[Çözüldü] Ubuntuda urban terror kurulumu nasıl yapılıyor

Başlatan sireno52, 24 Eylül 2008 - 12:04:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

herkeze iyigünler ben ubuntuya yeni geçtim daha önce pardus kullanıyordum. pardusta urban terror depoda olduğu için kurmakta hiç zorluk çekmedim  şimdi ubuntunun  kubuntu sürümünü kulanamaya çalışıyorum  hangi sürüm onu soracak olursanı   toren olarak indirdim desktop sürümü herhalde. sorunuma gelince dediğim gibi urban terror oyununu pardusta depodan indiriyordum  ama şimdi kubuntuyu kullanıyorum nasıl ve nerden indiriliyor gerçi urban terrorün sitesini biliyorum oradanmı indiriliyor  yoksa ubuntuda farklı bir yerdenmi  indiriliyor vede indirdikten sonra herhangi  bir komut kullanmak gerekiyormu gerekiyorsa neler yapmam gerektiğini bana yazarsanız sevinirim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

umutubuntu

Oyunlar konusunda hiç bilgim olmadığını baştan söyleyim.
Buradan istemiş olduğunuz oyunu indirebilirsiniz.
Download kısmında ilk önce urbanterror-data sonrasında Urbanterror kısmına tıklayın.
gdebi package ile kurulum seçeneğini tıklayın.

ebubekirs

Ayrıca kendi sitesinden linux versiyonunu indirdiğinizde, kurmaya gerek kalmadan klasör içindeki .i386 uzantılı dosyayı çalıştırınca oyun açılıyor. Ben flashdiskte tutuyorum oyunu, aynı klasörde .exe dosyası da var, tek tıklamayla windowsta da çalışıyor.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Ayrıca arama yaptığımızda karşımıza çıkacak başlıklardan biri:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3055.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tragedy10

Teşekkürler.
Bayadır bu oyunu nasıl kuracağım diye düşünüyordum.
Şu anda sorunsuz kurdum.
Tekrardan teşekürler

umutubuntu