Yahoo Messenger - MSN Messenger ortaklığından biz ne zaman faydalanacağız?

Başlatan Eren, 25 Ekim 2008 - 02:10:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Not: Resim 2005 yılına ait. Kaynak: Microsoft

MSN Messenger ile Yahoo Messenger kullanıcıları 2006 başından itibaren birbirlerini ekleyebilir duruma geldiler. 2.5 senedir bu sistem sorunsuz işliyor. Ancak Linux dağıtımlarında kullanılan Pidgin, Kopete, Emesene, Amsn, Kmess gibi yazılımlar bu özelliği desteklemiyor. Yani ben Pidgin ile Yahoo Messenger hesabına girip MSN Messenger ağına bağlı olan birini ekleyemiyorum.

Bu olayı uzun süredir takip ediyorum, bu programları geliştiren insanlara bu soru başkaları tarafından da sorulmuş ancak hiç bir yerde cevap alınabildiğine rastlamadım.

Buda bence bir eksiklik ve üstüne düşülmesi gerekiyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Intel

Pidgin 2.5.4 versiyonu ile bu ozellige kavustu. Benim MSN listemde Yahoo Messenger kullanan 2 arkadasim ekli ve sorunsuz dosya paylasimi yapabiliyoruz, iletisimde bunun cabasi. :)

eren

@Intel teşekkürler. Dediğin gibi artık bu sorunda çözüldü, hatırlattığın iyi oldu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Alıntı yapılan: alpasya - 02 Mart 2009 - 00:42:19
Alıntı yapılan: Intel - 01 Mart 2009 - 23:03:36
Pidgin 2.5.4 versiyonu ile bu ozellige kavustu. Benim MSN listemde Yahoo Messenger kullanan 2 arkadasim ekli ve sorunsuz dosya paylasimi yapabiliyoruz, iletisimde bunun cabasi. :)

Pidgin 2.5.4'ü kendimiz mi kurmamiz lazim? Yoksa kendini otomatik güncelliyormu.

Depodan kendisi otomatik güncellenir. Eğer Pidgin kurulu ise sisteminizi güncellemeniz yetecektir.