Steam denemeleri

Başlatan arpia, 28 Kasım 2012 - 10:10:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arpia

Merhaba arkadaşlar,

Oyun tutkunu biri olmamakla birlikte bu yolu destekleyip, özellikle bilgisayarımı değiştirdikten sonra gücüm yettikçe oyun alımları yapmak istiyorum. Çorba da tuz hesabı.
Steam denemeleri aşağıda ki gibidir.

Notebook, Asus F9SG Serisi:

OpenGL vendor string:   NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 9300M G/PCIe/SSE2
OpenGL version string:  3.3.0 NVIDIA 310.19

Ek Sürücülerden, 310 beta yüklüyken, oyun grafiği

Nvidia sitesinden 310.19 sürücüsünü indirip kurduktan sonra ki grafik

Ve oyundan bir kare

Açıkçası Core2Duo 2.1 ghz ve 2 GB bellek, 9300 ekran kartı taşıyan bir notebook için fena değil durum.

Sadece sürücüyü ben yükledikten sonra oynanır bir hal aldı, başka bir sorun yaşamadım.

Ekran görüntüsünü yada varsa sorununu paylaşmak isteyen, bekleriz :)

decent

Ellerine sağlık @arpia,
Resmi siteden gelen Nvidia sürücüsünün  bu denli fark göstermesi çok ilginç.

arpia

Teşekkür ederim @decent :)

Sadece benim donanımım la ilgili olabilir tabii.
Genel bir sorun olduğunu sanmıyorum zira duymadım herhangi bir yerde.
Benzer sorunu yaşayanlar olursa, en azından fikirleri olur.

KemalALKIN

arpia

Bana bir counter strike global offensive satın alırsan benimde tuzum olur senden kira :) :P :D... (14.99 dolar$)

O sürücü durumu wine üzerindede olabiliyor çözüm ilk önce sürücü kurup sonra steam ve oyun veya wine ve oyun kurmaktır.
www.tckemal.ist

arpia

Ben de önce sürücüyü kurmuştum ama... :)

janparey

Merhabalar imzamdaki sistemde bir türlü Killing Floor çalıştırmayı başaramadım.Giriş ekranı geliyor sonra hemen kapanıyor.Sistemin dandik olmasına bağladım ben bu durumu fakat windowsta aynı sistemde deneyip çalıştıranların videoları var youtube'ta.Bilemedim yani şimdi ben.

arpia

@can_66, o işlemci ve ekran kartı ile oyunu açan arkadaşlar muhtemelen oynayacak performansı bulamıyorlardır, zira bende de kasılmalar oluyor.
Diğer oyunlar açılıyor mu yada çalışıyor mu? Yoksa hiç biri açılmıyor mu?

KemalALKIN

Kapalı beta sürümü için fazla beklentiniz var :D. Heyecandan olsa gerek :)...

Apple OS X platformu için oyunları çeviren bir aspyre diye şirket var onunkilerden iyidir kesin steam linux oyunları ve daha iyi olacaktır. Lütfen finalden sonra eleştirin steamı :D. Bu arada onboard ve gma serisi bir kart ile ne bekliyordunuz ki birde üstelik kapalı beta (ama sızdı).

Buharınız bol olsun (steam).
www.tckemal.ist

janparey

Alıntı yapılan: arpia - 28 Kasım 2012 - 16:10:33
@can_66, o işlemci ve ekran kartı ile oyunu açan arkadaşlar muhtemelen oynayacak performansı bulamıyorlardır, zira bende de kasılmalar oluyor.
Diğer oyunlar açılıyor mu yada çalışıyor mu? Yoksa hiç biri açılmıyor mu?
Şimdi benim 2 ayrı steam hesabım var biri linux diğeri windows için.Dün ikisinede beta daveti geldi  ::) .Team Fortress 2 yi indirdim.Görüntü yok ama giriş sesi geldi sonra masaüstüne atıyor.Killing Floor hala çalışmıyor.Buna benzer bir durum yaşayan var mı diye araştırdım fakat brşey bulamadım.Birde Serious Sam BFE almıştım ama onu denemeye cürret bile edemedim  ;D İnternette GTX460 ile o oyunda windows tarafında 122 kare alırken linuxta 31 kare almış adam!(tabi sonra çeşitli ayarlar ile 85e kadar ulaşmış fakat yinede sonuç hüsran bence sınırlı beta sürecinin neredeyse bitecek olduğu düşünüldüğünde).TF2 konusuna gelirsek.Acaba yanlış sürümü mü denedim?Üstte beta yazmayanı indirdim. Bir daha indirirdim fakat 12gb az değil  :) .Bu sistemden dolayı olabilir ama 2-3 fps de olsa bile  oynatması lazımdı diye düşünüyorum. Geçenlerde yine humblebundle dan OsmosHD yi indrimiştim, o bile kastı :'( artık eve gidince asıl sistemde denemeler yaparım.

DoGuKaN

Eskiden TF2 Beta çalışıyordu bende ama birkaç güncellemeden sonra açılışta çökmeye başladı TF2 Beta. TF2'yi kurdum o da aynısını yaptı, ek sürücülerden 310 Beta'yı silip Nvidia'nın sitesinden 310.32 sürümünü kurdum düzelmedi ben de pes ettim  :(  Açılan hata kayıtlarına baktım benzer hatalar var. Ben de uygun hata kayıtlarına kendi sistem bilgilerimi ve hatanın çıktılarını bıraktım. Bakalım ne olacak.

pwl

Görüntüdeki farktan anladığım şudur; artık steam platformuyla birlikte hem Nvidia hem ATI ekran kartı sürücülerine daha çok önem vereceklerdir. :)