[Çözüldü] Asus N56DP-S4024V

Başlatan MRWhite, 10 Aralık 2012 - 20:38:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MRWhite

Yılbaşında yeni bir *dizüstü bilgisayar alacağım ve daha önceki bilgisayarım hibrit grafik sorunları ile boğuştuktan sonra biraz rahat etmek istiyorum. Öncelikli almayı düşündüğüm ürün
goo.gl/vpLii
Daha önce sadece ekran kartım amd idi ve tam bir hüsrandı ama zannedersem intel/amd linux üzerinde pek iyi çalışmıyor. amd işlemci ve ekran kartı konusunda yardıma ihtiyacım var. İşlemcinin gücü ve ekran kartının gücü benim için yeterli. Tek sorun çalışıp çalışmayacağı?

burk

@MRWhite bazen aynı modelden olan diğer bilgisayarların hiçbirinde görünmeyen bir sorun patlak verebiliyor, kimse size sorunsuz çalışacağının garantisini veremez.

MRWhite

Tabi ki bu tarz durumlar olabilir ama söylemek istediğim donanım uyumu :)

burk

Genel olarak bilgisayar sorunlu bir model gibi durmuyor.

heartsmagic

Ben bazı markaların bazı model isimlendirmelerinden hiçbir şey anlamıyorum. Buna kendi sahip olduğum Lenovo da dahil. Aynı model isminde farklı donanımlar olabiliyor, garip. Bu makinede de arama yapınca başka başka şeyler geliyor karşımıza.

Verdiğin sayfadaki bilgilerden bizlerin bir şey çıkartması çok zor zira orada ismi geçen tek donanım sanırım ATI kart. Başka bir kart daha var mı yok mu, diğer donanımların markası modeli nedir bilemiyoruz. Benim açımdan sorun olur veya olmaz demek çok muğlak bu konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MRWhite

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Aralık 2012 - 21:35:22
Ben bazı markaların bazı model isimlendirmelerinden hiçbir şey anlamıyorum. Buna kendi sahip olduğum Lenovo da dahil. Aynı model isminde farklı donanımlar olabiliyor, garip. Bu makinede de arama yapınca başka başka şeyler geliyor karşımıza.

Verdiğin sayfadaki bilgilerden bizlerin bir şey çıkartması çok zor zira orada ismi geçen tek donanım sanırım ATI kart. Başka bir kart daha var mı yok mu, diğer donanımların markası modeli nedir bilemiyoruz. Benim açımdan sorun olur veya olmaz demek çok muğlak bu konuda.

Teşekkür ederim, biraz daha araştırıp karar vereceğim

burk

@MRWhite geri bildirim olarak burayı da unutmazsanız seviniriz.

MRWhite

ürünü satın aldım fakat windows 8 ile beraber kurmada sıkıntı yaşamaktayım

burk

Alıntı yapılan: MRWhite - 17 Mart 2013 - 16:01:50
ürünü satın aldım fakat windows 8 ile beraber kurmada sıkıntı yaşamaktayım
Forumda bununla ilgili konular var, baktınız mı?

MRWhite

araştırdım biraz fakat göremedim ilgili konunun linkini atarsanız sevinirim  :)

burk

MRWhite

konuları inceleyip F diskine kurulum yaptım fakat bootloaderda linuxü seçtiğimde .mbr ile ilgili hata veriyor ve boot etmiyor

burk

bootloaderda dediğiniz sanırım grub ekranı, değil mi? Bir de tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Takip ettiğiniz anlatımda da böyle bir hata gözlenmiş mi?

MRWhite

hayır gözlenmemiş, fakat gruba hiç birmemekte windows bootloaderı linux ve windows seçenği sunuyor ancak windows 8'in mavi booloaderı değil eski siyah üzerine beyaz konsol şeklinde olan

edit: ayrıca windows 8 i tamamen silsem ve diske ubuntu yüklesem sorundan kurtulur muyum?

burk

@MRWhite grubun gelmesi gerekiyordu, şuradaki anlatımdan bence 3. seçenekteki yöntemle kurulumu yapın lütfen;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0

MRWhite

yarın deneyip geri bildirimde bulunacağım teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2013 - 12:30:14

3. aşamayı denedim şuan windowsada linuxede boot edebiliyorum, teşekkürler

burk

@MRWhite bu marka ve modele özel bir sorun yaşarsanız buradan devam edin ancak şu haliyle süreç tamamlandı gibi duruyor; cozuldukonusu

blcksprt

Windows 8 in ayarlar kısmında genel ayarların en altında, gelişmiş başlangıç seçeneği var. Onu seçip devam edin daha sonra sorun gider seçeneğine gelin. Ordan sonra da gelişmiş seçeneklere gelin. Orada başlangıç ayarları olması lazım. Ona tıklayın ve yeniden başlatı seçin windows açılınca 7. sıradaki sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakın. Ben böyle kurdum ubuntuyu ve herhangi bir sorun çıkmadı.