Gnome Shell'de Compiz (Debian Wheezy)

Başlatan Rinn3g4N, 30 Kasım 2012 - 21:08:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rinn3g4N

Gnome Fallback ile classic aynı şeymi çünkü gdm açılış ekranında fallback yüklememe rağmen gnome ve gnome classic var sadece.Compiz pasif durumda şuan ve gnome classicde de çalışmıyor.
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın.
Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

if

Rinn3g4N

Ama compizdeki sallanan pencere vs. ubuntu unity ile çok rahat çalışırken,gnome classicde aktifleştiremedim  ::)

Gnome tweak tool ws engel olmaz heralde compize.

if

Alıntı yapılan: if - 27 Kasım 2012 - 00:58:15
sudo apt-get install gnome-session-fallback compizconfig-settings-manager fusion-icon

Oturumu kapatıp Gnome Fallback olana girin, fusion-icon'u açıp pencere yöneticisi olarak compiz'i seçin.

Rinn3g4N

Alıntı yapılan: if - 01 Aralık 2012 - 00:38:42
Alıntı yapılan: if - 27 Kasım 2012 - 00:58:15
sudo apt-get install gnome-session-fallback compizconfig-settings-manager fusion-icon

Oturumu kapatıp Gnome Fallback olana girin, fusion-icon'u açıp pencere yöneticisi olarak compiz'i seçin.

Öncelikle yardımın için teşekkürü bir borç bilirim  ;D

1. sorun her açtıgımda fusion-icon tıklamak zorunda kalıyorum bunu nasıl hallederiz bir betik yazarakmı yoksa compizde baslayınca çalıştır diye bir komut varmı saatte geç oldu göremedim compizde öyle bir komut.
2.Ve bu masaüstünü daha nasıl kişiselleştirebilirim,masaüstü küpünü desteklermi denesemmi?
3.Mesela ekranın sağ taradında sistem özelliklerini gösteren bir bölüm olsa,bunlar gnome classicte nasıl yapılır.