Skype 4.1 Yeni Sürüm

Başlatan hesin, 22 Kasım 2012 - 12:43:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hesin

Skype son bir yılda-microsoft satın aldığından beri- ikinci yeni sürümünü çıkardı.
http://www.skype.com/intl/tr/get-skype/on-your-computer/linux/

Peki gelen yenilikler neler:
-En önemlisi Skype ve Windows Live Messenger bir araya geliyor. Skype'a geçip Messenger Kimliğinizle oturum açtığınızda, kişi listenizi ve anlık mesajlaşma özelliğini karşınızda bulacaksınız.
-Yeni sohbet penceresi en son sohbetlerinizin tümünü tek bir yerde yönetmenizi sağlar. Artık birden çok sohbet penceresi yok.
-Yeni bir arama görünümü
-Önceki sürümüne göre çok daha kaliteli bir arama- bir kaç yatırım sayesinde sağlanan daha iyi bir ses-
-Video aramaları için daha kaliteli olması üzerinde çalışılmış ve daha fazla kameraların desteklenmesi sağlanmış.
Ve bunların dışında bazı küçük iyileştirmeler de unutulmamış.
-Sesli sohbet senkronizasyonu iyileştirilmiş
-Bazı yeni duygu ve varlık ikonları eklenmiş
-Skype hesabındaki telefon numaralarının görünümü iyileştirilmiş
-Linux'ta donma ve yavaşlanma sorunları giderilmiş- artık daha az yavaşlama ve donma olacak-
-Sohbet geçmişinin daha hızlı yüklenmesi sağlanmış
-İki yeni dil daha eklenmiş: Çekçe ve Norveççe.:)
http://www.skype.com/intl/tr/get-skype/on-your-computer/windows-live-messenger/

KemalALKIN

www.tckemal.ist

krwlng

Ön yargılı olmak istemem ama, microsoft Skype'ın Linux sürümünü piyasadan kaldırmıyorsa bunun en büyük nedeni bence, Skype üzerinden kendi ürünlerinin reklamını yapacak olması, yoksa vidyo konferans için her hafta port değiştirip bizim taraftaki uygulamalara engelli koşu yaptıran microsoft çoktan çekmişti desteğini Linux ortamından.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

marjinal1st

Şimdi şu görüntü, GNU/Linux sistemimde "itici" görünmüyor desem yalan olur heralde  :D (bkz: sağ taraf)

Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

guopx

Microsoft bizi yiyor :)

Hotmail hesabımla girmeye kalktığımda yukarıdaki uyarıyı alıyorum. Messenger ya da hotmail hesabıyla oturum açabilen var mı? yoksa sadece bende mi sorun var?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

krwlng

@guopx, microsoft hizmetlerine ait bir hesabım yok fakat "microsoft hesabı" kısmına tıklayınca aynı hata bende de çıkıyor, mobil skype uygulamasında denediğim vakit bu hizmetin çalıştığını görüyorum, yani bu durum Linux sürümü ile alakalı bir durum, belki de şuan için bilerek bile yapılıyor olabilir.

alquirel

Henüz ben de o uyarıyı aşıp da MSN hesabıyla giriş denemesi yapmayı başarabilmiş değilim.

krwlng

LC_ALL=C skype komutu ile o hatayı aştım fakat microsoft hesabı ile giriş yapmak için açılması gereken pencere açılmadı, boş beyaz bir pencere ve altta "Başka bir hesap ile oturum açmak için tıklayın" bağlantısı görüldü, sanırım farklı bir sorun var, birkaç saattir ttnet dış hatlarında sıkıntı olduğunu gördüğüm için, bu komutla deneme yapmanızı tavsiye edebilirim, belki bende açılmıyordur.

guopx

@krwlng
Evet boş beyaz pencere bende de var. Galiba farklı bir sorun. Bekleyeceğiz artık lütfedip düzeltirlerse :)

alquirel

Alıntı yapılan: krwlng - 22 Kasım 2012 - 16:14:29
LC_ALL=C skype

Bu komut ile Turkcell VINN bağlantım üzerinde sorunsuzca MSN oturumu açabildim ;)
Gerçi oturum açılmadan önce zorla bir Skype hesabı istiyor, sonra MSN hesabıyla Skype hesabını birleştiriyor.
Yani MSN oturumu açmak için ille de bir Skype hesabınız olması lazım, ve oturum açtığınızda ikisi birden açılıyor.

guopx

@alquirel
Demin ben de denedim ve açıldı sorun yok hesapları birleştirdim. TTnetten kaynaklı olabilir dns değiştirip modeme reset atmıştım ben de.

biryolcu

Facebook hesabımı bağlayamıyorum ve windowstakigi gibi kullanışlı değil

guopx

Şunu farkettim windows live messenger üzerinden görüntülü konuşma yapamıyorum. Yani ben skype karşıdaki wlm açtığında çağrı butonu aktifleşmiyor dolayısıyla görüntülü konuşamıyoruz. Acaba linux skype üzerinden wlm ile oturum açmış birini görüntülü arayabilen var mı?
Eğer olmuyorsa ben ne anladım bu hesap birleştirme olayından :)
Microsoft çok bencilsin! Batarsın lan inşallah :)

KemalALKIN

LC_ALL=C

Bu komut ne anlama geliyor ve işlevi nedir bilen var mı?

Birde ben skype dahil msn bile açmıyorum. Sadece postalara bakıyorum web üzerinden :D. Ama eğer gerçekten hotmail hesapları kapatırlarsa (2013) benim bütün üyelikler çöpe gider demek... Yüzlerce hatta bine yakın üyelik vb bağlantım var postam ile...
www.tckemal.ist

heartsmagic

LC_ALL tüm yerelleri ayarlamanı sağlar. Meselâ: LC_ALL=tr, LC_ALL=us gibi. C ise ANSI C oluyor ki bu da bir yerde biraz İngilizce olsa bile tam İngilizce yereli olmuyor. Fakat  yanlış bilmiyorsam ANSI C için ön tanımlı dil İngilizce, fakat normal İngilizce yereli ile fark ettiği yerler var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

heartsmagic

Anladım. Yıllar önce amd-ati ekran kartı için kullanırdım paneli yönetici açabilmek için. Teşekkürler.
www.tckemal.ist

akaike

Komutu girince msn hesaaımla oturum açtım ama uç birim penceresini kapatınca skype de kapanıyor. Başka türlü de oturum açamıyorum. Bir çözüm bulan var mı acaba?

Düzeltme: Az önce tekrar denedim, bu sefer şifre sormadan direk açıldı. Uçbirim açmama da gerek kalmadı. Problem görünmüyor.
LG G4
Nexus 10
HP STREAM 11-D001NT

Ubuntu 17.04

casper53

Alıntı yapılan: alquirel - 22 Kasım 2012 - 15:45:49
Henüz ben de o uyarıyı aşıp da MSN hesabıyla giriş denemesi yapmayı başarabilmiş değilim.

normal msn gibi giriş yapıyorsun az bekliyorsun liste yükleniyor .

alquirel

@casper53, o iletimden iki ileti sonra sorunsuzca açabildiğimi belirtmiştim. Gerçi sonradan LC_ALL=C skype komutunu kullanmadan açıp da giriş yapmayı denememiştim ama şimdi denedim yine olmadı. Sadece "LC_ALL=C skype" komutuyla doğrudan MSN açabiliyorum.

krwlng

Ubuntu üzerinden yerel skype hesabı ile, tablet üzerinden de microsoft hesabı ile oturum açtım ve görüntülü görüşme olayını test ettim, herhangi bir sorun yok, görüntü ve ses sorunsuz şekilde iki yönlü gidip geliyor.

kalkan1973

Peki hotmail uzantılı mail adreslerimiz geçerliliğini koruyacak mı? Bir de emesene pidgin gibi programları kullanabilecekmiyizi? Linux ortamında da SKYPE ye mecbur mu olacaz
Evde İşte her yerde Linux

syagdiran

LC_ALL=C skype
Bu komut işe yarıyor ama bu komutu kullanarak Skype simgesine tıklayınca çalışacak şekilde ayarlanamaz mı?

speakerXXL

Alıntı yapılan: syagdiran - 09 Ocak 2013 - 21:15:23
LC_ALL=C skype
Bu komut işe yarıyor ama bu komutu kullanarak Skype simgesine tıklayınca çalışacak şekilde ayarlanamaz mı?

Aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırıp başlatıcı dosyasını açınız.

sudo gedit /usr/share/applications/skype.desktop

Aşağıdaki satırı,

Exec=skype %U

aşağıdaki şekilde düzenlemeyi deneyiniz.

Exec=env LC_ALL=C skype %U

kanzakande

google talk, skypeye ihtiyaç yok. Yandex'i de takip etmeli.

syagdiran

@speakerXXL
İşe yaramadı ne yazık ki.