Ubuntu ve türevlerini hangi dilde kullanıyorsunuz?

Başlatan Eren, 24 Eylül 2008 - 16:19:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu ve türevlerini hangi dilde kullanıyorsunuz?

Türkçe
192 (138.1%)
İngilizce
91 (65.5%)
İspanyolca
4 (2.9%)
Almanca
18 (12.9%)
Diğeri
4 (2.9%)
Rusça
2 (1.4%)
Azeri Türkçesi
3 (2.2%)
Kürtçe
6 (4.3%)

Toplam Oy Verenler: 139

canosayan

türkçe
fakat hep ispanyolca ve rusça öğrenmek istemişimdir. rusça konuşabildiğim tek cümle var oda foruma gitmez.

bu arada tembellikten dil aktivasyonu yapmadığımda windows mobile ingilizce.
Chmod bizim işimiz.

maxxblade

Alıntı yapılan: canosayan - 12 Temmuz 2009 - 11:05:07
türkçe
fakat hep ispanyolca ve rusça öğrenmek istemişimdir. rusça konuşabildiğim tek cümle var oda foruma gitmez.

bu arada tembellikten dil aktivasyonu yapmadığımda windows mobile ingilizce.
:D

ferret

İngilizce Ubuntu kullanıyorum, bugüne kadar yalnızca Pardus dağtımını Türkçe olarak kullandım. Windows ME hariç Türkçe işletim sistemi kullanmadığımdan olsa gerek, alışkanlıktan böyle devam ediyorum. Ubuntu'nun çevirisine ise ısınamıyorum. Ayrıca bütün teknik ilerlemelere rağmen farklı dillerin sistemlerde uyumsuzluk ve sorun çıkaracağına dair bir düşüncem de ingilizce kullanmamdaki diğer sebep.

Yusuff

Bir ara İngilizce öğrenmek için biraz kullandım ama sonra baktım ki Türkçe gibisi yok!
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Fidel

Türkçe. ubuntu'nun yaygınlaşması için Türkçe kullanımın ilk kez gören insanlarda cesaretlendirici olacağını düşünüyorum. Tabi dil geliştirme amaçlı tercihlerin de bir mantığı var.

Shamata

bulgarca kullaniyordum (malum bulgaristanda yasayinca cogu seyleri bulgarca kullaniyorum ... fontlarda sorun olmasin diye bulgarca kullaniyorum) birde almanca yapalim dedik bir ne goreyim .... almanca deyince once zekr progtramini sildi  :-X
ne is se artik  ???

erginemr

Alıntı yapılan: Shamata - 17 Şubat 2010 - 12:07:34
bulgarca kullaniyordum (malum bulgaristanda yasayinca cogu seyleri bulgarca kullaniyorum ... fontlarda sorun olmasin diye bulgarca kullaniyorum) birde almanca yapalim dedik bir ne goreyim .... almanca deyince once zekr progtramini sildi  :-X
ne is se artik  ???

Hani Danca olsa anlayacağım ama...  ;D

hitokiri

Alıntı yapılan: erginemr - 17 Şubat 2010 - 12:19:19
Alıntı yapılan: Shamata - 17 Şubat 2010 - 12:07:34
ne is se artik  ???

Hani Danca olsa anlayacağım ama...  ;D
Laf gediğine oturmuş yine :)

ırmak

Türkçe kullanıyorum ama eminim şu an hangi dile çevirirsem çevireyim sorunsuz kullanabilirim.
Çıktıları anlamıyorum asıl sorun burada benim için, yoksa panelde 应用 yazılsa bir şey değişmeyecek, nasılsa omurilik soğanına bağlanmış geri kalan tüm işlemler. Ezbere yaparım, yerleri belli.

BayboraKaan

xwes

Diger seçenegini işaretledim. Kurtçe seçenegi eklense keşke  :'(

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: xwes - 18 Şubat 2010 - 17:22:12
Kurtçe seçenegi eklense keşke.
Umarım eklenir,
talep olduğu sürece neden olmasın. 
:)

xwes

Alıntı yapılan: ğnome - 18 Şubat 2010 - 17:29:02
Alıntı yapılan: xwes - 18 Şubat 2010 - 17:22:12
Kurtçe seçenegi eklense keşke.
Umarım eklenir,
talep olduğu sürece neden olmasın. 
:)
Bundan şüphem yok. Dolaylı yoldan talepte bulunmuş bulundum zaten :)

BayboraKaan

xwes

belApresente

türkçe ve kürtçeyi birer kez denedim ancak yeterli gelmedi. birde ingilizceyle çok fazla içli dışlı olduğumdan ingilizce kullanması en rahatı ve uygunu oldu.

xrhymer

Türkçe'yi seçtim. Gerçi artık Arch kullanıyorum ama Ubuntu kullandığım zamanlar da Türkçe kullanmışımdır. Buradan Türkçe'ye çeviride katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

OtakuMan

Kesinlikle İngilizce!
Çünkü ingilizcem sağır bir devenin ki kadar olduğundan, ingilizcemi geliştirmem ve , ingilizce ye alışmam gerekiyor. Ayrıca gelecekte sürdüreceğim işi düşünürsek kesinlikle İngilizce!
Official Blog
This is my planet

ÇÜNKÜ KAMBAK OLMAK BUNU GEREKTİRİR

gecegezen

Hep türçe kuruyorum sonra ingilizceye çeviriyorum. Yerel ayarlar tr birakiyorum. ama dil ingilizce devam ediyorum sonra bazen bazı programlar ing yerine tr açılıyor ama oda arada oluyor.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

nikbinliknet

Bence "teknik kaygılar" haricinde herkes kullandığı tüm araçlar ve sistemelrde anadilini kullanmalı. Benim bilgisayarımda Ubuntu Türkçe. Ama Kürt bir arkadaşım var ve ona Ubuntu'yu benimsetmek için Kürtçe'de kullandığımız oluyor. Ubuntu'nun farkı burda işte. Özgürlüğünde...

Umarım Türkiye bölümüne Türkçe ve Kürtçe dışında (Kîrmanci ve Zazakî) Ermenice, Lazca ve Arapça da eklenir. İhtiyaç ve talep meselesi kuşkusuz. Bu ülkede yaşayan diğer halklara yönelik Ubuntu toplulukları dil çalışması yapabilirse ne mutlu.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

microanaliz

Türkçe kullanmak gerekir baksanızsa ingilizce kullanılıyor her yerde bir avuc ülkeyiz hala insanlar dilimize istenilen değer verilmiyor.Aslında yazacaksın program çok aranan olcak o zaman millette merak edecek dilimizi.Bir de tabiki insanların kendi ana dillerinde bilgisayar kullanmaları içinde çalışmalar yapılabilinir ama bazıları bunu siyasi tarafa çekebilirler dikkat...
MicroAnaliz

eribol

Alıntı Yapbunu siyasi tarafa çekebilirler dikkat
Bu örnekteki gibi mi? Sen söylemesen siyasi olmayacak zaten.

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

microanaliz

Alıntı yapılan: eribol - 28 Ekim 2011 - 18:49:45
Alıntı Yapbunu siyasi tarafa çekebilirler dikkat
Bu örnekteki gibi mi? Sen söylemesen siyasi olmayacak zaten.
Siyasetle işim olmaz ve anlamam anladığıö tek şey biyoloji saygılar...
MicroAnaliz