gimp resim çubuğu sorunu

Başlatan kaosfeyk, 02 Aralık 2012 - 02:15:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaosfeyk

Merhaba arkadaşlar gimp resim çubuğu görünmüyor .
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Başlangıç dizinindeki .gimp* dizininin adını değiştirip sonucu yazar mısın ?

kaosfeyk

gimp isimli bir dizin yok .
resim çubuğu dediğim dosya filtreler yazan kısım görünmüyor sağ tıklamada görünüyor sadece normalde üstte yazması gerek.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

decent

ls -a ~/

çıktısını aktarır mısın ?

heartsmagic

12.04 üzerinde misin? Evrensel seçke mevcut o sürümde, gimp de kullanıyor olmalı. Üst panele gidince gelmiyor mu istediğin bölümler?

.gimp gizli dizindir, ctrl+h ile görülebilir.

decent

Örnek olarak Ubuntu 12.10 üzerinde

ls -a ~/ | grep gimp

komutu,  şu çıktıyı veriyor:

.gimp-2.8

Not: Konu Yazılım Sorunları bölümüne taşındı.

kaosfeyk

kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ ls -a ~/ | grep gimp
.gimp-2.6
kaos@kaos-Aspire-5755G:~$

decent

mv .gimp-2.6 ._.gimp-2.6

Gimp uygulamasını yeniden başlatın.

kaosfeyk

kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ mv .gimp-2.6 ._.gimp-2.6
mv: `.gimp-2.6' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok
kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ mv .gimp-2.6 ._.gimp-2.6
mv: `.gimp-2.6' durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

decent

kaosfeyk

kaos@kaos-Aspire-5755G:~$ mv ~/.gimp-2.6 ~/._.gimp-2.6
mv: `/home/kaos/.gimp-2.6' `/home/kaos/._.gimp-2.6/.gimp-2.6''e taşınamadı: Dizin boş değil

decent

Başlangıç dizinine giderek Crtrl+H tuş bileşimini kullanın, yani gizli dosyaları görünür hale getirin.
Oradaki .gimp-2.6 dizininin adını değiştirin, kaybolacak Gimp özelleştirmeleriniz yoksa .gimp-2.6 dizinini tercihe bağlı olarak silebilirsiniz..

kaosfeyk

silmek mantıklı değil brushes lar var. resim çubuğu görünmüyor dizin ismini değiştirince görünecekmi ya da dizin ismini ne diye değiştirmeliyim?

heartsmagic

Ben hâlâ evrensel seçke (glolbal menü) soruma cevap alamadım.

kaosfeyk

gimp i açınca resim menüsü olması gerekli görünürde evrensel seçkeden veya uçbirimden farketmez.

ct

Ekran görüntüsünü attığınız pencerenin en üst kısmına çift tıklayarak veya kapatma çarpısının bir yanındaki kutu simgesine tıklayarak büyütün (tam ekran olacak ve menünün üstü ekranın üstüne yapışacak). Bu şekilde daha kolayca (eski alışkanlıklardan dolayı) menüyü/seçkeyi görüp kullanabilirsiniz. Eğer bahsettiğiniz bu değilse tüm ekranın görüntüsünü atabilir misiniz? Anlam kargaşası oluyor bu şekilde.

yvz

@Kaosfeyk
Alıntı Yapresim çubuğu dediğim dosya filtreler yazan kısım görünmüyor sağ tıklamada görünüyor sadece normalde üstte yazması gerek.

Program seçiliyken, yani masaüstünde en üstte GIMP programı açıkken, saatin ses ayarlarının bulunduğu en üst panele fareyi getirirseniz orada görürsünüz. Bahsettiğiniz menüler program GUI penceresinde değil üst panelde yani evrensel seçke global menu ya da ne olarak adlandırmak isterseniz orada olmalı. Öyle değilse aynı sorunu diğer programlar için de yaşayıp yaşamadığınızı söyler misiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2012 - 21:24:38

kaosfeyk

diğer programlarda böyle bir sorun yok. sadece gimp için var ama çözüldü şu anda kaldırıp baştan kurdum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2012 - 23:21:16

gimp i indirip kurdum ubuntu yazılım merkezinden kur seçeneğine tıklamadan.

heartsmagic

Evrensel seçke veya uçbirim demenden anladığım kadarıyla olayı yanlış anlıyorsun. @yvz durumu izah etmiş. Gimp bende de senin gönderdiğin şekilde görünmekte. İlgili yerleri evrensel seçkede rahatlıkla görebiliyorum.

Çözdüm demişsin, tam olarak nasıl çözdüğünü izah ederek lütfen konuyu etiketle: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

Not: Konu kapatılmış, yeni fark ettim.