[Çözüldü] Tam Sistem Yedeği Almak

Başlatan abbasc, 24 Kasım 2012 - 18:43:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abbasc

merhaba arkadaslar.
Hdd lerimizi boldugumuz icin artik sistem cokmesi yada formatlama gibi sorunlar pek korkutmuyor ama her format sonrasi eski ayarlarimizi yeni sisteme kurmaya calisiyoruz.

Firefox yerimleri, bir suru eklenti
Temalar, kisisellestirme ayarlari
daha bir yigin sey yapmamiz gerekiyor........

hatirladigim kadariyla eskiden windows ta soyle bir ozellik vardi:  sistemi kurup, ayarlamalarinizi yapiyordunuz ve o haliyle sistemi bir (tam bilemiyorum nasil) sekilde cd ye kaydediyorduk. Kisisel ayarlamalarimizin tumu o cd den tekrar windows kurdugumuzda, yeni kurulmus sifir sistemde de oluyordu.

Linux icin boyle bir sey mumkun mu acaba ?

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

abbasc

Alıntı yapılan: empax - 24 Kasım 2012 - 20:09:53
Ubuntu'nun son surumlerinde sistemle gelen deja-dup var.
Forumda bahsi gecmis. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=24943.0

guzel bir programmis ama malesef benim istedigim sey degil. Bu sadece yedekleme yapiyor ve bir sorun halinde eski gune donebiliyorsunuz.

benim bahsettigim program su anki sisteminizi komple herseyiyle kayit edip, kurulum cd si gibi birsey yapiyor. O cd ile sizin bilgisayarinizi formatlarsak eger, tamamen benim ubuntum, sizin bilgisayariniza kurulmus oluyor. Firefox yerimleri, eklentileri..... daha ne ayar ve kisisellestirme yaptiysam hersey.

Sistem geri yukleme gibi birsey evet, ama elimizde bir kurulum cd si oluyor. Istedigimiz kisinin bilgisayarini gerekli yazilimlari daha sonradan kurma derdinden kurtularak tek formatta onarabiliyoruz.

bizim bilgisayarimizi bir cd yada usb disk olusturan bir program ariyorum.

matrax_41

heartsmagic

Ufak bir aramayla karşına çıkacak ilk konu:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=15372.0

Remastersys için son sayfalara doğru bakarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

abbasc

evet arkadaslar cok tesekkurler, aradigim tam buydu. Yardimci olan herkese minnettarim, sagolun :)