[Çözüldü] Gnome+Compiz

Başlatan erhangun84, 26 Kasım 2012 - 00:42:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhangun84

http://www.youtube.com/watch?v=onxWT8rIRE8&feature=player_detailpage
Üstteki videoda olan biteni bende yapmak istiyorum Nasıl yapılacağını anlatabilirmisiniz

if

Hangi ubuntu sürümünü ve masaüstünü kullanıyorsunuz? Forumda compiz'le ilgili bir sürü başlık mevcut.

erhangun84

Ubuntu 12.10 unity kullanıyorum son denemede gnome ,kde,cinnamon ve unity hepsini kurdum gnome klasik te compiz çalıştı ama bir dakika sonra üst panel ve çerçeveler kayboldu şimdi ben sizin vereceğiniz kodlarla yeniden temiz bir kurulum yapmak istiyorum

heartsmagic

Temiz kurulum diye bir şey yok, zira Compiz sistemde zaten kurulu gelir. Unity, Compiz temelli bir kabuktur. Kısacası sen Unity3B kullanıyorken zaten Compiz kullanmış oluyorsun. Küp ve diğer meseleler için forumda farklı başlıklar mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangun84

Ama ben gnome kullanmak istiyorum ve compiz in gnome da problemsiz çalışmasını istiyorum

if

sudo apt-get install gnome-session-fallback compizconfig-settings-manager fusion-icon

Oturumu kapatıp Gnome Fallback olana girin, fusion-icon'u açıp pencere yöneticisi olarak compiz'i seçin.

erhangun84

if teşekkürler sen bana derman oldun ama faalback ı kurmama rahmen bu resimdeki gibi uygulamaları panele nasıl ekleyeceğimi bulamadım

burk

@erhangun84 konu amacından sapıyor. Buraya geçtiğiniz ve nasıl yaparım diye sorduğunuz video zaten nasıl yapılırı 11.04; 32 bit sürümü için anlatıyor. Klasik görünüm için ayarlamaları forumda ilgili başlıklar dahilinde arayıp dile getirin.

if

@erhangun84, o görüntü gnome2'ye ait. Gnome3'te öyle bir özellik olup olmadığını bilmiyorum.

erhangun84

Tamam arkadaşlar hepinize teşekkürler

burk

Konu çözüldü mü?