harddiski bölsem soru olur mu?

Başlatan zipci, 30 Kasım 2012 - 23:42:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zipci

şuanda laptop'umda ubuntu ve win7 yüklü 320 gblik hdd'de şimdi ben ubuntuya ayırdığım alandan bir kısım ayırsam buraya da backtrack kursam sorun olur mu? Çakışma yada açılışta bir problem gibi? Çünkü şuan pc açılırken win 7 mi yoksa ubuntu mu açmak istediğime dair yazı geliyor backtrack yüklersem extra olarak o menü çıkar mı?

matrax_41

Konuyu yanlış yere açmışsın.

Sorunun cevabına gelirse o menü çıkar ama backtrack'ın kendi grub menüsü çıkar ve diğer iki işletim sistemi sorunsuz aktarılır mı emin değilim. Kurulum sonunda grub dosyasını elle düzenlemen gerekebilir.

imarah

Backtrack zaten ubuntu tabanlı. Neden ayrıca bir ubuntu daha kuracaksın? Backtrackte ihtiyacın olan araçları ubuntuya kurarsan daha mantıklı olur ;)

@matrax_41
Hocam update-grub yapınca diğer sistemleri görüyordu. O tarz bi sorunla karşılaşmaz diye düşünüyorum.

zipci

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler backtrack daki programları .deb ile alayım dedim nette videoları vardı bir türlü beceremdim ondan dolayı sordum.

imarah

Alıntı yapılan: zipci - 02 Aralık 2012 - 00:39:17
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler backtrack daki programları .deb ile alayım dedim nette videoları vardı bir türlü beceremdim ondan dolayı sordum.

Şöyle yapabilirsin.
http://cyruslab.wordpress.com/2012/02/11/debian-linux-add-backtrack-5-gpg-key-and-its-repositories/
Burada bt depolarını kendi linuxuna eklemiş.

Farklı bir alternatif ihtiyacın olan programı kendi sitesinden indirebilirsin. Backtrack üzerindeki araçların tamamı açık kaynak. En bilindiklerinden aircrack-ng

http://aircrack-ng.org/doku.php?id=install_aircrack&DokuWiki=c1ffe8a7c26e9a14c2a7bc8e55d87c23

Nasıl kurulacağını anlatmış burda.

Ama .deb olarak bulabilir misin bilmiyorum.

Şunu bi dene istersen. Linux apt-get ile indirdiklerini
/var/cache/apt/archives
oraya bakabilirsin. Ya da apt-get in parametreleri var. İstediğin programların .deb'lerini bt live cd üzerinden istediğin yere kaydedebilirsin. Örneğin

-d  Download only - do NOT install or unpack archives
  -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp

Yani ne diyor burda.

apt-get install cowsay -d -o dir::cache=/home/imarah/Desktop

cowsay adlı paketi sadece indir-kurma- ve /home/imarah/Desktop dizinine kaydet.
;)