[Çözüldü] mysqldump

Başlatan utopyada, 06 Aralık 2012 - 15:59:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utopyada

Localde oluşturduğumuz veritabanımızı "mysqldump" ile yedek alıyoruz fakat bunu servera nasıl göndereceğiz acaba? Yani ben localdeki veritabanımın aynısını hostta kullanmak istiyorum.

coyote1222

Sunucuya ftp ya da sftp ile aldığın yedek dosyasını yükledikten sonra ssh ile bağlanıp aşağıdaki komutla yükleyebilirsin.

mysql -u username -p password database_name < dump.sql

Eğer bir ssh erişimin yoksa veritabanına erişebileceğin phpmyadmin ve benzeri bir panele erişim hakkın vardır, bu tip paneller zaten kendisi dosyayı yükleyip ekleyebiliyor. Bunun için phpmyadminde sağdaki çerçevenin üst kısmında 'İçeri Aktar' ya da 'Import' seçeneğinden dosyayı seçip aktarabilirsiniz.

Fakat bilgiğim kadarıyla barındırma hizmeti veren şirketler PHP için dosya yükleme limiti uyguladığından çok büyük boyutlu yedeklerinizi PhpMyAdmin üzerinden yükleyemezsiniz, sql dosyasını bölmeniz ya da ssh üzerinden yüklemeniz gerekebilir.

utopyada

Tamamdır.
1- Hostta  database'i oluşturduktan sonra  henüz  "manage.py syncdb" komutu vermemiştim ve site urlsini yazınca "table hatası" veriyordu. sonra kendi localimdeki veritabanının yedeğini aldım mysql dump ile.
2- Bu dosyayı sftp ile yükledim.
3- sonra command line'dan yüklediğim dosyanın olduğu satıra geldim ve komutumu verdim.
4-sonra siteye giriş yapmaya çalıştım ve bingo  :)

heartsmagic

Sorun çözüldüyse lütfen: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.