Açık Kaynak Dünyasına Girmek

Başlatan freeman, 19 Kasım 2012 - 21:15:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freeman

Herkese merhaba,
Umarım konuyu yanlış yere açmadım. Aslında bir nevi istek olduğu için, buraya açayım dedim.
Yine kafamda tilkiler dönmeye başlaı ve bende soluğu burada aldım.

Şimdi arkadaşlar, ben açık kaynak dünyasına girmek istiyorum ama nasıl olacak bu iş? Sadece Ubuntu kullanmak ile olmuyor.
orta seviyede yazılım bilgim var. Kendi çapımda *bir şeyler yapıyorum. Yazılım geliştirsem ama nasıl geliştirsem?
çeviri yapsam, İngilizce 'm bana yetiyor? okudğumu anlıyorum ama çeviri yapmak için yeterli mi?

Bu konuda görüşlerinizi alayım, sizlere zahmet. :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Kasım 2012 - 21:45:57

//güncel.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

kaosfeyk

Python ile bir çok yazılım geliştirebilirsin Tkinter kullanarak görsel yazılımlar geliştirebilirsin . python için bir ortam geliştirebilirsin sürükle bırak olan bir ortam c# taki gibi.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

cagriemer

Bu konunun bulundugu bolum dogru degil aslinda fakat tasiyacak daha uygun bir bolum de bulamadim.

heartsmagic

Okuduğunu anlamak çeviri için yeterli olmayabilir. Hem sıkıştığında ne anlatılmak istendiğini kavrayabilmen hem de kullanılan sisteme göre çevirideki bölümün tam olarak ne anlama geldiğini çıkartabilmen gerekmekte. Çok zor değil, fakat düz bir çeviri de değil kendisi.

Diğer taraftan yapabileceğin tonla şey var. Elinden geliyorsa uygulama yazabilirsin, forumda insanlara yardım edebilirsin, dergiye yazı verebilirsin, Wiki'ye katkıda bulunabilirsin, günlük tutup bilgilerini aktarabilirsin vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.