[Çözüldü] KDE masaüstünü tıklanabilir yapmak

Başlatan guopx, 13 Kasım 2012 - 23:00:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guopx

Linux ile gnome aracılığıyla tanışmıştım. Bugün merak edip KDE kurayım dedim :) buradan indirdim http://www.kubuntu.org/ sıfır kurulum yaptım, aslında bayağı hoşuma gitti KDE. Ama alışamadığım masaüstü oldu  :( Her şey araç gibi (widget hesabı) yani masaüstü tıklanabilir değil, Tamam kısayol (launcher) ekleyebiliyoruz ama seçim kareleri çizemiyorsun :(
Bunun bir yolu var mı? yani tüm masaüstünü kullanmak için? Eğer varsa kubuntuya geçeceğim gibi görünüyor :)
teşekkürler
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

hckr

Var Pardus'ta kaptan aracılığıyla yapılabiliyordu.Masaüstü dosyalarının bulunduğu kısımda ayarlara(Widget'in üzerine gelince sağda açılan kısımdaki ayarlar simgesine) tıklarsanız sanırım görebilirsiniz.

agritux

uzuuun zamandır kullanmıyorum
ama o dediğiniz mümkün
görüntü ayarları gibi bir yerdeydi.

Felâsife

Masaüstüne sağ tık > masaüstü ayarlarında düzen kutucuğundan "Klasör görünümünü" seçiniz.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

superjax

sağ üst kenardan masaüstü klidini aç önce

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Felâsife - 14 Kasım 2012 - 01:47:12
Masaüstüne sağ tık > masaüstü ayarlarında düzen kutucuğundan "Klasör görünümünü" seçiniz.
Bunu yaptıktan sonra masaüstünde kalan klipper aracını yani kutu pencere halindeki massaüstünüde kapatma butonu ile kapat tamamdır.
www.tckemal.ist

guopx

Cevaplar için çok teşekkür ederim tekrar kubuntu kurunca deneyeceğim şimdi üşeniyorum :)  Kurunca eklerim çözüldü etiketini :)
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.