[Çözüldü] pencere boyut ile ilgili soru...

Başlatan istiklal, 08 Aralık 2012 - 12:03:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istiklal

Selamlar arkadaşlar problemi tam olarak hangi kelimelerle arayacağımı bilemediğim için yeni konu açmak zorunda kaldım. Xubuntu kullanıyorum ve üzerinde hiç bir değişiklik ayar filan yapmadım.Bazen pencerelerin en üstündeki o kapat,simge durumunda küçült gibi simgelerin, pencere isminin olduğu kısıma tıklayınca (gerçi tıklayınca mı mı oluyor neden olduğunu da çözemedim ama genelde dizüstü bilgisayarın dokunmatik faresini kullanırken oluyor ) pencere küçülüyor sadece o bahsettiğim kısım kalıyor ve paneldeki pencere isminin yazdığı yerde =pencereismi şeklinde = ile başlıyor yeniden boyutlandırma olmuyor ekranı kapla diyorum sadece o pencere ismi yazan kısım enlemesine ekran kadar büyüyor ama pencere içeriğine asla ulaşamıyorum. Tek çare pencereyi tekrar kapatıp açıyorum. hemen hemen her pencerede oluyor. İnternet, dosya gezgini,kullandığım programlar...Bunu nasıl düzeltebilirim ?

ebubekirs

O kısıma çift tıkladığınızda tekrar geri geliyor mu pencere ? Yani sadece başlık çubuğu ekranda iken o başlık çubuğuna çift tıkladığınızda. Belki bu şekilde bir kısayol tanımlıdır, onu değiştirmek gerekebilir.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

istiklal

Alıntı yapılan: ebubekirs - 08 Aralık 2012 - 12:08:25
O kısıma çift tıkladığınızda tekrar geri geliyor mu pencere ? Yani sadece başlık çubuğu ekranda iken o başlık çubuğuna çift tıkladığınızda. Belki bu şekilde bir kısayol tanımlıdır, onu değiştirmek gerekebilir.

Maalesef çift de tıklasam ne yaptıysam düzeltemiyorum sadece tek bir çubuk şeklinde kalıyor kenarlarından tutup genişletmeye çalışsam da pencere büyümüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Aralık 2012 - 12:33:03

Sanırım çözdüm touchpad in en sağı farenin tekerlek görevini gördüğü için pencere başlık kısmında oraya dokununca pencere küçülüp büyüyor şimdi denerken fark ettim :D faredeki tekerlekle bahsettiğim kısıma gelip tekerleği döndürdüğümde bahsettiğim olay gerçekleşiyor. ileri dönünce küçülüyorsa geri dönünce eski haline geliyor.

heartsmagic

Ben de tekerlek ne alemde diyecektim ki sen de çözmüşsün sorunu zaten. Ancak çözülen başlıklarımız için şöyle bir ricamız oluyor: cozuldukonusu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.