Skype 4.1 Yeni Sürüm

Başlatan hesin, 22 Kasım 2012 - 12:43:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

/usr/share/applications/skype.desktop dosyasını buraya geçebilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

@heartsmagic
Skype konusunda benim işler karıştı. Ana Menü'den Skype komutunu değiştirmiştim. Şimdi Skype hiç açılmıyor. Kaldırıp tekrar kurdum ama durum değişmedi. Şu an Unity'de 3 farklı skype  simgesi var. Hangisi nedir bilmiyorum. Tüm bunları temizleyip yeniden kurmalıyım ama nasıl?

krwlng

@syagdiran, Menü yöneticisini (Alacarte) açıp "İnternet" kısmından skype simgesine çift tıklayın, sonrasında komut kısmında "skype %U" yazısının başına env LC_ALL=C komutunu ekleyin, çalıştığını kendim test ettim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

syagdiran

@krwlng
Bu komut işe yaradı. Çok teşekkür ederim.

ozz10

Alıntı yapılan: krwlng - 10 Ocak 2013 - 10:53:08
@syagdiran, Menü yöneticisini (Alacarte) açıp "İnternet" kısmından skype simgesine çift tıklayın, sonrasında komut kısmında "skype %U" yazısının başına env LC_ALL=C komutunu ekleyin, çalıştığını kendim test ettim.

sorunumun çözümünü buldum fakat bu "env LC_ALL=C" ne işe yarıyor tam olarak anlamı nedir

krwlng

http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Gunef

ubuntu 10.10 kullanıyorum ve skype yüklenmiyor ubuntu yazılım merkezinde  "Bu yazılım şu anda kullanmadığınız 'lucid-partner' kaynağında mevcut." yazıyor. yardımcı olabilir misiniz?
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

heartsmagic

@Gunef, neden 10.10'dasın? Destek süresi biteli 1,5 sene oldu neredeyse. Söylediği üzere depolarda yoktur muhtemelen Skype, ancak 10.10 tarafında "partner" deposu mevcutsa açıp deneyebilirsin şansını. Gerçi depolar hâlâ aktif midir bilemiyorum.

Bir de Skype'ın kendi sitesinden varsa paketi indirip kurmayı deneyebilirsin. Ancak 10.10 çok geride kaldığı için bağımlılık sorunları yaşaman olası.

Nold

Alıntı yapılan: Gunef - 10 Ağustos 2013 - 15:29:54
ubuntu 10.10 kullanıyorum ve skype yüklenmiyor ubuntu yazılım merkezinde  "Bu yazılım şu anda kullanmadığınız 'lucid-partner' kaynağında mevcut." yazıyor. yardımcı olabilir misiniz?

http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu_2.2.0.35-1_i386.deb

Ben şu anda CentOS altında bu sürümü kullanıyorum.

warpalawas

Alıntı yapılan: krwlng - 10 Ocak 2013 - 10:53:08
Bu işi nasıl yapıyoruz? Dediğiniz yerden (menu-internet-Skype) tıklayınca Skype açılıyor. Bu skype %U yazısı nerede ve nasıl sonuna LC_ALL=c yazısını yazabiliriz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2014 - 23:15:23

Başka bir sayfdan nasıl yapıldığını buldum. Denilenleri yaptım ama yine de Skpe  giremedim. (O sayfa kilitlenmiş o nedenle buraya yazıyorum)
Alıntı Yap
Alıntı yapılan: guopx - 20 Mayıs 2013 - 13:02:26

Emin olmak için bilgisayarı yeniden başlatın ve skype'ı normal olarak başlatmadan uçbirimden
    Kod: [Seç]

LC_ALL=C skype

ile başlatıp giriş yapmaya çalışın.
    "Bazen internet yavaş oluyor ve bi süreliğine duruyor." sorunu genel çözümü bu. Olmazsa başka şeylere bakılır  :)

Olmadı bu sefer de parola ya da kullanıcı adı hatalı dedi. Ancak şifremden şüphe ettim ve Thunderbird kullanarak o mail'i actim. Sifre kabul :) Tarayicida da actim

Edit: Verdiginiz komutla MS hesabini secince acildi ancak duz olarak secimde acilmamakta

SON EDİT:

sudo gedit /usr/share/applications/skype.desktop

seklinde komut veriniz ve acilan dosyanin icerigini sununla degistiriniz

[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=env LC_ALL=C skype %U
Icon=skype.png
Terminal=false
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
MimeType=x-scheme-handler/skype;
X-KDE-Protocols=skype

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2014 - 23:17:27

Oldu tamam. En son yazdıklarımı uyguladıktan sonra Skype açıp kapattım. Şİmdilik girdim.

kcarakilic

Bu sorunu yaşıyordum ve

Alıntı yapılan: guopx - 22 Kasım 2012 - 14:33:13
Microsoft bizi yiyor :)

Hotmail hesabımla girmeye kalktığımda yukarıdaki uyarıyı alıyorum. Messenger ya da hotmail hesabıyla oturum açabilen var mı? yoksa sadece bende mi sorun var?

bu şekilde çözüldü

Alıntı yapılan: speakerXXL - 09 Ocak 2013 - 21:31:18
Alıntı yapılan: syagdiran - 09 Ocak 2013 - 21:15:23
LC_ALL=C skype
Bu komut işe yarıyor ama bu komutu kullanarak Skype simgesine tıklayınca çalışacak şekilde ayarlanamaz mı?

Aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırıp başlatıcı dosyasını açınız.

Aşağıdaki satırı,

Exec=skype %U

aşağıdaki şekilde düzenlemeyi deneyiniz.

·Milletin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk Milleti'ndenim diyen insan, herşeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.
M.Kemal ATATÜRK

warpalawas

Tekrar sorun başladı. Skype giremiyorum.
Yukarıdaki işlemleri yaptım ama olmadı.
şöyle bir uyarı veriyor.
Alıntı YapBir disk I/O hatası nedeniyle oturum açılamıyor. Bunu düzeltmek için Skype'ı yeniden başlatmayı deneyin. Eğer hala sorunlarınız varsa, lütfen Skype müşteri desteği ile görüşün.

Skype artık linuxta çalışmıyor sanırım mailime de şöyle bir mesaj göndermiş.
Skype uygulamanızın masaüstü sürümü devre dışı bırakılıyor
Skype'ın eski sürümlerini devre dışı bırakıyoruz ve göründüğü kadarıyla siz şu anda bu sürümlerden birini kullanıyorsunuz. Masaüstünüzde Skype kullanmaya devam etmek için en son sürümü indirmeniz gerekir. Yeni sürümde daha iyi performans ile en son özellikler ve güvenlik güncellemeleri yer aldığından en iyi Skype deneyimini yaşayabilirsiniz.
Şimdi güncelleyin
Masaüstü sürümünüzün güncellenmesi
Skype web sitesinden en son sürümü indirmek için web tarayıcınızın adres çubuğuna 'skype.com' yazmanız ve şu adımları uygulamanız yeterlidir:
1. skype.com > Yüklemeler sekmesi > Bilgisayar menüsüne gidin
2. Windows masaüstü için Skype'ı bugün edinin veya Mac için Skype edinin bağlantısına tıklayarak en son sürümü indirin
3. Skype'ta oturum açın
Kullanıcı Adınızı veya parolanızı mı unuttunuz?
Skype Adınız varsa: Skype Adınızı geri alın veya parolanızı sıfırlayın.
Microsoft hesabınız varsa: Microsoft hesap parolanızı sıfırlayın.
SSS'ler ve Destek
Windows masaüstü için Skype veya Mac için Skype desteği ile ilgli SSS bölümümüze bakın.

Teşekkürler,

arti17

Skype 4.3 sıkıntılı.Pidgin iyi ama Skype'deki bildiğiniz özellikler yok maalesef.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

neynefes

Başlık hortlatılmış :) Skype konusunda sorun yaşıyorsanız bir başlık açın irdeleyelim konuyu @arti17.

arti17

@neynefes forum yöneticileri skype'yi tek başlık altında toplar ise,ayrı başlık açmaya gerek kalmaz.

neynefes

Neden toplamamız gerekiyor? Hangi başlıkları toplayacağız?

arti17

@neynefes hortlatılmış dediğiniz için. :-X ekran görüntüsünü paylaştım yukarıda varsa çözüm yazaydınız >:(

neynefes

Alıntı yapılan: neynefes - 09 Şubat 2016 - 19:59:48
Başlık hortlatılmış :) Skype konusunda sorun yaşıyorsanız bir başlık açın irdeleyelim konuyu @arti17.
Zamanında böyle yazmışım. Sıkıntı nerde? :)

plazma

Uçbirimden Skype i çalıştırıp çıktıyı aktarın bakalım hata varmı.

heartsmagic

arti17

Alıntı yapılan: arti17 - 11 Şubat 2016 - 09:56:01
@neynefes forum yöneticileri skype'yi tek başlık altında toplar ise,ayrı başlık açmaya gerek kalmaz.
demiştim.Forumda arama yaptığımda Skype 4.1 çıktı ve buraya yazdım.Skype ile ilgili sorun ve çözümleri "Skype" altına taşınabilir forumda.
Skype sorunu çözüldü gibi (Komut)*
LC_ALL=C skype
*kaynak:ubuntu forum
Ardından şu komutu ekledim:*
Bu Komutda X-KDE değişecekmi?*
[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Icon=skype.png
Terminal=false
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
MimeType=x-scheme-handler/skype;
X-KDE-Protocols=skype

"Forumda var aynı çözüm, bağlantı kaldırıldı."

heartsmagic

O zaman her bir uygulama için tek başlık yapmamız gerekir. Onun peşine düşemeyiz bizler ne yazık ki, soru sorulur, çözüldüğünde etiketlenir konular.