[Çözüldü] HD 7950 PCS+ sorun çıkarırmı

Başlatan wireles, 01 Aralık 2012 - 11:49:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wireles

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirtilen ekran kartını almayı düşünüyorum bu gün Ubuntu da sorun yaşayan varmı bu kartla?

iceboy

Ben laptop kullanıcısıyım.

Laptopumda çift ekran kartı var radeon hd 6520G + 7670M.

Ve evet atinin +7xxx serisi kartlari ubuntu ve linuxda sorunlu.

Driver kurunca sapıtmalar yaşanıyor :)

Şu an ben bilgisayarı açmak için 3-4 kez açıp kapatmak zorunda kalıyorum mesela.

Eğer gerçekten linux kullanacaksanız nvidia bir karta yönelmenizi öneririm.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

matrax_41

@iceboy, genelleyerek konuşmayalım. Ben eskiden Ati 5 serisi mobil bir gpu bulunan bir dizüstü bilgisayar kullanmmıştım ve bir sıkıntısı yoktu.

guopx

Nvidia optimus bilgisayarlar daha tercih edilesi geliyor bana linux için. Bumblebee gayet güzel çalışıyor ayrıca nvidia sürücü çıkaracağı konusunda sinyaller vermeye başladı.
Tabi genelleme yapmamak gerekli araştırmak lazım :)
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

iceboy

Alıntı yapılan: matrax_41 - 01 Aralık 2012 - 16:58:49
@iceboy, genelleyerek konuşmayalım. Ben eskiden Ati 5 serisi mobil bir gpu bulunan bir dizüstü bilgisayar kullanmmıştım ve bir sıkıntısı yoktu.

Dikkat ederseniz 7xxx serisi ve sonrası dedim.Genelleme değil araştırma benimkisi.Eski kartları zaten bilemem kullanmadım hiç amma 7xxx sonrası kartlar sıkıntılı windowsta.

ATI Driver için özen göstermiyor,Nvidia bu konuda Linux ile daha çok ilgileniyor.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

heartsmagic

@iceboy, 7xxx kartlar ve sonrası için "hepsi" mi sıkıntılı? Bunun kaynağı neresi?
Ayrıca son tahlilin için soruyorum, son zamanlarda Linus Torvalds'ı izlemiş miydin?

Ben de sistemlerimi satın alırken Nvidia arıyorum, bunu da hiç saklamadım. Ancak bir başka marka için çok genel konuşmak pek doğru değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iceboy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Aralık 2012 - 01:10:26
@iceboy, 7xxx kartlar ve sonrası için "hepsi" mi sıkıntılı? Bunun kaynağı neresi?
Ayrıca son tahlilin için soruyorum, son zamanlarda Linus Torvalds'ı izlemiş miydin?

Ben de sistemlerimi satın alırken Nvidia arıyorum, bunu da hiç saklamadım. Ancak bir başka marka için çok genel konuşmak pek doğru değil.

Ben sıkıntıyı bizzat yaşıyorum örnek vermek gerecekse :)

Laptopta 6520G Ve 7670M Kartları var.Ubuntunun sahipli sürücüsünü kurunca laptopum açılmıyor.(fxlg ti sanırım adı)

Atinin resmi sürücüsünü kurulu şu an,4 gündür ekran çözünürlüğünü değiştiremedik mesela :)

wireles

Merhaba arkadaşlar kartı aldım e artık sorun yaşarsamda hep beraber çözüm buluruz :-)

heartsmagic

@iceboy, bütün 7xxx kartları nasıl genelleyebiliyorsun? Benim sorum o yönde. Bir modelde sorun olmasını kabul edebilirim, hatta bir sürü modelde de sorun olabilir. Ancak tüm serinin sorunlu olduğuna dair elinde bir kaynak varsa onu görmek istiyorum. En azından durumu anlamış oluruz, bu türde kartı olanlara daha doğru bilgi veririz.

wireles

Amd nin sitesinden sürücüyü indirip kurdum ve şu anda gayet kararlı görünüyor.

heartsmagic

Soru/nlar çözüldüyse lütfen: cozuldukonusu