Gönderen Konu: asus n56 serisi  (Okunma sayısı 3593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
bu seriden bir *dizüstü bilgisayarıma ubuntu kurabilen var mı ? boot sistemnde bi farklılık varmış sanırım cdden kurduk ve kurulumda hiç sorun olmadı ama ubuntu açılmadı sonra. bilgisi olan var mı ?

« Yanıtla #1 : »
http://askubuntu.com/questions/156708/how-to-get-multimedia-keys-working-at-my-asus-n56vz-ubuntu-12-04-notebook/167418#167418

Burada bios güncellemesi ile ilgili bir cevap var ama yardımcı olur mu bilmiyorum.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

« Yanıtla #2 : »
Bu Ubuntu'nun hangi sürürmü? Ayrıca açılmayıp ne oluyor? Forumda çekirdek önyükleme seçenekleri var, onu da araştırın.

« Yanıtla #3 : »
12.04 denemiştik, açıkçası ben çok anlamıyorum bu işlerden ama anlayan kişiler kurdu, bütün marka bilgisayarlara kuruldu 4 kişide n56 serisi vardı 4ümüzde de aynı şey oldu, hatayı da tam bilmiyorum ama kurduk yeniden başlat dedik siyah ekranda bi hata çıktı, windows boot manager dan başka bir şey seçilmiyormuş mu ne öyle bir şeydi sorun.

« Yanıtla #4 : »
Şu haliyle sorun Windows sorunu gibi duruyor, bunun için bir Windows boot manager kelimeleri ile Google araması işe yarayacaktır. Bunun dışında açılışta işletim sistemlerini seçtiğiniz grub ekranı gelmiyor mu?

« Yanıtla #5 : »
Bende Asus N56vz var.Bütün linux sürümlerini kurabiliyorum.Ama harddiskte sorun var gibi duruyor.Birtek bendemi böyle bir sorun var bilmiyorum ama belirli değerlerin dışında harddisk bölümlemesi yaptığımda bilgisayar harddiski görmüyor.Belirli değerler ile bölümlendirme yaptığımda istediğim linux sürümünü yükleyip kullanabiliyorum.

« Yanıtla #6 : »
Ayrıca sormak lâzım, diğer 4 alete de aynı CD ile mi kurulum yapıldı? Belki de kalıp dosyasında bir sorun vardı. MD5 bütünlük kontrolü iyi olurdu.

« Yanıtla #7 : »
cd lerde sorun olcağını sanmam, herkese farklı cd verildi dediğim gibi sadece bu seride sorun çıktı,  nasıl yani belli bölümlemelerde kurulabiliyor derken?

« Yanıtla #8 : »
İşin ilginç yanı genel olarak bu tip bir problemin yaşanmıyor olması. En fazla fonksiyonel tuşlarla ilgili sorun yaşanış bu seride. Şu an Windows boot manager ekranı geliyor ve öylece kalıyor mu? Ayrıca yüklü olan Windows sürümü nedir?

« Yanıtla #9 : »
nasıl yani belli bölümlemelerde kurulabiliyor derken?

Swap 9847
Ext4 108654
Bunlar dışında bir değer girildiğinde bilgisayar harddiski görmüyor ve biostada görünmüyor.

Not:Değerler örnek amaçlı yazılmıştır.Birebir bu değerler değildir.

« Yanıtla #10 : »
@Cansu, Windows8 kurulu mu bu bilgisayarlarda? Canlı cd/usb ile başlatın ve
Kod: [Seç]
sudo fdisk -l
sudo blkid
lspci
çıktılarını aktarın.

BIOS ayarlarını öntanımlı hale getirip başlatmayı deneyin.

« Yanıtla #11 : »
Windows 7 kurulu, hocam genelde yasanmiyor demissiniz de dedigim gibi 4unde de problem oldu , 2 kisi daha biliyorum ayni bilgisayara sahip olup ayni sorunu yasayan:s. @if dedigim gibi anlamiyorum ben soyledikleriniz pek bi sey ifade etmedi ama sorunu anlayarak cevap verdiyseniz anlayan birilerine soyleyp denemelerini istiyim. Ayni sorunu yasayan varsa bilir diye sormustum. Anlamiyosan niye ubuntu derseniz de bilgisayar muhendisi 1. Sinif ogrencisiyim ve bundan sonra hep ubuntu kullanmak zorunda kalicam sanirim:)

« Yanıtla #12 : »
@Cansu, @if'in istediği şeyleri Ubuntu CD'sini kullanarak sistemi açıp, ardından uçbirim üzerinden bu komutları uygulayarak yapabilirsin. Ardından buraya aktarırsın durumu. Fakat Windows 8 yoksa zaten sorun o değildir diye düşünüyorum.

Şu başlığa bakabilirsin:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

Sende kurulum gerçekleştiği için kurulumdan sonraki adıma bakabilirsin. Eğer ben yapamam diyorsan ve etrafta az biraz bu işlerden anlayan birileri varsa çok zorlanmazlar. Ayrıca aldığın hata da çok önemli, tam hatayı görmemiz bilmemiz senin için fayda sağlayacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #13 : »
Asus N56VZ-S4255H kullanıyorum. Secure Boot ve Fast Boot inaktif edildikten sonra sorunsuz kurulum gerçekleşiyor.  Grub da geliyor. Ufak tefek pürüzler var halledilebilecek olan. Öyle sorun denebilecek bişey yok. Altını çizmeden geçemeyeceğim Windows 8 dual boot olarak kullanıyorum makineyi.

« Yanıtla #14 : »
N56VZ üzerinde Debian6 ve Red Hat kullanıyorum ne kurulumda ne de kullanımında herhangi bir sorun olmadı.  Ethernet ve wifi için modül hazırlamam gerekti.  Hepsi bu...
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it