Bilgisayarınızda Ubuntu yanına Windows da kurulu mu?

Başlatan eren, 25 Eylül 2008 - 17:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilgisayarinizda Ubuntu yanina Windows da kurulu mu?

Evet
598 (61.8%)
Hayır
329 (34%)
Sanal olarak kurulu
41 (4.2%)

Toplam Oy Verenler: 625

özgürubuntu

Ubuntu yanından Pardus var. Windowsun üzerine kurdum Ubuntuyu süper oldu :) Pardus bölümünü değiştirebilirim ilerde, Ubuntu sabit kalacak ;)

ceylandag

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

GNUbuntu

Evet, Lisanslı XP Home.
İlk Linux (Pardus) kullanmaya başladığımda vardı vindoz. Bir seneden fazla Pardus, Ubuntu, Linux Mint vs. ile beraber ;  sonra 6 ay vindoz olmadan kullandım. Bir ara sanal olarak denedim.
Bilgisayarı, ikinci el anakart ve işlemci, yeni güç kaynağı ve ekran kartı ile yükselttim bu hafta. Daha önce çalışmayan oyunları oynayabilmek ve bazı programlar için tekrar yükledim xpyi.
Şimdi indirmekte olduğum 64 bit Ubuntu 9.04 ü kurduktan sonra da değmeyin keyfime :)
Önce Saygı...

DoGuKaN

Bazı oyunlardan dolayı windowsu silmedim.  :'( Ama onun dışında kesinlikle açmıyorum.

dr.birol

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Eylül 2008 - 04:21:36
Linux kullanmak Windows düşmanı olmayı gerektirmeyeceğinden (microsoft değil, windows) "Evet" kurulu. Ubuntu üzerinde acı çekeceğime istediğim programı çalıştırmak için, geçer windowsta çatır çatır çalıştırırım. İşimi bitirir yine Ubuntu'ya dönerim. Amaçlanan işi en kısa sürede bitirmek ise hedef, bunun için hangi sistemin daha uygun olduğu önemli benim için, gerekirse windowsa geçerim, gerekirse mac os kurarım.
Gerçekten mantığınızı sevdim.Ama ben neden en iyi sistem olmayayım düşüncesi ve güzellikleri,özellikleri bana ubuntu kullan diyor.
Bende aileme msnde görüntülü konuşmak dışında windows kullanmıyorum.İstediğim bir özelliği sadece msn olayının bir çözüme kavuşması.yoksa hep linux daima linux diyenlerdenim.
Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

erginemr

Alıntı yapılan: dr.birol - 28 Nisan 2009 - 01:51:22
...
Gerçekten mantığınızı sevdim.Ama ben neden en iyi sistem olmayayım düşüncesi ve güzellikleri,özellikleri bana ubuntu kullan diyor.
Bende aileme msnde görüntülü konuşmak dışında windows kullanmıyorum.İstediğim bir özelliği sadece msn olayının bir çözüme kavuşması.yoksa hep linux daima linux diyenlerdenim.

Kendim kullanmadım ama Linux kameranızı tanıyorsa, amsn'in 0.98b (beta) sürümü ile kullanılabiliyor diye biliyorum. Forumda bu konu mevcut.

Bir diğer alternatif de skype'ı kullanmak. Zira görüntülü iletişimi msn'den çok daha başarılı yapıyor diye biliyorum.

ceylandag

Alıntı yapılan: erginemr - 28 Nisan 2009 - 08:45:32
Alıntı yapılan: dr.birol - 28 Nisan 2009 - 01:51:22
...

Kendim kullanmadım ama Linux kameranızı tanıyorsa, amsn'in 0.98b (beta) sürümü ile kullanılabiliyor diye biliyorum. Forumda bu konu mevcut.

Bir diğer alternatif de skype'ı kullanmak. Zira görüntülü iletişimi msn'den çok daha başarılı yapıyor diye biliyorum.
Skype'taki ses ve görüntü kalitesi msn'nin çok üstünde.Ayrıca Msn Yeni sürümde DEP diye bir illet peydah oldu.Kendi kendine kapanıyor.
Komut yazmadan da çalışmıyor.Komutu yazıp >Dep kapatılınca dep kapalı diye taciz oluyorsunuz.
Windows nedir ne değildir tartışılabilir ama bu aralar kullanlacak bir sistem değil.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ogrsh

ahhh ahh keşke oyunlar oynana bilse ubuntu'da
kim napar ozaman xp'yi
"Tüm insanlarda özgürlük sevgisi doğuştan vardır."

erratum

Kardesimin usengecligi sebebiyle kurulu olmak zorunda :)
Benim icinse en son alternatif...
Birde penguenler ucamaz derler!

emrah_y

Ben de kurulu.Bunun iki sebebi var
1_kız arkadaşım windows kullanıyor ve buraya gelince ordan işlem yapıyor
2-Ben office işlemlerinde windows kullanıyorum. Nedendir bilmiyorum ama sanki kullanımı open office e göre daha rahat
ayrıca flash diske kaydettiğim bilgileri diğer bilgisayarlarda rahatça açıyorum.Diğer bütün işlemlerimde ubuntu kullanıyorum ve çoookkk memnunum... :)

Thiras

Sadece Virtualbox'ta kurulu. Çok gerekli anlarda(IE gereken yerlerde; wine ile kullanmayı sevmiyorum) açıp kullanıyorum ama ayda yılda bir.

xwes

Alıntı yapılan: emrah_y - 30 Nisan 2009 - 00:37:01
2-Ben office işlemlerinde windows kullanıyorum. Nedendir bilmiyorum ama sanki kullanımı open office e göre daha rahat
ayrıca flash diske kaydettiğim bilgileri diğer bilgisayarlarda rahatça açıyorum.Diğer bütün işlemlerimde ubuntu kullanıyorum ve çoookkk memnunum... :)

Belki bilmiyorsunuz diye ne olur ne olmaz şunu berlitmek istiyorum, eger OpenOffiste dosyalari doc olarak kaydederseniz diger bilgisayarlar da (windows vs) rahatlikla açabilir.

Malik

Alıntı yapılan: xwes - 01 Mayıs 2009 - 00:43:35

Belki bilmiyorsunuz diye ne olur ne olmaz şunu berlitmek istiyorum, eger OpenOffiste dosyalari doc olarak kaydederseniz diger bilgisayarlar da (windows vs) rahatlikla açabilir.

Bazen openoffice ile kaydedilen doc dosyaları özellikle office2007 de problem çıkartabiliyor. Yani benim kaydettiğim bilgileri açamadığını söyleyen 3-4 kişi biliyorum. Nedendir anlamadım.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

dr.birol

Alıntı yapılan: chilekesh - 01 Mayıs 2009 - 01:27:19

Bazen openoffice ile kaydedilen doc dosyaları özellikle office2007 de problem çıkartabiliyor. Yani benim kaydettiğim bilgileri açamadığını söyleyen 3-4 kişi biliyorum. Nedendir anlamadım.

Kardeşim anlamayacak ne var da.Linux mikrosofta bikaç numara büyük geliyor. ;)
Tüm sebebi bu. :P :P
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

ceylandag

Alıntı yapılan: chilekesh - 01 Mayıs 2009 - 01:27:19

Office sp 2 paketi ile bu sorun ortadan kalktı.ODT Desteği Office 2007 de stabil olarak var artık.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

kozanibo

bilgisayara sadece tek işletim sistemi kuruyorum. çünkü gerçekten öğrenmek istiyorum. alışkanlıklarım yüzünden böyle güzel bir işletim sisteminin yanına windows kurmam.....

ancak bu şekilde geliştirebiliriz kendimizi

Osman Üngür

Bilgisayarım windows'la çalışmayı baştan reddediyor.
Ne Vista ne xp kurulmuyor. Kurulsada driverların yüzde 30unu tanımıyor.
O nedenle anti ms

fadike

Artık kurulu değil ve olmayacak da bundan sonra; aldığım karar asla radikal değil ve benim özgürleşme tercihim.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

command

Alıntı yapılan: fadike - 05 Haziran 2009 - 21:47:51
Artık kurulu değil ve olmayacakta bundan sonra; aldığım karar asya radikal değil ve benim özgürleşme tercihim.

asya derken ?

Bende kaldırdım sistemimdeki wistayı hem gereksiz yer kaplıyor hemde hiç bir işe yaramıyordu, Ubuntu fazlasıyla yetiyor ve diğer sistemle alakanız kalmıyor zaten o kadar alıştımki ubuntuya daha windows kullanmam heralde

xwes

Alıntı yapılan: command - 05 Haziran 2009 - 21:54:35
Alıntı yapılan: fadike - 05 Haziran 2009 - 21:47:51
Artık kurulu değil ve olmayacakta bundan sonra; aldığım karar asya radikal değil ve benim özgürleşme tercihim.

asya derken ?

Bende kaldırdım sistemimdeki wistayı hem gereksiz yer kaplıyor hemde hiç bir işe yaramıyordu, Ubuntu fazlasıyla yetiyor ve diğer sistemle alakanız kalmıyor zaten o kadar alıştımki ubuntuya daha windows kullanmam heralde
Asya derken "asla" demek istemiş arkadaş sanirim :)

Oguzcana

Malesef kurulu. Pes ve yu-gi-oh bağımlılık yapıyormuş :P
Onun dışında açmıyorum windows'u

delphinone

önce windowsla yanyana kurulu idi.sonra ubuntuya yeni olduğum için sildim.sonra windowsu kurdum.windowsu kurdum ubuntuyu sildim.ama ubuntu beni al beni al dedi.windowsu tamamen kaldırdım.ubuntu 9.04 yükledim.ve 9.10 alfa1 sürümüne  yükselttim.hani ubuntuyu merak edenler varsa.burayıda okuyorlarsa.internete rahat ve hızlı bağlanmak için.vede emek harcayarak bişiler yapmak.isterlerse.ubuntu derim.ohhhhhhhhhh bee.

ubuntu.hem ücretsiz hem yardım imkanları sunuyor.hem yok o virüs bu virüs yazılımı.o kastı bu kastı.kendinizi kasmayın.yaslanın internetin keyfini yaşayın.

Yusuff

Pardus kullanırken daha çok Windows Vista'da çalışıyordum. Ama Ubuntu'yu o kadar beğendim ki Windows'u unutur oldum. Şu anda Windows 7 kurulu ama iki haftada bir bile açmıyor.
Oyun oynamıyorum hiç ve Ubuntu her şeye yetiyor.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

elturbo

Xp ve ubuntu
Ubuntuyu daha yeni kullanmaya başladım  bir iki problemi var halleder halletmez xp ye elvada

dr.birol

Gönül tamamen ubuntu diyor ama işte laptopumun evde tek olması ve ailecek internette ve msnde görüşmeler olması ubuntu ve vistayı beraber kullandırtıyor.İnşallah şu amsn de görüntülü konuşma desteği vermeye başlarlar ve sürücü desteği daha da artar.Bazı ekran kartlarını tanımıyor.
İlerde tek bir tek ubuntu olacak inş...
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,