ben bunu yaptım

Başlatan monthy_python, 15 Kasım 2012 - 22:10:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

monthy_python

attila

Ben beğendim.

Sizin aklınızda ne vardı bilmiyorum ama bana iyi bir jenerik müziği için kullanılabilecek bir taslak gibi geldi. Özellikle tekrar eden mekanik ritim grafiksel jeneriklerde akış ve geçiş unsurları için oldukça uygun bir çerçeve sunabilecek ölçüde görselleştirmeye yatkın görünüyor. Son dönemde dünya genelinde jenerik konusunda hem görsel hem de işitsel anlamda grafiksel ve soyut olan sanata gittikçe hakim olmaya başladı. Üzerinde durursanız belki siz de ileride bu yönde birşeyler yapabilirsiniz.

monthy_python

Ben zaten..
jenerik menerik yapıp hayatımı kazanıyorum  ;D (dizi müziği şu bu)
Ama işte, daha türkiş yap, bendir koy, darbuka şeyet, tam zevk aldığım gibi müzikler yapamıyorum doğal olarak. CSI NY gibi bi dizi alamadık ki şimdiye kadar  .. yoksa neler yapıcam aklınız çıkar  ;D

attila

İşin ehline tavsiye veriyormuş gibi oldum o zaman, utandım; geri alıyorum.

İnsanlar yerli olan ile basmakalıp olanı sıklıkla karıştırma eğilimindeler. Sizin ifadenizle daha 'türkiş' şeyler talep etmeleri de sanırım buradan kaynaklanıyor. Ancak sizin de daha iyi bileceğiniz gibi jenerik çalışmaları artık bir yan unsur olmaktan da çıkmış vaziyette. Var olmayan ya da hayali eserler için bile jenerik hazırlayan insanlar var ve oldukça yaratıcı işler çıkarıyorlar. Umarım yaptığınız ticari işlerin beklentileri dışında da içerikler üretmeye devam edebilirsiniz.

monthy_python

estağfurullah.
"ben beğendim" dediniz ya, çok hoşuma gitti o  :).
bir "yapımcı" müzik şuna benzesin diyince öyle olmak zorunda oluyor malesef iş. yapımcılardan bahsetmeyeyim, ya da edeyim de 'incisözlük'te edeyim mesela; o üslupla bahsetmek lazım onlardan çünkü  >:(
Alıntı yapılan: attila - 16 Kasım 2012 - 03:20:28Umarım yaptığınız ticari işlerin beklentileri dışında da içerikler üretmeye devam edebilirsiniz.
ben de umarım, ama insan kısırlaşıyor; yapılan iş amaca dönük hale geliyor mecburen. olsun uğraşıyoruz  ;)