Acer 4810T ekran kartı yükleyemiyorum

Başlatan metin.35, 18 Kasım 2012 - 21:44:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metin.35

@if linkteki konuyu inceledim ve yazılan kodların hepsini sırası ile yaptım fakat kullanılan ekran kartı hala intel atiyi nasıl aktifleştirip sorunsuz kullanabilirim.
glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Mobile Intel® GM45 Express Chipset x86/MMX/SSE2
    GL_NV_conditional_render, GL_ARB_ES2_compatibility, GL_ARB_debug_output,

burk

sudo rm -rf  /etc/apt/sources.list.d/*.save
sudo apt-get update
sudo apt-get install fglrx-legacy ile deneyin.

if

@metin.35, sudo chown kullanıcı_adı /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
sudo su
echo ON > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
komutlarını uygulayınca ne oluyor?

metin.35

@if komutları uygulayınca

sudo chown Metin ÖZTÜRK /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
[sudo] password for metin:
chown: kullanıcı geçersiz: `Metin'
metin@metin:~$ sudo su
root@metin:/home/metin# echo ON > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
bash: /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Kasım 2012 - 09:09:07

@burk kodları uyguladıktan sonra *bilgisayar unity arayüzü ile açılmadı sürekli içsel hata mesajı çıkıyordu bende gnome klasikle başlattım *bilgisayar yi. Sürekli ubuntu içsel sorunla karşılaştı diye bir hata uyarısı veriyordu. yardımı olur belki diye hatanın detaylarını yükledim.

burk

@metin.35 bizim yaptığımız şey ile bu hataların ilgilisi yok, başka bir işlem veya sorun sebebi ile bu hatalar başgöstermiştir. Bu arada verdiğim komutların çıktıları nasıl oldu?

metin.35

Alıntı yapılan: burk - 28 Kasım 2012 - 18:16:15
@metin.35 bizim yaptığımız şey ile bu hataların ilgilisi yok, başka bir işlem veya sorun sebebi ile bu hatalar başgöstermiştir. Bu arada verdiğim komutların çıktıları nasıl oldu?

ilk iki komutun çıktısını koymuyorum sanırım gerek yok. sudo apt-get install fglrx-legacy
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
fglrx-legacy zaten en yeni sürümde.
Sıralanan paketler otomatik olarak kurulmuştu artık gerekli değiller:
  dockbarx-applet-appindicator dockbarx-applet-clock dockbarx-applet-hello-world dockbarx-applet-namebar dockbarx-applet-volume-control dockbarx-common dockbarx-dockx dockmanager
  dockmanager-daemon libblas3 libblas3gf libdesktop-agnostic-cfg-gconf libdesktop-agnostic-cfg-keyfile libdesktop-agnostic-data libdesktop-agnostic-vfs-gio libdesktop-agnostic0 libgfortran3
  libkeybinder0 liblapack3 liblapack3gf python-keybinder python-mpd python-mutagen python-numpy python-support python-wnck python-xlib
Use 'apt-get autoremove' to remove them.
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
1 tam olarak kurulmadı veya kaldırılmadı.
Bu işlemden sonra 0 B ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz [E/h]? E
fglrx-legacy (2:8.97.100.3-makson5~ppa1) kuruluyor...
update-alternatives: dikkat: forcing reinstallation of alternative /usr/lib/fglrx/ld.so.conf because link group i386-linux-gnu_gl_conf is broken
update-alternatives: dikkat: skip creation of /etc/OpenCL/vendors/amdocl64.icd because associated file /usr/lib/fglrx/etc/OpenCL/vendors/amdocl64.icd (of link group i386-linux-gnu_gl_conf) doesn't exist
update-alternatives: error: '/usr/lib32/libaticalcl.so.dpkg-tmp' '/usr/lib32/libaticalcl.so' olarak yüklenemiyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok
dpkg: error processing fglrx-legacy (--configure):
installed post-installation script alt işlemi çıkış durumunda hata döndürdü : 2
Apport raporu yazılmadı çünkü zaten en yüksek rapor sayısına ulaşıldı
                                                                     İşlem sırasında hatalar bulundu:
fglrx-legacy
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

burk

Hataları detaylı incelemeden önce şunu da bir görelim;
dpkg -l | grep fglrx-legacy

metin.35

dpkg -l | grep fglrx-legacy
rc  fglrx-legacy                              2:8.97.100.3-makson5~ppa1                 i386         Legacy video driver for the AMD graphics accelerators.