: deki dosyalarını kurtarmış olursun dedim.Baya sevdi zaten o özelliğini.
Bi arkadaşım için kötü oldu.sis marka ekran kartı var 3 boyutlu öğeleri çalıştıramadık bi ona kötü oldu.
Bakalım sınav dönemlerinden çıkarsak bi el atarım onun bilgisayara ama şimdilik duracak gibi.Ama işte gel gelelim biz komple kaldıramıyoruz...
Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

canosayan

bu soruyu genişletmek lazım. kullandığım 3 bilgisayarın biri full ubuntu. microsofttan m yok.
birinde sanal windows var(web sitesi tasarımı ie de nasıl gözüküyor görmek için ie4forlinux çalışmadı) birinde ise home ve 9.04 var.

şimdi ben hangisine göre cevap vereceğim
Chmod bizim işimiz.

dr.birol

Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

heartsmagic

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Haziran 2009 - 07:43:44
bu soruyu genişletmek lazım. kullandığım 3 bilgisayarın biri full ubuntu. microsofttan m yok.
birinde sanal windows var(web sitesi tasarımı ie de nasıl gözüküyor görmek için ie4forlinux çalışmadı) birinde ise home ve 9.04 var.

Yeni bir madde eklendi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 23:51:26
Alıntı yapılan: canosayan - 10 Haziran 2009 - 07:43:44

Yeni bir madde eklendi.

tamam oyumu değiştirdim.sağolun
Chmod bizim işimiz.

simislov

Windows'u tamamen uçurdum. Kafam rahat artık.  :)
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

ChoPin

maalesef dvd film sorunundan dolayı ayryaten vista kurulu.ama bu sorunumu da halledeceğim  :D

Yusuff

Hiç kullanmıyorum ama bir köşede duruyor. Geçenlerde bizim bir asker görüntülü konuşalım dedi. Ubuntuda bir türlü beceremedim. Skype indirdim ses sorunu var dedi.
Mecburi açtım Windows'u. Bu başıma gelmeseydi şimdi silmiştim. Ama artık silmem orda kalsın kimseye bir zararı yok. Zaten beta :) Para de vermedim.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

foma

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 14 Temmuz 2009 - 15:16:20
Hiç kullanmıyorum ama bir köşede duruyor. Geçenlerde bizim bir asker görüntülü konuşalım dedi. Ubuntuda bir türlü beceremedim. Skype indirdim ses sorunu var dedi.
Mecburi açtım Windows'u. Bu başıma gelmeseydi şimdi silmiştim. Ama artık silmem orda kalsın kimseye bir zararı yok. Zaten beta :) Para de vermedim.
Amsn'de görüntülü konuşma desteği var. Bilginize.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Fidel

en baştan windows'u sildim, eş-dost da siliyor ;)

ceddiguzel

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 14 Temmuz 2009 - 15:16:20

Ubuntu üzerinde skype'ın ne ses ne de görüntü sorunu var

Sorun bu ise sil gitsin derim

Skype üzerinde ses ayarlarını yapmak istiyorsan skpe penceresinin sol altında skype ikonu var (ana menu) oradan seçeneklere gel ve ses ayarları sekmesinden geeken düzenlemeleri yap

Bilgisayarında birden fazla ses girişi olduğu durumlarda bu sorun çıkabiliyor yinede bir sorun olursa yahoo ya da gmail talk üzerinden beraberce halledelim

her ikisinde de ceddiguzel oalrak arat ben çıkarım :)

mr.kiyak

masaüstünde windows üzerine ubuntu kurdum. şimdi inanmayacaksınız ama laptopuma ubuntu yüklüyorum :))

utdmr

Önceleri Windows kuruluydu, Sonra küçücük bir kısma Ubuntu kurdum. Sonra Ubuntu kullanmaya başladım, giderek Ubuntu büyüdü, Windows küçüldü. En sonunda sadece oyun oynamakta kullandığım bir Windows ve muhteşem Ubuntu kalmıştı. Tamamen Ubuntu'ya dönmem ise, Windows'un çökmesi ve benim aylarca yeniden kurmaya üşünmem nedeniyle oldu:). Ardından tamamen Ubuntu aldı bilgisayarımı. Uzun bir süre Ubuntu kullandım ve sonra Ubuntu'nun yanına küçük bir Arch, ardından Arch giderek büyüdü ve o da Ubuntu'nun yerini aldı:). 4-5 ay civarı kullanımdan sonra, iki gün önce son adımımı attım, harici disklerimi NTFS'den ext4'e formatladım:). Artık bilgisayarımda ne Windows, ne de bıraktığı kötü alışkanlıklar kaldı.:)

Linux iyidir, yeterlidir:)
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Dilaver Gurdag

İnternet cafe'ye server olarak kullanmak için Ubuntu kurdum. Bir bilgisayar daha harcmamak için Vbox ile windows kurdum. Cafe yönetim programı için o da..

Evde ise sırf msn sesli görüşme için windows var.. o da haftada 1-2 kez lazım oluyor. Onun dışında aynı pc'de linux var onu kullanıyorum sürekli.

Yusuff

Alıntı yapılan: Dilaver Gurdag - 18 Temmuz 2009 - 16:59:53
Evde ise sırf msn sesli görüşme için windows var..

Bu sesli görüşme önemli bir sorun. Pidginle rahat görüşme yapılabilseydi keşke.

andydufy

Bu yazın başlagıcına kadar iki hardisk bölümü vardı ve birisinde windows kurulu iken digerinde linux tabanlı sistem vardı. İki hafta önce hem kubuntuyu hemde ubuntuyu deneme fırsaatı buldum. Ve 2007 yılına göre zannedersem ubuntuya ve gnome verilen destek epeyce artmış. Bu yüzden windowsu kaldırdım hardiskleri birleştirdim ve ubuntuyu kurdum. İnşallah böylede devam eder. Sadece sistem yedekleme kaldı yapmak istedigim. Onu da yaparsam bilgisayar benim elimden kurtulacak :))
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

Dilaver Gurdag

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 18 Temmuz 2009 - 19:10:52
Alıntı yapılan: Dilaver Gurdag - 18 Temmuz 2009 - 16:59:53
Evde ise sırf msn sesli görüşme için windows var..

Bu sesli görüşme önemli bir sorun. Pidginle rahat görüşme yapılabilseydi keşke.

amsn ile oluyormuş yapan var.. ben kamera görüntüsü alabildim ama ses olmadı. Sonra bıraktım.. Ama tekrar deneyeceğim.

xwes

Alıntı yapılan: ChoPin - 14 Temmuz 2009 - 15:16:02
maalesef dvd film sorunundan dolayı ayryaten vista kurulu.ama bu sorunumu da halledeceğim  :D
ne olur ne olmaz diye yazayim dedim; sorununuz DVDlerde menuyu kullanamamaniz ise kaffein programi bunu yapiyor.

Yusuff

Alıntı yapılan: Dilaver Gurdag - 18 Temmuz 2009 - 21:56:32

amsn ile oluyormuş yapan var.. ben kamera görüntüsü alabildim ama ses olmadı. Sonra bıraktım.. Ama tekrar deneyeceğim.

Görüntü oluyor da çok kötü ve ağır oluyor ve ben iki bilgisayarda denedim sesi halledemedim. Windows'ta hem görüntü hem ses çok güzel ve hiç bir ayar yapmıyorum.

ChoPin

Alıntı yapılan: xwes - 19 Temmuz 2009 - 20:29:40
Alıntı yapılan: ChoPin - 14 Temmuz 2009 - 15:16:02
ne olur ne olmaz diye yazayim dedim; sorununuz DVDlerde menuyu kullanamamaniz ise kaffein programi bunu yapiyor.

sevgili xves dvd filmi hiç görmüyorki sistem. codecleri yükledim playerları denedim keza kaffein programını bile denedim ama bir sonuca ulaşamadım.dvd film için gerekli dosyaların codeclerin hepsi var ama dvd filmi mount etmiyor bir türlü. yani bu sorunumda olmasa windowsu gerçekten sileceğim bilgisayarımdan. herkeslerde sorunlar çıkıp bende bu durum harici herşey sorunsuz çalışırken birazda üzülüyorum.

xwes

@ChoPin, bu başlik altinda bu konuyu tartişmak uygun olmadigi için -isterseniz- sorununuz ile ilgili yeni bir konu açin, oradan devam edelim. Sanirim sorununuz çozulebilir turden.

ChoPin

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10498.0.html bu linkte daha önceden konu açmıştım zaten. ama maalesef bir çare bulamamıştık. :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: ChoPin - 20 Temmuz 2009 - 12:10:09
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10498.0.html bu linkte daha önceden konu açmıştım zaten. ama maalesef bir çare bulamamıştık. :)

O başlığa yeni bir öneri getirdim. Deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.