IcedTea Eklentisi Kurulum Sorunu

Başlatan bigbang, 16 Kasım 2012 - 11:47:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aaron

Yazılım Merkezi'nden neden yüklemiyorsunuz?

bigbang

Yazılım merkezindeki yeni sürüm değil hala. Ordaki sürüm 1.2.2 olarak görünüyor. Bize 1.3.1 sürümü lazım.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

ekremsenturk

OpenJDK'nın son sürümü'mü kurulu ?

bigbang

Evet openjdk son sürüm kurulu şu anda.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

bigbang

Öncelikle şöyle belirteyim launchpad de istediğim sürümün .deb paketi halini buldum. Oradan gerekli dosyayı indirdim. Kurarken bağımlılık htası verdi. Aynı yerden bağımlılık paketlerini de indirdim. Ancak netx ve netx common pektlerinde hata verdi. netx common paketini kurarken artık desteklenmiyor gibi ibare çıktı karşıma. Launcpad'de ki bağlantı burada.
https://launchpad.net/ubuntu/+source/icedtea-web/1.3-1ubuntu1/+build/3768324
Sonra ise oracle java yı nasıl kurarım diye araştırırken. Burada heartsmagic'in anlatımını buldum ve oracle java sürümünü kurdum.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30013.msg436299;boardseen#new
Sonra tarayıcımın eklentileri bölümünden icedtea-web devre dışı bıraktım ve artık oracle java ile çalışıyor tarayıcım ve eklenti düzgün çalışıyor. icedtea-web 1.3 sürümü ile ilgili kurulum sorunu çözülmedi ama icedtea-web eklentisi eski güncelleyin uyarısı alanlar ve benim gibi güncelleyemeyenler en azından oracle java ile sorunlarını aşabilirler. icedtea-web eklentisiile ilgili araştırmalarım da devam ediyor. Eğer olumlu sonuç alırsam onlarıda bildiriceğim buradan.