[Çözüldü] Çift HDD ile İlgili Bir Soru

Başlatan bigbang, 27 Kasım 2012 - 15:58:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

Hemen kısaca anlatayım durumu. Şimdi bugün bende sabit disk sayısı 2 oldu. 80 gb olana win7 kuracağım ve 250gb olana ise Voyager kuracağım. Şimdi ben 80 gb olana önce win7 kuracağım. Sonra ise bios ayarlarından başlatılacak sabit disk olarak 250 gb olanı seçip Voyager kuracağım. Grub için kurulum yerinide 250 gb olan kısmı seçeceğim. Kurulum bitip bilgisayar tekrar başladığında herzamanki gibi grub yine gelir ve iki sistem arasında eskiden olduğu gibi seçim yapabilirim değil mi? Yani demek istediğim kurulum aşamalarım doğru mu? Visual studio nedeniyle bu windowstan kurtulamadım hala o yüzden mecburen bu sabit diski ona ayıracağım.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

matrax_41

İki ayrı diske kuracağın için hangisini önce kurduğun fark etmez aslında. Söylediğin şekilde kurabilirsin. Eğer gruba windows eklenmezse otomatik olarak, elle ekleyebilirsin.

bigbang

@matrax_41 matrax teşekkür ederim cevabın için. Eğer grub da görünmez ise o zaman dediğim Voyager içindeki grub düzenleyicisinden eklerim gruba. Kurulum yapıp denedikten sonra yazarım cevabı da buraya.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

burk

Hatırlatmak babında sormuş olalım, son durum nedir?

bigbang

Dediğim şekilde yaptım bir sorun çıkmadı. Herşey yolunda. Konuyu çözüldü olarak etiketliyorum.